• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

#1
1984 yılında kurulan Haier Group, büyük beyaz eşyaların dünyada lider markasıdır (Kaynak: Euromonitor) ve geleneksel bir beyaz eşya üreticisinden girişimcilik için açık bir platforma dönüşüyor. İnternet ve post-e-ticaret döneminde Haier, paylaşılan yaratıcı ve kazan-kazan sonuçlarından oluşan bir ekosistem oluşturmak için gerçekten ağa dayalı bir şirkete dönüştürülmeye adamıştır. Şirketin kılavuzu olan 'socialnomics', kullanıcı değeri etkileşiminde bir temel ve güvenin temel bir rekabet gücü olan Haier, bir IoT lideri olmaya hazırlanıyor.
 
Haier, deneyim ekonomisi ve paylaşım ekonomisi giderek daha da ön plana çıktığı bir çağda, "mikro girişim yoluyla potansiyelin tutuşturulması" için " Güven Ekosistemi ve paylaşım için bir platform" ve "bireyler ve hedefleri hizalama ( RenDanHeYi )" yaratmayı kabul etti. Bu yeni çağda belirtilen ruh ve stil. Şirket aynı zamanda strateji, organizasyon ve imalat için yıkıcı yenilikler keşfetmekte, dinamik bir kendini dolaşan sistem kurmaktadır. Strateji açısından Haier, merkezdeki kullanıcılar ile birlikte bir araya getirme ve kazan-kazan ekosistemi kurmuş ve kazan-kazan sonuçlarını ve ekosistem paydaşları için ödülleri yerine getirebiliyor; Haier, organizasyon açısından, geleneksel kapalı bir hiyerarşik sistemi bir ağa bağlı düğüm organizasyonuna dönüştürmeyi başarmış, Dünyanın her yerinden birinci sınıf kaynakları açık bir şekilde entegre etmek; Üretimde Haier, geleneksel fiziksel bitkileri birbirine bağlı fabrikalarla değiştirmeyi ve kitlesel imalattan toplu özelleştirmeye geçiş yapmayı keşfetti. Haier'in iş modelinde her zaman temel ilke olan "İnsan Değerleri Önce Gelir" ve bu dönüşüm boyunca personel artık işveren ve yönetici değil, girişimci ve dinamik ortak haline dönüşmüştür.
 
Bu dönüşümün yarattığı toplumsal değerin bir sonucu olarak 2016 yılının sonuna kadar Haier platformunda kurulan 15 inovasyon ve girişimcilik üssü mevcuttu ve 3.600 yenilikçilik ve girişimcilik üssü kuluçka kaynakları, 1.333 işbirliği yapan girişim sermayesi kurumu da entegre edildi. 12 milyar RMB değerinde girişim sermayesi fonları. Buna ek olarak, Haier, aynı zamanda, 108 inkübatör alanı oluşturmak için ortaklık kurarak açık girişimciliğin destekçisidir. 100'den fazla mikro işletmelerin yılda 100 RMB'den fazla geliri bulunan 300'den fazla mikro mikroişletme, 300'ün üzerinde düğüm mikro işletmesi ve milyonlarca mikro mağaza, şimdi Haier platformunda sermayenin ve emeğin toplumsallaşmasını gerçekleştiriyor. Milyon ve 41 mikro girişim VC finansmanı aldı. Bu 41 mikro işletmeler arasında 16'sında 100 milyon RMB'nin üzerinde değer tahmini var. Haier'in merkezileşmeye, etkileşimi basitleştirmeye ve dönüşüm süreci içindeki iç iletişim engellerini ortadan kaldırmaya yönelik çabaları yüzünden personel yükü zirve seviyelerinden% 45 oranında düştü ancak, platform hala 1.6 milyondan fazla iş sağlıyor. Çin Devlet Konseyi, Haier'i 2016 Mayıs'ında " Shuangchuang " (kitle girişimciliği ve yeniliği) ilk gösteri üssü olarak doğruladı . Bu şeref, olağanüstü başarılara ve Haier'in bu alanda oynadığı örnek rolü temel aldı ve şirket, Cihaz endüstrisinden seçilen tek kuruluş. Etkileşimi basitleştirmek ve dönüşüm sürecinde iletişim ve işbirliği için iç engelleri ortadan kaldırmak için personel yükü zirve seviyelerinden% 45 oranında düştü ancak platform halen 1.6 milyondan fazla iş sağlıyor. Çin Devlet Konseyi, Haier'i 2016 Mayıs'ında " Shuangchuang " (kitle girişimciliği ve yeniliği) ilk gösteri üssü olarak doğruladı . Bu şeref, olağanüstü başarılara ve Haier'in bu alanda oynadığı örnek rolü temel aldı ve şirket, Cihaz endüstrisinden seçilen tek kuruluş. Etkileşimi basitleştirmek ve dönüşüm sürecinde iletişim ve işbirliği için iç engelleri ortadan kaldırmak için personel yükü zirve seviyelerinden% 45 oranında düştü ancak platform halen 1.6 milyondan fazla iş sağlıyor. Çin Devlet Konseyi, Haier'i 2016 Mayıs'ında " Shuangchuang " (kitle girişimciliği ve yeniliği) ilk gösteri üssü olarak doğruladı . Bu şeref, olağanüstü başarılara ve Haier'in bu alanda oynadığı örnek rolü temel aldı ve şirket, Cihaz endüstrisinden seçilen tek kuruluş.

#2
Haier için pratikte bilgi vereyim, firma kuruluşu ile ilgili. Haier markasında önce, firma Çin in en eski buzdolabı üreticisi olan bir firma firmanın kurulduğu şehir Qingdao şehri. Çin in en doğusunda yer alan (G kore ile karşı karşıya) kurulmuş sanayi ve turizm in iç içe olduğu bir şehir. Haier inde ilk kuruluş ismi "Qingdao buzdolap" 1980 li yıllara gelindiğinde gelişen dünya da Çin ekonomisi o dönem kendini yenileyemediği için firma kapanma aşamasına geliyor. Tam bu dönemde, Avrupalıların buzdolap üreticisi liebherr markası Qingdao buzdolap firmasına üretim için anlaşma teklif ediyor. Bu da firma için önce kurtuluş sonra da çok büyük bir büyüme nin ilk ateşi oluyor. Ortak üretim başlamadı ile birlikte 1984 lü yıllarda Qingdao buzdolap firmasının global marka olarak yeni adı, kimliği Haier olarak değişiyor. Buzdolabı ile atılan bu ilk adım, yollar içinde elektrikli ev aletleri ve elektronik eşya, bilgisayar ve ekipmanları gibi farklı dallarda yoluna devam ediyor. Bizim de ilgi alanımız olan klima konusunda bir süre Toshiba ile birlikte hareket ediyor. Bir dönem Mhi ile çalışmaları da bulunuyor. Şu anda hala Mhi ile Vrf sistemlerinde ortak üretimleri mevcut. Merkez fabrikaları yine yoğunlukla Qingdao da yer alıyor. Global pazarda da adından söz ettirmekte olan Haier Çin dışında bir çok ülkede üretim tesisleri kurmaya başladı. Haier Amerika çok hızlı yol alan bir yapı. GE (General Electric) elektrikli ev aletleri üretimine önce %50 ortaklık ile başlanan oluşum, GE nin beyaz eşya sektöründe çıkma kararı almadım ile GE markası elektrikli ev aletleri bölümü %100 hissesi artık Haier e aittir. Bu gün dünyada son 7 yıldır buzdolap üretim ayetinde liderliği elden bırakmamışlar Haier. Yakın gelecekte inşallah buzdolap ları ile de tanışır Türkiye. Klima da çok rakip var. Ama kendi gözümle gördüğüm kadarı ile buzdolap pazarında kalite seğmentinde Haier in ses getireceğini düşünüyorum. Klima kısmında da hızla piyasa güncel teknolojilerini takip etmektedir Haier. R32 li klima 2 yıl önce üretildi. Tabi TR pazarı bu tarz ürünler için daha yeni. Ve malum fiyatlar da ciddi farklar var. Şimdilik benden bu kadar.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3


Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: