• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Uğur'dan Klima Kullanımı Tavsiyeleri
#1
Uğur Soğutma Müşteri Hizmetleri’nden yapılan açıklamada Ekim ayı ile birlikte tüketicilerin ısınmak için evlerinde klima kullanımına başladığını bildiriyor. Havaların soğumasıyla klima kullanılmaya başlandığına değinilen açıklamada özellikle hijyen konusuna dikkat edilmediği durumlarda bu ürünlerin ısıtmanın yanı sıra ciddi sağlık sorunlarına sebep olabileceği hatırlatılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Müşteri Hizmetleri yetkilisi “Yaz boyu havalandırmada ve klima kanallarında biriken toz ve küf gibi alerjenler nem ve rutubetle birlikte doğrudan yaşam ortamlarına geçecek. Önceki aylarda kullanılmış fakat bir süredir filtre temizliği yapılmayan klimalar da sağlığı tehdit edecektir.” diye konuştu.

“Özellikle evcil hayvanların beslendiği yerlerde bulunacak, polen veya mevsimsel alerjisi olan kişilerin, küçük çocuklu ailelerin veya yaşlı kullanıcıların bu durumdan etkilenme olasılığı yüksek.” diyerek açıklama yapan yetkili “Her kullanım sezonundan önce klimaların temizliklerinin yetkili servisler tarafından yaptırılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Hassas bünyeye sahip müşterilerimizin ev içinde ilave hava temizleyici sistemler ve hava filtreleri kullanmasını öneriyoruz. Odaların uygun saatlerde havalandırılması, özellikle klimaların bulunduğu ortamlardaki koltuk örtüsü, çarşaf ve nevresimlerin düzenli olarak değiştirilmesine özen gösterilmeli. Bunun dışında vücut direncini arttırmak için süt ve balık gibi yüksek proteinli gıdalar almalı. Ayrıca bol sebze, meyve tüketimi de alerjiyi önlemek için alınabilecek önlemler arasında yer alıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

kaynak : http://www.fabrikarehberi.com/ugur-sogut...nuyor.html

#2
Klima hasta etmez. Klima üzerinde biriken tozlar zamanla küf mantarı oluşturur ve bu küf mantarları soluma bölgesine ulaşınca hastalıklar baş gösterir. 

Bunun önlemi ise, klima filitrelerini sık sık temizlemek ve yaz kış kullanımda yılda en az bir kez profesyonel genel bakım yapılmalı. 

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
(28/10/2015, 00:23)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Klima hasta etmez. Klima üzerinde biriken tozlar zamanla küf mantarı oluşturur ve bu küf mantarları soluma bölgesine ulaşınca hastalıklar baş gösterir. 

Bunun önlemi ise, klima filitrelerini sık sık temizlemek ve yaz kış kullanımda yılda en az bir kez profesyonel genel bakım yapılmalı. 
Katılıyorum [THUMBS UP SIGN][THUMBS UP SIGN][THUMBS UP SIGN]. Her şeyin kullanmasını bilmek lazım. Yoksa en iyi ürün olsa bile sorun çıkarabiliyor

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: