• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Tornavida çeşitleri bits uçlar. Şarjlı tornavida vs
#1
sevgili arkadaşlar bu bölümde normal ve şarjlı tornavida çeşitlerini inceleyelim tanıtalım pratik alet öenrileri yapalım.


konuyu açma sebebbimse arkadaşlar çok işime yarayan seramik fanlı ısıtıcım bozuldu böylelikle yeni bir topik oluşsun.

şimdi sobamıza geçelimSmile
Klima Forumu
bu sobalar çok güzel iş görüyor 2 yıl içinde arıza yaparsa koçtaş ücrestsi değiştiryor. arızası ise genelde termostat garanti otomatiğinden oluyor. ben faturayı bulamadığım için değiştirmemiştim birisini yıllar önce (2 adet var.)
ta o zamanalar iş yerinde teknik arkadaşlar açtılar içini o otomatiği söküp düz bağlamışalrdı. şimdi bir kaç gündür fan geç çalışıyordu. dün akşam durud ama sorbaları karıştırdım acaba tamir olanmıydı yoksa diğerimi açmak için tornavida bulamadım normal tornavidalarla biraz uğraştıma ama olmuyır.
Klima Forumu
bu tip mersedes yıldız bir tornavida almam lazım ama internette net resim bulamadım gözümde zaten seçmiyor.

Klima Forumu
en yakın bu işaretli olan var doğrumudur arkadaşlar. basit ama ince işler bu işler göz yanılması oldumu aldığın elinde kalması birşey değil tekrar bir tornavida için zaman kaybetmek sinir bozucu olur.
resim doğruysa bunların uzunlarından bulmam lazımki kullanım kolaylığı olsun. uzun tipli olanlar için sizlerde link verip yardımcı olabilrseniz sevinirim zira her taraf aliexpres alibaba vs yabancı isteler dolu güzel ama oralardan alışveriş yapamam ben Tongue

benda ayrıca şu resmdeki basit set acaba bu uçlardan açabilen olurmu bu sobasnın vidasını seçmedi gözüm bir işaret atın sizlere zahmet

Klima Forumu

http://i.hizliresim.com/dZ15zn.jpg

gerçi sobayın vida yuvasına uymazda en azından hırdavatçıya giderken cebime atarım aynını alırım. (yani uzun tipli olanını)

#2
Abi İzmir'de çalıştığım yerde robot üretimi yapılıyordu. Çok eksenli çalışan sistemler olduğu için türlü türlü malzemeler görüyorduk ama tabii ben üretimde değildim çok biliyorum desem yanlış olur. Bu tipleri gördüm ama. Hatta eskiden İstanbul'da bi arkadaşla gaza gelip maslak sanayide atölye açmıştık tuning üzerine. Orda da özellikle mitsubishi lancer, honda s2000, prelude gibi bazı japonlarda görüyorduk. Ordayken ustanın biri 3 ağız, biri 3 baş tornavida diyordu. İzmir'de üretim hattında 3 kanat diyeni de işitmiştim. İlk defa senden de mercedes diye işitmiş oldum. :-) Demek ki pek kullanılan malzeme olmadığı için herkes kendine göre bi isim koyup gitmiş. Aslında resmini bi hırdavatçıya göstersek belki de ne olduğunu bilecektir.
____________________________________________
İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise kötü kararlar sayesinde kazanılır.

#3
(19/12/2015, 16:11)WhiteNight Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Abi İzmir'de çalıştığım yerde robot üretimi yapılıyordu. Çok eksenli çalışan sistemler olduğu için türlü türlü malzemeler görüyorduk ama tabii ben üretimde değildim çok biliyorum desem yanlış olur. Bu tipleri gördüm ama. Hatta eskiden İstanbul'da bi arkadaşla gaza gelip maslak sanayide atölye açmıştık tuning üzerine. Orda da özellikle mitsubishi lancer, honda s2000, prelude gibi bazı japonlarda görüyorduk. Ordayken ustanın biri 3 ağız, biri 3 baş tornavida diyordu. İzmir'de üretim hattında 3 kanat diyeni de işitmiştim. İlk defa senden de mercedes diye işitmiş oldum. :-) Demek ki pek kullanılan malzeme olmadığı için herkes kendine göre bi isim koyup gitmiş. Aslında resmini bi hırdavatçıya göstersek belki de ne olduğunu bilecektir.

mersedesi ben uydurdum evetSmile

ya bu tür vidalar vs psilikten başka bir şey değil..insanlara zorluk çıkartmaktan başka bir şey değil. firmalar kendilerine özel üretim yaptıryorlarki dışarıda tamir olayları zorlaşsın diye düşünürsek onlarda haklı ama işind diğer yönüde var işte. ben normal bir tornavidayı taşladım eğeledim vs zorla açtım sobayı birazdan atıcam ,ç,nin resmini açaçğım yeni konuya.

#4
Kolay gelsin abi Azmin elinden bişey kurtulmuyor. Fumeur13
____________________________________________
İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise kötü kararlar sayesinde kazanılır.

#5
(19/12/2015, 16:22)WhiteNight Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kolay gelsin abi Azmin elinden bişey kurtulmuyor. Fumeur13

eyvallah kardeşimde zor bakalım nasıl olcak S16

#6
Bu yaşıma geldim, böyle civata başı görmedim.  Buradaki aki amaç, servisten başkası açmasın diye. Ama parasal boyuttan ötürü değil bu tarz işler. Elektrikli aletlerin güvenliği açısından. Servis dışı yapılacak tamirat vs de elektrik çarpması, yangın vs olmaması adına.  

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: