• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Termodinamik pelet kazanı
#1
110 m2 evime ısıtma sistemi araştırıyorum yaklaşık 11 metre Petek hesabı doğru mudur, evde yalıtım var ve üst kat.

Kozlusanın ve daiwa pelet Kazanları çok iyi anladığım kadarıyla ama fiyat olarak baya yüksek gibi.bunlar haricinde fiyat performans olarak bizi üzmeyecek hangi markalar var.

Termodinamik pelet Kazan'ları nasıldır onun hakkında bilgi verebilir misiniz?
Birde hem pelet hem kömür yakan Kazan'ları tavsiye etmiyorsunuz anladığım kadarıyla, maliyet açısından baktığımızda ve her tür peleti yakmak için kullanabileceğimiz bir katı yakıt kazanı yok mudur?
Ben sistemi çatıya kurdurmak istiyorum sıkıntı olur mu?

Birde ısı ayarı için termostatik vana tarzı birşeyimi yapmalı yoksa oda termostatı mı koydurmalıyım.

Ev Bodrum'da buralarda bu işi yapan varmı aranızda.

#2
Selamlar, foruma hoş geldiniz. 
110 M2 için 11 mt/tül radyatör ideal ölçü. Gayet yeterli 50 derecelerde ısınabilirsiniz çok rahat. Arkadaşım kozlusan başkadır. Tüm kullanıcı yorumlarımı inceleyebilirsiniz. Diğer markaların adını söylemeden, şunu diyebilirim ki daha tam pellet kazanı olamadılar. Kömür kazasından değiştirme gibi yapıları. Ayrıca pellet modülasyon programı tecrübeye, alt yapıya dayalı. TR de bu işi tam anlamı ile yapan  Kozlusan ve Arı kazan var bence. Diğerlerinin fiyat olarak düşük olabilir. Ama gerek kullanım, gerek temizlik, gerek dayanım, gerek güvenlik kozlusan ve Arı kazan çok farklı. 
Kozlusan da iki tip ürün var. Kaloriferli sobalar. Hydrosmartpel 17 kw ve Lidya 25 kw. Yeni bir ürün de LİDYA Compact 25 kw. Bu ürünler daha uygun fiyat 7500 TL lerde. Soba dediğimize de bakmayın. Lidya Compact bir çok markanın kazansan daha üstündür. 
İkinci olarak ise kazan gurubu. Kazan gurubu Slimpel Easy, Slimpel ve Propel. Slimpel Easy ile LİDYA compact birbirine çok benziyor. Easy serisinin yakıt deposu daha  çok yakıt alabiliyor. Slimpel ise otomatik pota temizliği, internet ağına bağlanabilir, daha geniş yakıt deposu gibi özelliklere sahip. Propel ise herşeyi kendi yapıyor. Siz sadece pellet dolduruyorsunuz. Extra depolama alanı yaparsanız, onu da kendi yapar. Siz internet ağında kazanı görmeden kış geçirirsiniz. Bu ürünler 9000 ile 15 000 TL arasında fiyatlar 25 kw ta. 
Uygun fiyat kaliteli ürün isterseniz, Lidya Compact tercih edebilirsiniz. 

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: