• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

slm arkadaşlar. klimam soğutmuyor.
#1
Arkadaş adanada ikamet ediyorum yanürüzz Ohoh klimamı çalıştırdığımda dış motorun fanı çaılışıyor iç ünite fanıda çalışıyor lakin soğuk üflemiyor. benim tespitim dış motor fanı dönüyor lakin kalkış yapmıyor yani yüke binmiyor motor. Gecen yazın kapasitörü yeniledim acaba bu senede aynı arızayımı verdim Yada başka sorun ne olabilir. Ayrıca kapasitör sağlamlık testi amatörce nasıl yapılır veya anlaşılır.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

#2
(07/07/2018, 17:00)Adanalı01 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaş adanada ikamet ediyorum yanürüzz Ohoh klimamı çalıştırdığımda dış motorun fanı çaılışıyor iç ünite fanıda çalışıyor lakin soğuk üflemiyor. benim tespitim dış motor fanı dönüyor lakin kalkış yapmıyor yani yüke binmiyor motor. Gecen yazın kapasitörü yeniledim acaba bu senede aynı arızayımı verdim Yada başka sorun ne olabilir. Ayrıca kapasitör sağlamlık testi amatörce nasıl yapılır veya anlaşılır.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Kapasitördür   büyük ihtimal. Kapasitör testi yok. En güzel test yenisini takıp denemek. Bir ihtimal Kapasitör kabloları yanmış olabilir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
bugun birisi 4 yollu vana ortada kalmış olabilir dedi. o nasıl olacak şimdi

#4
(11/07/2018, 13:33)Adanalı01 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bugun birisi 4 yollu vana ortada kalmış olabilir dedi. o nasıl olacak şimdi

Çok düşük ihtimal bu. Öncelikle kompresör devreye giriyor mu ,girmiyor mu onu tespit etmek gerekir. Klima marka model belirtirseniz daha detaylı yardımcı oluruz. Hatta dış ünite kapağında elektrik devre şeması vardır onun fotosunu atın ,size bir kaç test yaptırabiliriz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: