• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Sıfır takılan klima soğutmuyor-ısıtmıyor
#1
Dolce vita 18000btu klima satın aldım. Baymak ürünün ithalatçısı. Montajını yapıp 3 lü prize 5 dk çalıştırıp gittiler. 16 derecede çalışmaya başladığında pek bir serinlik gelmedi. Söyleyince invertar olduğundan soğumasının zaman alacağı söylendi. Elektirik işine karışmıyoruz dediler kablolar herşey hazır olduğu halde. Tamam dedim.
Bugün elektirikçiye bağlantıları yaptırdım çalıştırdım klima soğutmuyor. İnverter'dan falan mı acaba dedim 18 de 1 saat çalıştırdım normal fan gibi üflüyor. Oda 29.5 dereceden hiç değişmedi. Mod olarak cool seçili. Dış ünite çalışıyor fanları dönüyor ancak soğutmuyor-ısıtmıyor. Vakum da yaptılar sözde. Sıcak denedim oda aynı fark yok. Yarın tekrar servis çağıracağım. Sorunun ne olduğu konusunda fikri olan var mıdır?

Şuan da nasıl hareket etmemi önerirsiniz? Ben sıfır aldığım ürüne gaz basma tekrar vakum vb şeyler yaptırmak istemiyorum. Servise rapor tutturup iade edebilir miyim acaba? Klimalarda iade prosedürü nasıl işliyor bilen var mı?  Kargo tarafıma geçen cumartesi ulaştı. Kurulum ise pazartesi yapıldı.

#2
Ben çok merak ediyorum. Piyasada bu kadar klima varken niye Dolca vita alınır gre alın, Midea alım, Airfel alın, ya Arçelik alın, niye Folce vita. Servis elektrik hattı çekmez. Ama çekilmiş hat varsa bağlaması lazım.
İnverter olunca bu havada soğutmaz mış mı klima.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Cevap fiyat tabiki. 16900tl ye 18000btu klima alternatifi maalesef yok. Yorumlar oldukça iyiydi araştırmalarımda. Evet giriş seviyesi çinli aux firmasının üretimi ancak bütçem ona yettiğinden aldım. Eğer iade gerçekleşirse kendimi zorlayıp gree 18000 e girmeye karar verdim.

#4
(09/09/2023, 09:47)REV090 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Cevap fiyat tabiki. 16900tl ye 18000btu klima alternatifi maalesef yok. Yorumlar oldukça iyiydi araştırmalarımda. Evet giriş seviyesi çinli aux firmasının üretimi ancak bütçem ona yettiğinden aldım. Eğer iade gerçekleşirse kendimi zorlayıp gree 18000 e girmeye karar verdim.

16 900 TL ye 18 lik klima da bedava gibi olmuş bu zamanda. 
Daylux, Kaira vs de bakabilirsiniz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: