• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Servis Vakum işlemini önemsemiyor
#1
İyi günler. Toshiba shorai ras 18pkvsg-tr klima montaj yapılırken vakum yapılmadı. Şikayet kaydı açtım. Kurulum yapan servis aradı. Dış ünitenin değişimini istedim. Gelir vakum yaparız. Değişim vs yapmayız dediler. Tartıştım biraz gerekli. İnternet üzerinde bilgili kişiler bunun yapılması gerekli olduğunu yapılmazsa dış ünitenin değişmesi gerektiğini söyledim. Dalga geçer gibi değişime gerek varmışa getirdi.
Sizden ricam neden dış ünitenin değişmesi gerektiğini kısa bir şekilde anlatmanız. Bunu servis geldiğinde gözlerine sokacağım çünkü.
Ayrıca baz okuduğum yerlerde iç ünitede değişmeli denildi. İç ünitenin değişmesine gerek var mı?

#2
Dis ünite veya iç ünitenin değişmesi gerekmez. Komple gazı boşaltıp vakum yapıp baştan gaz verilmesi gerek. Gazı boşalacak ama. Sıfır gaz yüklemesi yapılması gerek. Sistemde ki nem hava suan içinde bulunan gaza nüfuz etti. O yüzden gazı toplayıp vakum yapmaları bisey değiştirmez

#3
(18/08/2020, 12:51)PHI_Miller Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler. Toshiba shorai ras 18pkvsg-tr klima montaj yapılırken vakum yapılmadı. Şikayet kaydı açtım. Kurulum yapan servis aradı. Dış ünitenin değişimini istedim. Gelir vakum yaparız. Değişim vs yapmayız dediler. Tartıştım biraz gerekli. İnternet üzerinde bilgili kişiler bunun yapılması gerekli olduğunu yapılmazsa dış ünitenin değişmesi gerektiğini söyledim. Dalga geçer gibi değişime gerek varmışa getirdi.
Sizden ricam neden dış ünitenin değişmesi gerektiğini kısa bir şekilde anlatmanız. Bunu servis geldiğinde gözlerine sokacağım çünkü.
Ayrıca baz okuduğum yerlerde iç ünitede değişmeli denildi. İç ünitenin değişmesine gerek var mı?

Arkadaşım vakum ana konuda defalarca yazdık. Tekrar edelim yine. 
 Şimdi olaki istem dışı gaz kaçtı, eksildi VS montaj sonrası. Bu işçilik hatasıdır. Gazı atarsın, gerekli onarımı yaparsın ve vakum gaz. Bu olası bir şey, insan hatası olabillr. 
 Fakat sen bile bile sıfır bir makineyi kurarken vakum yapmazsan, bu olur ayıplı mal. Ve bunun faturasını kim ödeyecek ödesin. Bence faturayı ödeyecek son kişi sizsiniz. 
 Ha ben uğraşmak istemiyorum derseniz Gürkan ının yazdığı olur mu, olur. 
 Karar sizin.. Bu arada İç ünite değişime gerek yok.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: