Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEER SCOP NEDİR?
#1
SEER ve SCOP nedir. 
Sezonsal verimlilik değerleri için yapılan testler sonunda ortaya çıkan değerlere Soğutma işlemi için SEER, ısıtma işlemi için SCOP olarak adlandırılıyor. Enerji etiketleyin de ise SEER yani soğutma önde veriliyor. A, A+, A++, A+++ gibi adlandırılıyor. Ama soğutma bizim ülkemize uymuyor. Çünkü test değerleri bizim bir çok bölgemize göre komik kalıyor, dış hava sıcaklığı olarak. 20-25-30-35 derece de test ediliyor. Bizim Ege ve Akdeniz de ortalama yaz sıcaklığının bile 35 derecelerde. Heleki son günlerde 40 ların üzerini bile çok görür olduk. Onun için diyoruz ki SEER yi çok dikkate almayın. 
SCOP ise daha gerçekçi bence. Üç iklim bölgesi var bu konuda. +2 en düşük (ılıman bölge), - 10 en düşük (orta bölge), - 22 en düşük (soğuk bölge) olarak adlandırılıyor. Enerji etiketleyin de ise orta bölge dikkate alınıyor. 
Orta bölge testi ise en yüksek +2 derece, en düşük - 10 derece olarak değerlendiriliyor. Bizim bir çok bölgemize uyan bir kış iklimi. Bu değerler bizi yanıltmaz bence.  
En önemli konu ise işte bu ısıtmada orta bölge de verilerin alındığı cihazın gerçek kapasitesi. P. Tasarım yükü. Burada yük ne verildi ise, aslında o klimanın gerçek kapasitesi bu bence. Bu konuya çok dikkat edin. Ben demiyorum, testi yapanlar diyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
#2
   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
#3
   

   

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 SEER SCOP NEDİR? konusu
SEER SCOP NEDİR? Konusunun Etiketleri Etiketler SEER SCOP NEDİR? klima, SEER SCOP NEDİR? fiyatı, SEER SCOP NEDİR? al, SEER SCOP NEDİR? tavsiyesi, SEER SCOP NEDİR? arızası, SEER SCOP NEDİR? nasıl çözülür, SEER SCOP NEDİR? 2015, SEER SCOP NEDİR? kalitelimi , SEER SCOP NEDİR? nedir, SEER SCOP NEDİR? izle, SEER SCOP NEDİR? , SEER SCOP NEDİR? resimli anlatım, SEER SCOP NEDİR? ne işe yarar, SEER SCOP NEDİR? sistemleri , SEER SCOP NEDİR? problemi, SEER SCOP NEDİR? ne demek, SEER SCOP NEDİR? nerden alınır, SEER SCOP NEDİR? videosu, SEER SCOP NEDİR? paylaşımları, SEER SCOP NEDİR? en iyi fiyat, SEER SCOP NEDİR? en ucuz, SEER SCOP NEDİR? hakkında, SEER SCOP NEDİR? nedir, SEER SCOP NEDİR? bul, SEER SCOP NEDİR? konusu
SEER SCOP NEDİR? Konusunun Linki Direk Link
SEER SCOP NEDİR? Konusunun HTML Kodu HTML Link
SEER SCOP NEDİR? Konusu BBCode Linki BBCode Link
SEER SCOP NEDİR? Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"