Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma )
#1
doğalgaz ile ısıtma soğutma sisteminin ev için olanı yok sanırım,(  Robur ) ısıtmada kombiden, soğutmada ise klimadan, yakıt tasarrufu açısından ne kadar tasarruf sağlar. saygılar
Cevapla
#2
Sistem çok yeni bir şey değil aslında. Hatta en eski sistemlerden. Bu sistemin adı absorsiyonlu soğutma sistemi. Bu sistemle çalışan hali hazırda amonyakli mini bar dolaplar var. Genelde otel odalarında kullanılır. Sessizdir, sonuçta kompresör yok. 
Gazlar yani bizim Soğutma da kullandığımız soğutucu akışkanlar, likit halden, gaz haline geçiş yaparken bulundukları ortamdan ısı alırlar. Soğutucu akışkanları sıva hale getirmek için basıncını arttırmak gerekir. Mekanik sistemde (Biz kullandığımız klima, buzdolabı vs) basınç yükseltme işlemi kompresörle sağlanır. Ve bu sistem mekanik soğutma olarak adlandırılır. 
İkinci olacaksa, soğutucu akışkan ısı verilerek basıncı artırılır. Buna da Absorsiyonlu sistemler deniyor. Siz bu ısıyı, ister doğal gaz, ister odun, ister kömür, ister rezistans gibi ısı kaynakları ile yapabilirsiniz. Amonyaklı mini barlar, 200-300 watt lık resizstans veya LPG ile çalışabilir mesela. 
Şu da varki bu sistemler atık ısı olmadığı sürece rantabıl değil. Yani doğalgaz kullanarak yapılan soğutma, mekanik soğutmadan daha pahalı.
Bu nedenle kullanımı yaygın değil.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) konusu
Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) Konusunun Etiketleri Etiketler Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) klima, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) fiyatı, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) al, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) tavsiyesi, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) arızası, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) nasıl çözülür, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) 2015, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) kalitelimi , Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) nedir, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) izle, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) , Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) resimli anlatım, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) ne işe yarar, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) sistemleri , Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) problemi, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) ne demek, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) nerden alınır, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) videosu, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) paylaşımları, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) en iyi fiyat, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) en ucuz, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) hakkında, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) nedir, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) bul, Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) konusu
Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) Konusunun Linki Direk Link
Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) Konusunun HTML Kodu HTML Link
Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) Konusu BBCode Linki BBCode Link
Robur ( doğalgaz soğutma ısıtma ) Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"