• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

R32 yeni soğutucu akışkan
#1
Son zamanlarda gündeme sık gelmeye başlayan yeni gaz R32 (soğutucu akışkan) hakkında bir konu açalım dedik.

Neden yeni gaz derseniz ilk öncelik R 410 a gazının gerçekte çevreci olmadığıdır.Sera gazı etkisi çok yüksek ve karışım bir gaz olmasından dolayı gaz kaçak vs.gazın değişimi dolayısı ile atılması gerekiyor.Onun için öncelik çevreci bir gaz gerekli.Buna çözüm olarak ise gösterilen gaz şu an R32 . R32 aslında R410a nın karışımının içinde var.Şimdi se tekil olarak kullanılıyor.Tekil olması daha kararlı çalışacaktır.Ama sıkıntılı tarafı ise yanıcı olması.Bu nedenledir ki şu an daha çok küçük sistemlerde uygulanıyor.

Şimdi gelelim reklamlara.Şu aralar yabancı basın vs.de ünlü markalar sanki kendileri icatta bulunmuş gibi lanse etmekteler bu konuyu.Oysaki 2012 den beri Çinli üreticiler de kullanıyorlar.Şu an iç pazardalar.Yani birisi yaptı öteki kaptı değil.Bu sektörel bir gelişme.Buna en güzel örneği aşağıya ekleyelim.GMCC kompresör Çinli üretici Midea nın bir gurubu.Ve bu kompresör markası zaten bir çok bildik ünlü markada kullanılıyor.Yani her klima üreticisi geçecektir piyasanın talebi doğrultusunda.

Alıntı:Küresel sergi turu: R32 seri üretim koymak

GMCC R32 Çevre Dostu Klima Kompresör GMCC bir R32 özel klima kompresörü başlatma dünyanın ilk kurumsal hale Mart 2012 başlatılmıştır. Seri üretim başarıyla R290 benzer 2012 yılı sonunda gerçekleşmiştir, R32 da, ozonosphere hasar yüksek enerji verimliliği ve kullanılabilirliği, zayıf sera etkisi, ve özgürlük özellikleri ve ayrıca "çevre-dostu, güvenli olmanın dört teknolojik özelliklere sahip verimli ve ekonomik ". GMCC 2011 yılı başından itibaren R32 soğutucu kompresörün geliştirilmesine yatırım yaptı, kapsamlı uluslararası dikkati çekerek, erken 2012 yılında yeni bir ürün piyasaya ve büyük yurtiçi ve yurtdışı özel sergiler üzerinde göstermiştir. Japonya, Güney Doğu Asya ve diğer bölgelerden gelen siparişler zaten alınmıştır.


Buna ek olarak, GMCC Midea, Aux, Hisense ve TCL gibi işletmeler ile R32 ürünü uygun testleri yapılmış olup, test sonuçları GMCC R32 Çevre Dostu Klima Kompresör enerji verimliliği ve güvenilirliği mükemmel performansa sahip olduğunu göstermektedir. GMCC, 1-3HP sabit getirili ve değişken frekanslı farklı kapasite düzeyleri ile modelleri ve 2,735-8,385W bir soğutma kapasitesi aralığında olmak üzere, bir R32 ürün hattı kurdu ve böylece değişen müşteri ihtiyaçlarını toplantı.


GMCC R32 Çevre Dostu Klima Kompresörleri tipik modelleri aşağıda gösterilmiştir:Sıvı enjeksiyon soğutma: inhibe edilmesi egzoz sıcaklığı

R32 kompresör egzoz sıcaklıkları çalışması sırasında nispeten yüksek olduğundan, klima güvenilirliği etkilenebilir. GMCC egzoz sıcaklığını önlenmesi için önlemler uzun vadeli test yürütülen ve kapsamlı bilimsel araştırma bulgularını kazanmıştır. R32 yeni soğutucu kompresörün geliştirilmesi sırasında, GMCC zaten lider ve çevre dostu soğutucuların geçiş için yeterli teknolojik ve ürün hazırlıklarını yapmıştır.


Bir GMCC mühendisi göre, GMCC sistematik önlemler sayesinde yüksek egzoz sıcaklığı sorunu ele, ve vücut ve sıvı sıcaklıklarını düşürür ve sistem güvenilirliğini sağlamak için piston jeti kesim teknolojisi benimser. Öte yandan, uzun vadeli bilimsel deneyler sonrasında, GMCC böylece daha kompresör güvenilirliğini sağlamak, R32 soğutucu kompresör için uygun soğutma yağı seçmiştir.


Kapsamlı sistem değerlendirme yoluyla, GMCC R32 soğutucu kompresörün uygulanmasına ilişkin teknolojik zorlukların üstesinden, ve son derece güvenilir bir ürün geliştirdi. Ayrıca, Ar-Ge, iki yıldan sonra, GMCC bu ürünün pazar tanıtımı için sağlam bir temel atma, R32 soğutucu kompresör ile ilgili teknolojik patent bir dizi elde etti.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
Alıntı yaptığımız sitenin orjinal sayfası

http://www.chinagmcc.com/en/show.php?id=163

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
yazınızı okudum mbirol usta teşekkürler bende ileriye dönük gelişme vaat ettiyini tahmin ediyorum o yüzden klima alacaklara 2016 beklemelerini öneririm acil ihtiyaç yoksa

#4
Bu iş 2016 da dah oturmaz.Bence hedef 2020.R22 yasak zorlamaya rağmen 10 senede geçilebildi.Üstelik fiyatlar konusunda hiç bir done yok.Ayrıca şu an için max.kapasite 7-8 kw yani 24 000 btü.Hal öyle olunca rekabetçi olamaz bence.2016 da TR pazarına sürüleceği konusunda bilgide yok.
Daikin basında çok yer alıyor.Oda tek model getirse diyelim,bence 12 lik makineyi 5-6 bin TL den aşağı fiyat biçmezler.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Asıl amaç ilk baştada yazdım zaten,sera gazı etkisi çok çok düşük .Ama malesef işin ticari kısmı için hep tüketim vs.öne çıkıyor. Zaten şu anda Seer 7 lerde. 10 olsa bile aylık tüketim 20-30 TL olur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Klima teknolojisi belirli bir yere geldi ve tıkandı. Kısa vadede klimalarda büyük bir değişiklik olmaz. Yani kısa vadede uzay kliması beklemeyin. Klimalarda esas herkesin atladığı bir konu var. Bütün klimalar testlere yeni iken girer. O kataloglarda gördüğünüz değerlerin tümü yeni klimanın değerleridir. Oysa klima kompresörlerinin belirli bir süre sonra verimi düşer. Kullanılmış klimalar üzerinde yapılan testlerde görülmüşki bir çok klimada verim düşüklüğü var. Bazı klima markalarında % 30'a kadar kompresör kapasitesinin düştüğü görülmüş.  Keşke Klimaların belirli bir saat çalıştıktan sonraki test değerlerini açıklasar. O zaman özellikle bazı markalar için "takke düşer kel görünür".

#7
malesef her konuda oldugu gibi firmalar işine geldiyi gibi test ediyor ama devletin düzenleyici denetleyici rolunu iyi oynaması gerekiyor ama hak getire yani istismara açık alan kalmamalı diger denetim ve testlerdede en iyi olan tasarrufa yönlendirmeli devletimiz enerji verimliliyi böyle olur boş sloganla degil

#8
(10/04/2015, 19:57)bps Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Klima teknolojisi belirli bir yere geldi ve tıkandı. Kısa vadede klimalarda büyük bir değişiklik olmaz. Yani kısa vadede uzay kliması beklemeyin. Klimalarda esas herkesin atladığı bir konu var. Bütün klimalar testlere yeni iken girer. O kataloglarda gördüğünüz değerlerin tümü yeni klimanın değerleridir. Oysa klima kompresörlerinin belirli bir süre sonra verimi düşer. Kullanılmış klimalar üzerinde yapılan testlerde görülmüşki bir çok klimada verim düşüklüğü var. Bazı klima markalarında % 30'a kadar kompresör kapasitesinin düştüğü görülmüş.  Keşke Klimaların belirli bir saat çalıştıktan sonraki test değerlerini açıklasar. O zaman özellikle bazı markalar için "takke düşer kel görünür".

Çoı doğru bir noktaya temas etmişssiniz.Sonuçta yeni icat edilmiş bir sistem yok.Tek değişenin soğutucu akışkan olması süper makineler olacğı anlamına gelmiyor.Bence teknolojik yenilik değil dayanım çok daha önemli.Verimliliğin devamı için kondenser ve evaparatör yapısı dayanımı ısı tranferleri vs. daha iyi olmalı.bps arkadaşımızın dediği gibi 2 sene sonra cihaz ne yapıyor .Ama bunu sorgulayacak sistem yok malesef..Olaki test edselerde açıklamazlar.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
r32 gazı daıkın ururu-sarara modelinde kullanmış ortalama 10.000 tl fiyatı var. peki daıkın kendi kompresörünü mü üretmişte r32 gazı kullanmış yoksa kendi klimasında gmcc komp. mü kullanmış..?

#10
(06/03/2016, 05:06)urfaklima Nickli Kullanıcıdan Alıntı: r32 gazı daıkın ururu-sarara modelinde kullanmış ortalama 10.000 tl fiyatı var. peki daıkın kendi kompresörünü mü üretmişte r32 gazı kullanmış yoksa kendi klimasında gmcc komp. mü kullanmış..?

Arkadaşım foruma hoş geldiniz. Bazı yerlerde R32 gazının Daikin üretimi olduğu gibi bilgiler dolaşıyor.Nedir ne değildir çok ta önemli değil.Ama bu R32 Daikin a özel bir şey değil. Çin de 2-3 senedir zaten kullanılıyor.Bir çok Çinli klima üreticilerinde zaten var bu seri makine. Sadece pazar hazır değil daha. Kompresör de çok extra bir durum olacağını düşünmüyorum.Zaten R410 akışkan karışım  ve içerisinde R32 var .R32 nin en kötü yanı yanıcı ,patlayıcı bir gaz, büyük kapasitede makinelerde kullanımı da çok söz konusu olamayacak görünüyor. Kompresör markası ne kullanılıyor görmedik bilmiyoruz daha.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: