• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Pellet Üretimi
#1
Türkiye'nin en profesyonel pellet üretim tesisi


Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
Doğaç Pelleten Adana merkeze 2.üretim tesisi kısa süre sonra hizmette..

Klima Forumu

Klima Forumu

Ekran Görüntüleri
       

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
mbirol abi ne diyorsun ? ev tipi pelet makinelerine ?

#4
(17/02/2015, 23:28)Mehmet35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol abi ne diyorsun ? ev tipi pelet makinelerine ?

Macera arıyorsan sana ayarlarız bir tane. Başarırsan bana da öğretirsin.Yukarıdaki resimlere bakarsan belki ne demek istediğimi anlayabilirsin sanırım.Ben alıp satmayı tercih ettim..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Klima Forumu

Bak biz bunlardan parçaladık...

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
(03/03/2015, 13:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşlar, sizlerden gene bir süre ayrı kaldık. Detaylı bir açıklama yapmaya çalışağım bu konu hakkında üzüntülerimizi belirteceğim arkadaşlarım ve kendi adıma. Ve sizlerden bir kez daha özür dileyeceğiz.

Sn arkadaşlar, yaşadığımız hosting şansızlıklıkları üzerine ,bir çok bilişim firmasını deneyen başka forumlardaki arkadaşlar ile görüşmemiz neticesinde.

Hostgator servis sağlayıcısının dünyanın en iyilerinden oldukları bilgisini aldık.

(bunun manası biz kötülerle çalıştık değildir, hemde en iyileriyle çalıştık. Telecity group aratılırsa netten görülürki bir çok büyük sitenin barındırmasını sağlıyor. Bihost ve sadece hosting gibi çok bilindik firma isimleri var grup içinde Zart Forum ve SDN dahil bir çok sitede bu grubun şirketlerinde barındırılıyor. Bildiğimce bu firma istanbulda aynı zamanda kabloı tv yayınınıdada organize ediyor.Klima Forumu

http://i.imgur.com/vF0eNRA.png

resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

kırmızı kutulara aldığım firmalardanda bellidir firmanın büyüklüğü, şansımız yokmuş sunucu taşıyacakları tuttu ilk önce orada yedek kaybettik kızdık.
Klima Forumu

http://i.imgur.com/uSCNyhv.png


resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

Google a klima forumu bihost yazıp bakarsak kuruluşumuzdada Bihost firmasını görebiliriz.


Klima Forumu


http://i.imgur.com/SKgyvnd.png


[b]resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.ama biz amatörüz daha diğerleri gibi bilmiyoruz bu işi. Bunuda öğreneceğiz bu tür yediğimiz kazıklarla Smile . bu firmayı bıraktık müşteri hizmetleri berbattı. ufak ama sağlam bir firmaya geçtik oradada firma sahibinin yakını vefat etti sunucuları durdu. Gene veri kaybettik üstüne düşmedik vefattan dolayı. )[/b]

Devam edersek hostgator firmasının ürünlerinin piyasadakinin 2 katından daha fazla fiyat olmasına rağmen bir daha sorun yaşamamak için adına ,parayı da söz konusu etmeden 1 aylık deneme paketinden sonra ,iyi çalıştığı için.20 Şubat 2015 günü yeni bir hesap açarak 1 yılllık Hosting premium paket satın aldık hostgator firmasından ve yayına devam ettik bu paket üzerinden. 23 Şubat 2015 in son saatlerindede yayının kesildiğini gördük.

Hemen iletişime geçtik. Bu arada bize hiç bir uyarıda bulunmadan kesmişler yayınımızı.. Hosting firmalarını bilen arkadaşlar bilirki bu işte iletişim ticket açarak oluyor. Bizden önce ödeme yapılan kredi kartının teyitini ve kimlik doğrulama için nufus örneği istediler. Gerekli olanları gönderdik.

Sonrasında hosting in açılmasını beklerken ,bize deneme paketi ile yeni 1 yıllık paketin sistemde çakıştığını ve yeni paketin iptal edilip eski paketten devam edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir kuraldan bahsettiler.
-Dedik tamam arkadaş para sizde aktarın oraya.
-Yok öyle olmuyormuş ,önce iptal iade ,sonra istersen 1 aylık olanı uzatırsın. İyi dedik bizim 4 günlük geçiş sürecindeki yedeklerimizi verin.
-Dediler 48 saat içinde size dönülür.
Bizlerde yeni üye olmuş 5,6 arkadaşımızın ve 4 günlük yazılan yazıların kaybolmaması adına ,forumu donduralım 2 gün sonra devam ederiz dedik ve yayını kestik. Ama nerede. Sözde koskoca Hostgator her sorduğumuzda 48 saat diyor başka bir şey demiyor. Adminleri yoğunmuş... Malesef ki bu sanal alem de ticari ahlak affedin sıfır.


Bunun üzerine biz tekrar yeni bir Hosting hizmeti arayışına girdik. Ve en son kararımızı Alastry yönünde oldu .(Yerleri İzmir de,baktım yamuk var basarım ofisi diye düşündüm.. M08 Ohoh )


Netice itibari ile Hostgator dan 7-8 günden beri ne para geldi ,nede yedekler. Biz paradan önce yedekleri önamli tutuyoruz.

Bizde artık elimizdeki son yedeklerden 19.02-2015 den devam etme kararı aldık.

Tüm forum üyesi arkadaşlarımızdan elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız bu şansız olaylardan ve 4 günlük kayıp ve emeklerden dolayı özür dileriz sizlerin anlayışınıza sığınırız. Cry

#7
Hava kirliliği ve soba zehirlenmelerine çare olarak biyokütle yakıt önerildi Tarih16 Aralık 2013, 09:01
Klima Forumu

Hava kirliliği ve soba zehirlenmelerine çare olarak biyokütle yakıt önerildi


Havaların soğumasıyla birlikte soba zehirlenmeleri ile ilgili haberleri gazete ve TV’lerde sıkça duyduğumuz şu günlerde Amir Dış Ticaret Tarım ve Yem San. Ltd. Şti. kurucu ortaklarından Kenan Elbasan, hava kirliliği ve ölümlerin kendi öz kaynaklarımızla önlenebileceğinin müjdesini verdi.
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı’nın; Yenilenemeyen Enerji Kaynakları (Kömür, petrol, doğal gaz ve nükleer) yerine Yenilenebilir Enerji Kaynakları’na (Güneş, rüzgar, biyokütle ve su gücü, hidrolik, jeotermal, deniz enerjisi) yönelmesi gerektiğini söyleyen Elbasan, bakanlığın bunun tam tersini yaptığını iddia etti. Büyükşehirlerde biyokütle yakıt kullanımını yasaklayan hükümetin Kyoto sözleşmesine de aykırı hareket ettiğini belirten Elbasan, “Yakılan her 1 Kg kömür 5 Gr CO2 açığa çıkarır. Biyokütle yakıtın 5 katı daha fazla CO2 açığa çıkarır. Avrupa Birliği, biyoyakıtın hem ısıtma hem de elektrik sektöründeki pazar payının geliştirilmesini destekliyor. Pelet odunlar, hem iklim ve çevreyle ilgili hedeflere katkıda bulunmakta hem de ithalat bağımlılığını azaltıp, yerel ekonomileri desteklemektedir. Avrupa Birliği’nin 2020 gayrisafi enerji tüketiminin en azından yüzde 20’sinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanması hedeflenmiştir. Avrupa kömür yakmayı yasaklarken, bizde ise büyükşehirlerde biyokütle yakmak yasak. Hükümetimizden bu uygulamayı yeniden gözden geçirmesini bekliyoruz.” dedi.

‘HÜKÜMET, SİGARADAN DAHA ZARARLI OLAN KÖMÜRÜ YASAKLAMALI’
Yeni-yenilenebilir enerji kaynakları içinde en büyük teknik potansiyele ‘biyokütle’nin sahip olduğunu belirten Elbasan, “Pelet (biyokütle) yakıt çevre dostudur. Bir ton peletin külü sadece 20 Kg,kömürün ise 200 Kg’dır. Havayı kirletmez. Kömürün verimi yüzde 65 iken peletin verimi yüzde 90’dır. Yakmak için oksijen ihtiyacı kömürün yüzde 20’si kadardır. Curuf oluşturmaz. Çevre Bakanlığı’nı anlamakta güçlük çekiyoruz. Kömürü serbest bırakırken biyokütleyi yasaklıyor. Sigara kullanımını önlemeye çalışan hükümetimiz daha zararlı olan kömürü neden yasaklamıyor?” şeklinde konuştu.

’50 MİLYON TON TARIM-ORMAN ARTIĞINI DEĞERLENDİRELİM’
Dünyada, son yüzyılda enerji tüketiminin 17 kat arttığını belirten Elbasan, fosil yakıtlardan kaynaklanan ve atmosfere atılan CO2, SO2 ve NOx gibi zararlı gazların da aynı oranda arttığını söyledi. Türkiye’nin biyokütle enerji potansiyelinin tam olarak bilinmediğini de kaydeden Kenan Elbasan, “Buğdayın, arpanın, pamuğun sapı, yerfıstığının kabuğu, tütün ve çay gibi tarımsal atıklardan oluşturulan peletin, özellikle büyükşehirlerde yakıt olarak değerlendirilmesi ile soba zehirlenmelerinin yanı sıra hava kirliliğinin de büyük ölçüde önüne geçilmiş olacak. Kömür yanınca, arsenik, katmiyum, krom, kurşun gibi ağır metaller ortaya çıkar. Türkiye, enerji talebinin yaklaşık yüzde 72’sini ithal kaynaklardan karşılamakta. Bunun yanı sıra elektrik enerjisinin yüzde 70’i çevre kirliliğine yol açan fosil yakıtlardan elde edilmektedir. Milyarlarca dolar ödeyerek kömür ithal edeceğimize 50 milyon ton tarım-orman artığını değerlendirelim. Kömür yerine bu artıkları odun yapıp halka dağıtalım. Hem dövizimiz dışarıya gitmez, hem de daha ucuz ve temiz yakıt kullanmış oluruz.” diye konuştu.

BİYOKÜTLE NEDİR?
Biyokütle, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanımına ilişkin kanunda, organik atıkların yanı sıra bitkisel yağ atıkları, tarımsal hasat artıkları dahil olmak üzere, tarım ve orman ürünlerinden ve bu ürünlerin işlenmesi sonucu ortaya çıkan yan ürünlerden elde edilen katı, sıvı ve gaz halindeki yakıtları kapsamaktadır.
Biyokütle, 100 yıllık periyottan daha kısa sürede yenilenebilen, karada ve suda yetişen bitkiler, hayvansal atıklar, gıda endüstrisi ve orman yan ürünleri ile kentsel atıkları içeren, biyolojik kökenli fosil olmayan tüm organik madde kitlesi olarak tanımlanmaktadır. Bitkisel kaynaklar, tarımsal ve hayvansal atıklar, organik kökenli şehir ve endüstri atıkları gibi biyokütle kaynaklarından elde
edilen enerji ise biyokütle enerjisi olarak tanımlanmaktadır. Biyokütle enerjisinin temeli bitkilerin fotosentez olayına dayandığı için, biyokütle enerjisi, güneş enerjisinin kimyasal enerji halinde depolandığı organik maddelerin enerjisi olarak da ifade edilebilmektedir.
- See more at: http://www.elit-haber.com/haber/5840-eko...XThJc.dpuf

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#8
Pellet üretmek kolay iş değil.Doğaç pelletLütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
Bu arada İzmir Tire de Atıken firması gerçek odun pelleti üretimine başladı. Test ettik pelleti. Bizden ok. güvenle kullanabilirsiniz. Allah yollarını açık etsin.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: