• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Oturma odası için klima seçimi.
#1
Merhaba foruma yeni üye oldum ismim Oğulcan. İzmir'de otuyorum. Dairem arakat. 3+1 dairemizi klima ile ısıtıyoruz. Oturma odasında 12lik yatak odasında 9luk Arçelik klima var. Yazları ve kışları salon ve banyonun kapısını kapatıp bu iki klima ile evi ısıtıp soğutuyoruz. Bu durumda salon kullanılamıyor, kullanılcağı zaman özellikle kışları bir gün önceden iki klima son ayara getirilip açılıyor ve salon ısısı kırılmış oluyor. Salona klima almayı düşünüyorduk ancak oturma odasındaki klimanın çok ses çıkarması ve enerji tasarrufunun da az olması nedeniyle oturma odasına yeni klima almaya karar verdik. Öncelikle salon sürekli kullanılmıcağını varsayarsak 12lik Arçelik klima 25m2 salon için idare eder mi? Oturma odası da 12-13m2 orasının kapısı yaz kış açık olucak kaçlık klima almalıyız? Bütçemiz 4500tl civarı. LG Titan delux önerilmiş forumda 9binlik mi 12binlik mi almamı tavsiye edersiniz? Veya bu fiyat aralığında önerebilceğiniz başka bir klima var mı? Teşekkürler

#2
(08/04/2018, 02:39)Ogulcanycel Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba foruma yeni üye oldum ismim Oğulcan. İzmir'de otuyorum. Dairem arakat. 3+1 dairemizi klima ile ısıtıyoruz. Oturma odasında 12lik yatak odasında 9luk Arçelik klima var. Yazları ve kışları salon ve banyonun kapısını kapatıp bu iki klima ile evi ısıtıp soğutuyoruz. Bu durumda salon kullanılamıyor, kullanılcağı zaman özellikle kışları bir gün önceden iki klima son ayara getirilip açılıyor ve salon ısısı kırılmış oluyor. Salona klima almayı düşünüyorduk ancak oturma odasındaki klimanın çok ses çıkarması ve enerji tasarrufunun da az olması nedeniyle oturma odasına yeni klima almaya karar verdik. Öncelikle salon sürekli kullanılmıcağını varsayarsak 12lik Arçelik klima 25m2 salon için idare eder mi? Oturma odası da 12-13m2 orasının kapısı yaz kış açık olucak kaçlık klima almalıyız? Bütçemiz 4500tl civarı. LG Titan delux önerilmiş forumda 9binlik mi 12binlik mi almamı tavsiye edersiniz? Veya bu fiyat aralığında önerebilceğiniz başka bir klima var mı? Teşekkürler

12 lik 25 m2 yi idare eder. Ama çok şey beklemek gerekir. Oturma odasına 9 luk Titan alın takın, keyfinize bakın. 7/24 açık kalsın, eski klimanıza göre yarı yarıya fatura ödersiniz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Odanın kapısı açık olacağı için 12lik alsam bi sıkıntı yaşar mıyım peki? Diğer konularda 9luğun 12binlik kadar ısıttığını belirtmişsiniz. Bir de shira eco ile arasında seçim yapçak olsanız Titan delux mü tercih ederdiniz shira eco mu?

#4
(08/04/2018, 12:27)Ogulcanycel Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Odanın kapısı açık olacağı için 12lik alsam bi sıkıntı yaşar mıyım peki? Diğer konularda 9luğun 12binlik kadar ısıttığını belirtmişsiniz. Bir de shira eco ile arasında seçim yapçak olsanız Titan delux mü tercih ederdiniz shira eco mu?

12 lik alırsanız sıkıntı olur asıl. Dur kalk çalışır makine. Titan ECO Shira dan daha iyi. Titan yakında bulamazsınız. Stoklar bitiyor. Acele edin. Bir bayi arkadaştan 2 tane vardı, satılmadı ise 3250 nakit verecek ti, bilginize.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Hemen almayı düşünüyorum ancak nakit değil taksitle alabilirim. Bayi arkadaşınız taksit ile satış yapıyor mu?

#6
(08/04/2018, 15:54)Ogulcanycel Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hemen almayı düşünüyorum ancak nakit değil taksitle alabilirim. Bayi arkadaşınız taksit ile satış yapıyor mu?

Yaparlar sms 3450 civarı olur. Eski ürün parası ödenmiş. Kredi kartı komisyonu var %7 civarı.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
Merhabalar, Vestel Bio Cool Plus Inverter 1800 model klima hakkında görüş beyan edebilecek arkadaşlar var mı?

#8
Mbirol hocam aklıma takılan son bir konu var. Şu anki klima 12k soğutma 13k ısıtma yapıyor ve gayet memnunuz. 9luk performans olarak yetersiz gelebilir mi? 12lik alsak odada rahatsız eder mi? Lgnin yeni broşüründe Titan deluxe yoktu acaba yeni bir seri mi çıkarıyor smart inverter plus diye bir model vardı. Sizin Titan dediğiniz Titan plus modeli değil mi Big Grin

#9
(09/04/2018, 12:24)Cingiz.Er Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, Vestel Bio Cool Plus Inverter 1800 model klima hakkında görüş beyan edebilecek arkadaşlar var mı?

Selamlar;

Ürün üretiminde DA108X1C kodlu TOSHİBA kompresör kullanılmıştır.
IPM+PFC kartları ile İç ünite takım elektronik kartları VESTEL mühendisleri tarafından dizayn edilmiş ve yazılımsal altyapısı da yine VESTEL mühendisleri tarafından kodlanmıştır.

Elektronik donanımında kullanılan konponentler ithaldir kaldı ki bu tarz konponentler (Tristör, Triyak, Fet, Mosfet, Transistör, Direnç, Kondansatör vs) ülkemizde ürtilmemektedir. 

Kondanser, Eşanjör sistemi bakırdır ve yine Manisa VESTEL fabrikalarında yapılmaktadır.

Montajda kullanılan İÇ/DIŞ boru kiti 4M alüminyum olarak ürün dış ünite kutusunun içerisinden çıkar. Aynı zamanda 4M 4x1 sinyal kablosu, Konsol, Konsol vibrasyon takozları, drenaj hortumu, montaj vidaları, klemens, dekoratif bant vs yine dış ünite içerisinden çıkar. 

Her ne kadar ürün içerisinden 4M alüminyum kit çıksa da, Eğer ankastre tesisat yaptıracaksanız 5M bakır boru hakkınız mevcuttur ve ücretsizdir.

Bunun yanısıra eğer içerisinden çıkan 4M alüminyum kit sizin koşullarınızdaki montajda yeterli gelmezse 7M ve 10M ve 15M olarak yine ÜCRETSİZ boru hakkınız mevcuttur. (Normalde VESTEL REGAL FİNLUX müşterilerinin 15 metreye kadar ücretsiz alm boru hakkı var ancak klima 9 - 12 lik olursa mesafe kotası nedeniyle 10M üzeri kullanılmaz)

Kompresör ile ilgili yorumu mbirol usta yapsa daha iyi olur ben onun sözünün üstüne yorum yaparsam uygun olmaz, ancak bunlar dışında merak ettiğiniz bir şey var ise sorun lütfen elimizden geldiğince yardımcı oluruz.  Okeyto

#10
(09/04/2018, 19:42)Ogulcanycel Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mbirol hocam aklıma takılan son bir konu var. Şu anki klima 12k soğutma 13k ısıtma yapıyor ve gayet memnunuz. 9luk performans olarak yetersiz gelebilir mi? 12lik alsak odada rahatsız eder mi? Lgnin yeni broşüründe Titan deluxe yoktu acaba yeni bir seri mi çıkarıyor smart inverter plus diye bir model vardı. Sizin Titan dediğiniz Titan plus modeli değil mi Big Grin

Titan yeni model değil. Yeni değil derken 2017 lansman edildi. Stoklar kalmadı artık. Ürün yeni gelmiş olsa 5000 TL olur. 
 Smart plus, Standart plus Arçelik üretim. Titan 9 luk, Standart plus ın 18 liği e bedel makine. Titan 9 luk makine de, Sirius 18 lik dış ünite kadar dış ünite boyutu var.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: