• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Nobo (Elektrikli ısıtıcıların en iyisi bu)
#1
Daha Sıcak ve Sağlıklı
İç Mekanlar


Senede 1 milyon adet ısıtıcıyı 30 ülkeye ihraç eden Norveç’teki 17000 m2lik fabrikada profesyonel kadrosu ile NOBO; elektrikli ısıtıcı dünyasında tüm rakiplerinin ilham kaynağı olmuştur. Fosil yakıtları (kömür, mazot, doğalgaz vb.) yaydığı zehirli gazlar sağlığımızı olumsuz etkilemekte ve tehdit etmektedir. NOBO çevreci ve ekonomik ısıtma için en doğru seçimdir. Kolay ve zahmetsiz montajı ile pratik ve şık çözümler üretir. Değişterilebilir termostat sayesinde uzun süreli ve esnek kullanım sağlar.

Klima Forumu Klima Forumu
Klima Forumu

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
http://noboisitma.com/nobo_tanitim.html

Klima ForumuÜRÜN ADI SLİM LİNE İNCE TİP ISITICI
Elektronik Termostatlı Elektrikli Konvektör Panel Isıtıcı
KODU C4F 20
WATT 2000 Watt
UZUNLUK 1325 mm
YÜKSEKLİK 400 mm
DERİNLİK 78mm
AĞIRLIK 7,6 kg
ISITMA KAPASİTESİ TSE 825'e göre izolasyonlu evlerde 26 m2
İzolasyonsuz evlerde 20 m2
Isıtma olmayan bir evin tek odası için 16m2
ÖZELLİKLER IP 24 KORUMA
Çift İzolasyonlu
Geliştirilebilir elektronik termostat seçeneği
%70 konveksiyon, %30 radiant teknolojisi ile ısınma
Havayı kurutmaz, tozu yakmaz
Yumuşak köşeler.
Darbeye karşı korumalı gövde yapısı.
Önden hava çıkışı
Özel montaj iskelet
Değiştirilebilir elektronik termostat
Hassas ısı kontrolü
60 sn.'de bir ortam sıcaklığını kontrol eden sensör
Aşırı ısınma emniyeti (safety cut off)
+/- 0,1 C ısı hassasiyeti
Tamamen sessiz çalışma. (Fansız)
Tamamen sessiz termostat.
1,5 m'lik kablo
Bakım gerektirmez.
5 sene garanti.
Sertifikalar NEMKO
SEMKO
CE
ISO 9001 KALİTE
ISO 14001 ÇEVRE

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
 
MBirol Hocam bu cihaz (2000 Wat) olanı 20-25 metrekarelik bir odayı ısıtırmı. Kuzey-Batı cephe Antalya.  Selamlar..

#4
mbirol bey çeşitli zamanlarda böyle ürünlerin çok elektrik tükettiği ile ilgili beyanlarınız olmuştu bu farklı bir yapı da mı?

#5
(21/01/2015, 02:26)ercomert Nickli Kullanıcıdan Alıntı:   
MBirol Hocam bu cihaz (2000 Wat) olanı 20-25 metrekarelik bir odayı ısıtırmı. Kuzey-Batı cephe Antalya.  Selamlar..

2000 watlık ürün m2 için idealdir.Tabi çok soğuk olmayan bir yer için .

@alikaplan arkadaşım ,bu ürün elektrikli soba tarzı ürünlerin içinde en iyisi.Az yakar diye bir şey söylemiyoruz.Bunun özelliği şudur. İnfaret bir elektrikli ısıtıcı ile Nobo yu karşılaştırırsak ikiside saatlik tüketimi 2 kw olsun.
İnfaret ısıtıcı sizi yanınıza yaklaştığınız zaman yakar ,ama sırtınız üşür.Yani ortam havasını ısıtmaz.Tüketimi de 1 saatte 2 kw tır.

Nobo da ise yanına yaklaşın sizi yakmaz ,hatta dış yüzeyine dokunabilirsiniz de .Ama Nobo nun üstündeki hava ızgaralarına elinizi yaklaştırdığınız zaman sanki bir fan aracılığı ile hava üfleniyor gibi hissedersiniz.Aslında fan vs. de yoktur sistemde. Nobo havayı ısıtır.Tıpkı radyatör sistemindeki gibi,buna karşılık fanlı ısıtıcılar var diyebilirsiniz ama fır fır sesinden rahatsız olursunuz ,Nobo ses yapmaz..Ayrıca Nobo sürekli olarak aynı elektriği harcamaz.Nobo ya özel rezistans, klasik rezistans mantığında değildir.Nobo nun kendine ait bir teknolojisi diyebiliriz.(bende tam bilmiyorum zaten açıklanmıyor da CocaCola nın sırrı gibi) Bununla beraber Nobo nun çok alimünyum serpantini çok özel bir yapıya sahip ve ısı transferinde mükemmel . Bununla beraber yapılan araştırmada serpantin yüzeyinin belirli bir ısının üzerine çıkması ortamın ısınmasına hiç bir katkı sağlamıyor,yani boşa giden enerji.Onun için Nobo serpantinin belirli bir sıcaklığın üstüne çıkması durumunda modülasyon yapıyor ve tükettiği enerjiyi azaltıyor.Kademeli bir inverter sistemi diyebiliriz.En büyük artılarından biri ise %100 tam güvenlik.Kaliteli bir termostat ve neredeyse hiç bozulmayan ömür boyu kullanılacak bir ürün.

Sonuç itibari ile klasik elektrikli ısıtıcılarla nobo arasındaki tüketinde %30 tasaruf sağlayabilirsiniz.Ama asıl olan ısınırsınız..Çocuk odası ,banyo ,mutfak gibi yerlerde kısa süreli yada düşük ısıda kullanılmak için süper bir ürün.Ama tabiki de klima ile falan tüketim anlamında karşılaştırılamaz.Çok iyi olsa bile COP 1,5 çıkar galiba.Oda anlık değil sezonsal olur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Bu diğer forumdan bir alıntı.18 ocakta yazılmış ve bence gerçeği yansıtıyor.Bir tek şey yanlış sanırım Nobo da en büyük ürün 2000 Watt.

Ilk mesajin uzerinden 3 ay gecti. Elektrik faturasindan bahsedecektim. antalya da elektrik faturalari 2,5 ayda geldi. Herkes isyanlarda. Benim elektrik tuketimimden bahsedeyim.

Alıntı:Oturma odasi- 2500 w: gunluk 12 saat.
Yatak odasi- 1500 watt- gunluk 8 saat
Banyo- 750 w- gunluk 1 saat:

Toplam 4750 w.

Ev ici sicaklik ayari 22 C.


Aylik ekstra 300 tl elektrik gelmis.

antalyada bu ay ocak ayinin bazi geceler eksileri gordugunu ileteyim.

Nihayetinde dogalgazli kombiniz yoksa fiyat verim konfor acisindan Antalya icin en iyi isitma sistemi bence tartisilmasiz nobo.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
Harbiyen güzel bir şeye benziyor ileride yatak odamı ısıtmak için düşünebilirim böyle bir şeyin olduğundan daha önce hiç haberim yoktu. Yatak odam da 10-12 metrekare ya var ya yoktur Ege bölgesinde yaşıyorum. Fazla soğuk olmaz buralar 24 dereceye kadar ısıtsa yeterli. Ne radyatör ne de de Ufo. Bence klimadan sonra en iyi ısıtma cihazına benziyor Smile.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#8
 Arkadaşlar Salı günü Nobo'nun 2000 Watlık ısıtıcısını aldım. 132,5x40 cm ebadında. Kullandığım oda 25 metre kare. Termostatı  23 dereceye ayarladım. Günde 12 saat yakıyorum. Oda sıcaklığı 21-22 derece arası. Ev Kuzey-Batı cephe. Binada ısı yalıtımı yok. Alt ve üst dairede ısıtma yok. Camlar çift camlı. mbirol Hocamın dediği gibi ses yok. Geceleri yakmıyorum. Odada 25000 BTU Klima var. Daha önce Klimayla ısınıyordum.  Ama arada defros yaptığından soğuk üflüyordu şimdi devamlı aynı ısıda. Oda normal ısıda elektrik tüketimi ne kadar olacak bilmiyorum. Yer Antalya. Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Selamlar..

#9
(08/01/2016, 19:10)ercomert Nickli Kullanıcıdan Alıntı:   Arkadaşlar Salı günü Nobo'nun 2000 Watlık ısıtıcısını aldım. 132,5x40 cm ebadında. Kullandığım oda 25 metre kare. Termostatı  23 dereceye ayarladım. Günde 12 saat yakıyorum. Oda sıcaklığı 21-22 derece arası. Ev Kuzey-Batı cephe. Binada ısı yalıtımı yok. Alt ve üst dairede ısıtma yok. Camlar çift camlı. mbirol Hocamın dediği gibi ses yok. Geceleri yakmıyorum. Odada 25000 BTU Klima var. Daha önce Klimayla ısınıyordum.  Ama arada defros yaptığından soğuk üflüyordu şimdi devamlı aynı ısıda. Oda normal ısıda elektrik tüketimi ne kadar olacak bilmiyorum. Yer Antalya. Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Selamlar..

Arkadaşım nobo ne yakar bilmiyorum ama 25 m2 odaya 25.000 btu klima çok büyük olmuş. O kapasite cihazı o metrekare ortamda verimli kullanmanız çok zor. Hatta verimli olmaz zaten.

Selamlar.
____________________________________________
İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise kötü kararlar sayesinde kazanılır.

#10
14m2 tam yalitimli oda
5000lt suyu isitiyorum
Ortam 27 derece
Yagli radyator kullaniyorum
150lira geldi sadece isiticiya...

SM-N900

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: