• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Nem, Rutubet Yalıtım Önerisi
#1
Yalıtımsız 25 m² çatı katı odasında tam klimayla ısınma sağladık derken şimdide duvarlarda ciddi bir terleme problemi yaşamaktayız :( odanın terasa bakan duvarı ( 6m en 2m yüksekliğe sahip) iç ve dış sıcaklık farkından dolayı terleme yapmakta ileriye dönük küf ve mantar oluşumunu engellemek için yalıtım yaptırmayı planlamaktayım sizce iç cepeheye basitçe uygulanan kendınden yağışkanlı malzemeyi kullanmam ne kadar mantıklı olur yoksa daha köklü bir operasyon ile geleneksek iç ya da dış mantolama mı yapmalıyım??
Yorumlarını beklıyorum özelikle terleme sadece bu ve camın oldugu duvarda gerçeklestırdıgı ıçın sadece terasa bakan yere yalıtım yapmayı dusunuyorum .

#2
Terleme yapan yer duvar mı ,tavan betonu mu
Yapıştırmalı straforlar geçici bir çözüm olur. Zamanla dökülebilir. benim tavsiyem içren alçıpan kaplayın. 2-3 cm lik bir profil karkas ,arada taş yünü izalasyon malzeme ve üzerine alçıpan levha kaplayın.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Yönetim geçen sene çatıya yalıtım malzemesi sıkmış  buyuzden tavanda ya da çatıda bır akma olmuyor. Fakat bahsettiğim terasa bakan duvar tavanla birleşim noktasından terleme yapıyor. Tum duvar boydan boya tam bu bırlesım yerınden terlemeler yapıyor ılgınç bı şekılde. Öneriniz için teşekkurler bence de bahsettıgınız gıbı nefes alan materyallerle kaplama yapmak daha mantıklı olucaktır.

#4
(14/12/2018, 18:06)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Terleme yapan yer duvar mı ,tavan betonu mu
Yapıştırmalı straforlar geçici bir çözüm olur. Zamanla dökülebilir. benim tavsiyem içren alçıpan kaplayın. 2-3 cm lik bir profil karkas ,arada taş yünü izalasyon malzeme ve üzerine alçıpan levha kaplayın.

Klımada bu duvarda işlem uygulanırken komple sokumem gerekıcek gıbı montajda çok temız yapılmıştı 30dk vakum falan Big GrinD

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: