• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Multi Klima mı Ayrı Ayrı iki Klima mı
#1
Öncelikle mbirol hocam ve arkadaşlar merhaba iyi geceler.
Görev nedeniyle Diyarbakır'da oturuyorum yaz için klima almam gerekli. Kışın da ara mevsimlerde de duruma göre kullanmak istiyorum. Ev doğalgazlı Multi Klima mı alsam ayrı ayrı iki Klima mı Multi klima tek kompresör iyi olur ama Multi klimalarda bazı olumsuzluklar olduğunu duydum. Aynı anda ikisinin çalıştırılamadığı, çalışsa bile verim alınamadığı hem elektrik sarfiyatı hemde ısıtma ve soğutma yönünden durum böylemi iki Klima olursa baymak elegant plus ve airfelin 9000 ve 12000 BTU klimaları olabilirmi f/p açısından. Multi klima uygun olursa en uygun airfelin(9000btu ve 12000btu luk iç ünitelerin, 5kw dış ünite ile birleştirildiği 18000btu oluyor sanırım Airfel 2LMX50 A++ Multi inverter modelini gördüm konu ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kullanılacak Yerin Alan (m2): Mutfak(22m2) ve Oturma Odası(18m2)
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: Yaklaşık 2.70-2.80
Bölge/Şehir/İlçe: Diyarbakır
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Ev Güneydoğu Cepheli yalnız mutfak ve oturması odası doğuya bakan ortak balkona açılmakta Güneye bakmamakta Mutfak ve Oturma odası yan yanadır. Klima dış ünitesi balkonda mutfak ve oturma odası arasinda kalan duvara takılacak iki tarafa da eşit mesafededir. Ev ısı yalıtımlı Pencereler çift camlidir balkonda filmli cam balkon var ve buna rağmen yazları doğudan doğan sabah güneşini öğlene kadar oldukça hissetmekteyiz. Mutfak ve balkon doğrudan dışarı degil cam balkona bakıyor.
Zemin/Ara kat/Çatı kat: Ara kat
Ev /İş yeri: Ev
Kişi Sayısı: 3
Tahmini Bütçe: 5000
Düşünülen Klima Modeli: Airfel, Baymak veya başka f/p ürünü tavsiye markalar olabilir

#2
Salonumda solo yatak odalarimda multi klima var. Multi ıç unitelerimde herhangi bir performans kaybı yok.
Multide 3 iç unitelerimin kapasitesi 21.000 BTU, dış unite kapasitesi 17.000 BTU, odaların toplam kapasite ihtiyacı yaklaşık 17.000 BTU. Kapılar açik duruyor bu sayede banyo, koridor vb alani da iklimlendiriyorum. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.
Kullandığım ürünler MHI marka..
Sevgilerimle..

#3
(03/02/2018, 02:23)kimyager1335 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle mbirol hocam ve arkadaşlar merhaba iyi geceler.
Görev nedeniyle Diyarbakır'da oturuyorum yaz için klima almam gerekli. Kışın da ara mevsimlerde de duruma göre kullanmak istiyorum. Ev doğalgazlı Multi Klima mı alsam ayrı ayrı iki Klima mı Multi klima tek kompresör iyi olur ama Multi klimalarda bazı olumsuzluklar olduğunu duydum. Aynı anda ikisinin çalıştırılamadığı, çalışsa bile verim alınamadığı hem elektrik sarfiyatı hemde ısıtma ve soğutma yönünden durum böylemi iki Klima olursa baymak elegant plus ve airfelin 9000 ve 12000 BTU klimaları olabilirmi f/p açısından. Multi klima uygun olursa en uygun airfelin(9000btu ve 12000btu luk iç ünitelerin, 5kw dış ünite ile birleştirildiği 18000btu oluyor sanırım Airfel 2LMX50  A++ Multi inverter modelini gördüm konu ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kullanılacak Yerin Alan (m2): Mutfak(22m2) ve Oturma Odası(18m2)
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: Yaklaşık 2.70-2.80
Bölge/Şehir/İlçe: Diyarbakır
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı: Ev Güneydoğu Cepheli yalnız mutfak ve oturması odası doğuya bakan ortak balkona açılmakta Güneye bakmamakta Mutfak ve Oturma odası yan yanadır. Klima dış ünitesi balkonda mutfak ve oturma odası  arasinda kalan duvara takılacak iki tarafa da  eşit mesafededir. Ev ısı yalıtımlı Pencereler çift camlidir balkonda filmli cam balkon var ve buna rağmen yazları doğudan doğan sabah güneşini öğlene kadar oldukça hissetmekteyiz. Mutfak ve balkon doğrudan dışarı degil cam balkona bakıyor.
Zemin/Ara kat/Çatı kat: Ara kat
Ev /İş yeri: Ev
Kişi Sayısı: 3
Tahmini Bütçe: 5000
Düşünülen Klima Modeli: Airfel, Baymak veya başka f/p ürünü tavsiye markalar olabilir

Dış ünite kapasitesi kıta kıt seçilmezse performans verir, sorun yaşamazsınız, fakat mono split(normal) almak fatura açısından daha verimli olur, hatta diyelim 18btu klima kullanılacak bir salon var, buraya tek normal 18'lik alınacağına iki 9btu klima alınırsa yine daha verimli olur, ama kim salonunda iki klima ünitesi görmek ister ki? multi daha derli toplu olur, cihaz marka ve kapasite seçimine dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.

#4
Dış ünite takmak için yer uygunsa ayrı iki makine alın. Multi zorunluluk olmadıkça alınmaz bence. Tek parça dış ünite görüntüsü dışında hiç bir avantajı yok. 
 Diyarbakır 22-18 m2 de aynı anda kullanım da 18 lik dış ünite kesmez zaten. Bana sorarsanız 2 tane 12 lik Airfel Daylux Vessen gibi makinelerden uygun fiyat olandan alın takın. Baymak al ma yın.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
(03/02/2018, 22:19)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Dış ünite takmak için yer uygunsa ayrı iki makine alın. Multi zorunluluk olmadıkça alınmaz bence. Tek parça dış ünite görüntüsü dışında hiç bir avantajı yok. 
 Diyarbakır 22-18 m2 de aynı anda kullanım da 18 lik dış ünite kesmez zaten. Bana sorarsanız 2 tane 12 lik Airfel Daylux Vessen gibi makinelerden uygun fiyat olandan alın takın. Baymak al ma yın.airfel alacağım büyük 

mbirol, sertace ve sdt.h hocam değerli yorum ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. 2 tane split inverter airfel almayı düşünüyorum, yalnız mbirol hocam birisi sormuş sigma ile airfel arasında kalınırsa imkan varsa sigma plus ve sigma deluxe tavsiye etmişsiniz bunlar biraz daha pahalı malum sigma nın comfort modeli var airfel ile bu model arasında kalırsak hangisini almalıyız sizce buna göre kesin kararımı vericem. teşekkürler şimdiden Smile

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: