• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Monoblok Isı Pompası Nedir ?
#1
Monoblok Isı Pompası Nedir ? İnverterden Farkı nedir ? Tüketimi ne kadar fark eder ? İnv. gibi -15 , -20 lere kadar ısıtır mı ?

#2
Monoblok tek parça makinedir.Dış mekanda kalır tamamı.Evinizde tesisat altyası evin içinde ise dışarıya monoblok ünitenin yanına taşınmalıdır.

İnverter ise monoblokta olabilir,split sistemde olabilir.Yani monoblok sadece on-off olacak diye bir şey yok.Ama inverter ısı pompaları çoğunlukla split oluyor.

Benim tavsiyem inverter sistem makine almak.Ama fiyat farkı çok tabikide..Sonuç olarak monoblokta olsa,splitte olsa sistem aynı.

Klima Forumu

Klima Forumu

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Hocam peki neden fiyat farkı çok yüksek ? bir de başka bir yazınızda kademeli monoblok vb. biz yazınızı görmüştüm o nedir ? Bu cihazlarda kablolu kumanda mı oluyor ? Kontrolü nasıl ? fiyat farkı inverter olmadığı zaman mı olur?

#4
Klima Forumu

Split sistemin avantajı ise iç ünite kapalı alanda olacağı için ısı kayıpları azdır.Genelde tesisat ev içindedir,extra tesisat işi gerektirmez.Dış ünite daha zarif görünümde.Yerleşi kolay.

Birde sanırım biz splite alıştık galiba.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
(09/01/2015, 02:02)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Klima Forumu

Split sistemin avantajı ise iç ünite kapalı alanda olacağı için ısı kayıpları azdır.Genelde tesisat ev içindedir,extra tesisat işi gerektirmez.Dış ünite daha zarif görünümde.Yerleşi kolay.

Birde sanırım biz splite alıştık galiba.

Çok teşekkür ederim hocam. Split her türlü iyi ona devamSmile

#6
(03/03/2015, 13:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşlar, sizlerden gene bir süre ayrı kaldık. Detaylı bir açıklama yapmaya çalışağım bu konu hakkında üzüntülerimizi belirteceğim arkadaşlarım ve kendi adıma. Ve sizlerden bir kez daha özür dileyeceğiz.

Sn arkadaşlar, yaşadığımız hosting şansızlıklıkları üzerine ,bir çok bilişim firmasını deneyen başka forumlardaki arkadaşlar ile görüşmemiz neticesinde.

Hostgator servis sağlayıcısının dünyanın en iyilerinden oldukları bilgisini aldık.

(bunun manası biz kötülerle çalıştık değildir, hemde en iyileriyle çalıştık. Telecity group aratılırsa netten görülürki bir çok büyük sitenin barındırmasını sağlıyor. Bihost ve sadece hosting gibi çok bilindik firma isimleri var grup içinde Zart Forum ve SDN dahil bir çok sitede bu grubun şirketlerinde barındırılıyor. Bildiğimce bu firma istanbulda aynı zamanda kabloı tv yayınınıdada organize ediyor.Klima Forumu

http://i.imgur.com/vF0eNRA.png

resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

kırmızı kutulara aldığım firmalardanda bellidir firmanın büyüklüğü, şansımız yokmuş sunucu taşıyacakları tuttu ilk önce orada yedek kaybettik kızdık.
Klima Forumu

http://i.imgur.com/uSCNyhv.png


resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

Google a klima forumu bihost yazıp bakarsak kuruluşumuzdada Bihost firmasını görebiliriz.


Klima Forumu


http://i.imgur.com/SKgyvnd.png


[b]resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.ama biz amatörüz daha diğerleri gibi bilmiyoruz bu işi. Bunuda öğreneceğiz bu tür yediğimiz kazıklarla Smile . bu firmayı bıraktık müşteri hizmetleri berbattı. ufak ama sağlam bir firmaya geçtik oradada firma sahibinin yakını vefat etti sunucuları durdu. Gene veri kaybettik üstüne düşmedik vefattan dolayı. )[/b]

Devam edersek hostgator firmasının ürünlerinin piyasadakinin 2 katından daha fazla fiyat olmasına rağmen bir daha sorun yaşamamak için adına ,parayı da söz konusu etmeden 1 aylık deneme paketinden sonra ,iyi çalıştığı için.20 Şubat 2015 günü yeni bir hesap açarak 1 yılllık Hosting premium paket satın aldık hostgator firmasından ve yayına devam ettik bu paket üzerinden. 23 Şubat 2015 in son saatlerindede yayının kesildiğini gördük.

Hemen iletişime geçtik. Bu arada bize hiç bir uyarıda bulunmadan kesmişler yayınımızı.. Hosting firmalarını bilen arkadaşlar bilirki bu işte iletişim ticket açarak oluyor. Bizden önce ödeme yapılan kredi kartının teyitini ve kimlik doğrulama için nufus örneği istediler. Gerekli olanları gönderdik.

Sonrasında hosting in açılmasını beklerken ,bize deneme paketi ile yeni 1 yıllık paketin sistemde çakıştığını ve yeni paketin iptal edilip eski paketten devam edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir kuraldan bahsettiler.
-Dedik tamam arkadaş para sizde aktarın oraya.
-Yok öyle olmuyormuş ,önce iptal iade ,sonra istersen 1 aylık olanı uzatırsın. İyi dedik bizim 4 günlük geçiş sürecindeki yedeklerimizi verin.
-Dediler 48 saat içinde size dönülür.
Bizlerde yeni üye olmuş 5,6 arkadaşımızın ve 4 günlük yazılan yazıların kaybolmaması adına ,forumu donduralım 2 gün sonra devam ederiz dedik ve yayını kestik. Ama nerede. Sözde koskoca Hostgator her sorduğumuzda 48 saat diyor başka bir şey demiyor. Adminleri yoğunmuş... Malesef ki bu sanal alem de ticari ahlak affedin sıfır.


Bunun üzerine biz tekrar yeni bir Hosting hizmeti arayışına girdik. Ve en son kararımızı Alastry yönünde oldu .(Yerleri İzmir de,baktım yamuk var basarım ofisi diye düşündüm.. M08 Ohoh )


Netice itibari ile Hostgator dan 7-8 günden beri ne para geldi ,nede yedekler. Biz paradan önce yedekleri önamli tutuyoruz.

Bizde artık elimizdeki son yedeklerden 19.02-2015 den devam etme kararı aldık.

Tüm forum üyesi arkadaşlarımızdan elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız bu şansız olaylardan ve 4 günlük kayıp ve emeklerden dolayı özür dileriz sizlerin anlayışınıza sığınırız. Cry

#7
Hostgator sağlam firmadır. Ben 7 yıldır çalışıyorum onlarla. Hiç sorun yaşamadım. Sizinkisi biraz şanssizlik olmuş. Birde yedekleri kendiniz alıp bilgisayarınıza koysanız iyi olur. Forum işi biraz daha dikkat gerektiriyor. Çünkü her gün yeni üyeler, yeni konular ve mesajlar oluyor. Bu sebeple en az haftada 2 yedek almak lazım. Yerli hosting firmaları her zaman sorundur. Trafikleri düşüktür, verdikleri alan az, istedikleri para yüksektir. 20 den fazla yerli hosting firması ile çalıştım hiçbiri bir hostgator değillerdi.

#8
(09/03/2015, 02:44)kemalwebnet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hostgator sağlam firmadır. Ben 5 yıldır çalışıyorum onlarla. Hiç sorun yaşamadım. Sizinkisi biraz şanssizlik olmuş. Birde yedekleri kendiniz alıp bilgisayarınıza koysanız iyi olur. Forum işi biraz daha dikkat gerektiriyor. Çünkü her gün yeni üyeler, yeni konular ve mesajlar oluyor. Bu sebeple en az haftada 2 yedek almak lazım. Yerli hosting firmaları her zaman sorundur. Trafikleri düşüktür, verdikleri alan az, istedikleri para yüksektir. 20 den fazla yerli hosting firması ile çalıştım hiçbiri bir hostgator değillerdi.

bizim yaşadığımız şanssılıkları saymakla bitmez sormayın. artk her akşam yedek alıyoruz.

#9
Smile Oluyor ama bu gibi şeyler heleki yeni başlarken daha da çok olur. Neyse ki şimdi düzene girmiş.

#10
bu havadan suya ısı pompasının çalışma mantığı nedir ? nasıl ısıtır veya soğutur...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: