• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Mitsubishi Electric Türkiye de üretime başlıyor
#1
Mitsubishi Electric Türkiye dev üretime başlıyor. Manisa ya ev tipi klima üretimi için fabrika kuruyor. 2018 de üretim başlayacakmış. 
Haberin kaynağı 45 Haber sitesinden. 

   

http://45haber.com/ekonomi/manisaya-dev-yatirim.html

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
MİTSUBİSHİ Electric Corporation, Türkiye’de ev tipi klimaların geliştirilmesi ve üretimi için yeni bir şirket kurdu. 80.6 milyon lira sermayeyle hayata geçirilen şirketin ismi ‘Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim Anonim Şirketi’ oldu. Genel merkezi İstanbul’da olacak şirketin üretim tesisi ise Manisa’da konumlanacak. Manisa’daki tesis için 176.3 milyon lira yatırım yapılacak ve üretim 2018’in Ocak ayında başlayacak. Mitsubishi Electric olarak 43 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirten Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, genç nüfusuna ve büyüme potansiyeline inandıkları için Türkiye’yi öncelikli pazar seçtiklerini söyledi. Yılda 500 bin üretim Türkiye’de kurdukları yeni şirketi duyurmak için İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Fujisawa, Mersin’deki tesisin yılda 500 bin ünite ev tipi klima üreteceğini açıkladı. Türkiye’ye çok önem verdiklerini ifade eden Fujisawa, “Şimdi sıra üretimde dedik ve yatırım kararı aldık. Manisa’daki fabrikada 400 kişiyi istihdam edeceğiz. Bu fabrika İskoçya’dan sonra Avrupa’ya kurduğumuz ikinci ev tipi klima üretim fabrikası olacak” dedi. Fujisawa, Türkiye’de üretilen klimaların iç pazarın yanı sıra Avrupa ve çevre ülkelere de ihraç edileceğini belirtti. Ev tipi klimalar için mevcut talebin bir milyon ünite civarında olduğu bilgisini veren Fujisawa, Türkiye’yi seçme nedenlerini ise şu şekilde anlattı: “Burada ve komşu ülkelerde talep artışı bekliyoruz. Avrupa’da ise 2014 mali yılında hem ev tipi hem de ticari klima talebinin yaklaşık 5.7 milyon ünite olduğu biliniyor. Avrupa’daki klima pazarında yıllık yaklaşık yüzde 2 ila 3 oranında büyüme bekleniyor. İşte bu hedeflerimiz doğrultusunda seçimimizi Türkiye’den yana yaptık. Pazarın ihtiyaçlarını Türkiye karşılayacak YENİ şirket, dalgalı bir seyir izleyen talebe yanıt verebilecek esnek bir tedarik zinciri sağlamak için hızlı yerelleştirme ihtiyacının yaşandığı Avrupa pazarının taleplerine anında cevap verecek. Şirketin Türkiye Başkanı Fujisawa, “Tasarım ve geliştirme Japonya’da yapılacak, ancak yerel pazarın ihtiyaçları doğrultusunda özel tercihlere uyarlanmış ürün geliştirme Türkiye’de gerçekleştirilecek. Yerel pazar için esnek üretim ve tedarik imkanları hedeflerimizi gerçekleştirmemiz doğrultusunda büyük katkı sağlayacak” dedi

Kaynak:http://45haber.com/ekonomi/manisaya-dev-yatirim.html

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Insallah herhangi bi yerel şirketle ortak üretim işine girmez (beko ile lg gibi)

#4
Yok hocam o tarz bir ortaklık olmaz. ME in böyle bir uygulaması yok bu güne kadar. Yerel pazarda işe yatırım yapacak bir yatırımcı ile ortak iş kurabilir, ama lg beko gibi bir yapıda bir iş yapmazlar. Birde üretim adeti 500 000 olarak planlanmış. Bunun belkide %5 iç pazarda satılır ancak. Asıl hedef pazar Avrupa. ME İtalya ve Yunanistan'a da çok hareketli. İspanya pazarı da çok hızlı büyüyor. Bunun yanında Türki Cumhuriyetleri var. Kuzey Afrika var. Türkiye bu konumda üretim için iyi nokta. Ülkemiz adına sevindirici bir haber bu.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Otomobil üreticileri Meksika'da çok fazla yatırım yapmaya başlamış, üretim üssü Meksika'ya kaymış birçok otomobil firmasının, geçen sene 3 milyon otomobil üretimi yapılmış Meksika'da.Meksika için Amerika kıtasının Çin'i olma yolunda diye okumuştum bi yerde...neden ise malum ucuz iş gücü, ucuz hammadde, az vergi yükü vs.vs.

Klima üreticisi firmalarinda Ortadoğu'da ki üretim üssü Türkiye olabilir...Bulunduğu konum itibari ile 3 kıtanın tam ortasında bi köprü gibi...hem aşırı soğuk hem aşırı sicak ülkelere yakınlığı hem de ucuz iş gücü ve diğer ucuz üretim giderleri bakimindan Türkiye'de Ortadoğu'nun Çin'i olabilir belkide mbirol hocam...

Nitekim Japonlar Toyota üretim fabrikası kurmak için Aksaray'ı (il olan) uygun görmüş ve yer bakiyorlarmis fabrika için

#6
Klima konusunda çok büyük ölçekli üretim olmaz diye düşünüyorum ben. Çin ile bu konularda çok yarışmamız lazım. Zaten üretim derken de, neyi üreteceğiz meçhul. Klimayı bir tarafa bırakın Türkiye de üretilen buzdolabı sayısını düşünün, şu an toplam klima satış rakamlarının en az 10 katıdır. Ama gelin görün ki buzdolap kompresör üretimi yok Türkiye de. Hatta çok uzun yıllar önce vardı, şimdi yok. 
Yani bizdeki  üretim genel anlamda toplama oluyor. ME te aynı yolu izleyecektir. Daha doğrusu başka şekil mümkün değil. 500 000 yıllık üretim de 4 model kompresör kullanılsa, yılda 125 000 adetlik kompresör üretimi için fabrika kurulmaz. Bunu küçük ekipmanlar için hiç düşünülemez. Üretim dediğimiz şey, plastik aksam, metal kasa vs ve montaj olur. Geri kalan ekipmanlar ithal olacaktır yine. 
Türkiye nin rekabet edebilecek üretim yapabilmesi için katma değeri yüksek ürünleri üretmesi gerekiyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
İsabetli bir karar ,inşallah gerçekleşir.Hem pek çok kişiye ekmek kapısı olur,hemde kaliteli bir marka Türkiyemizde üretim yapmış olması sebebi ile ,reklamımızda olur.
***** Hocam ile benide çağırsınlar temel atma törenine, nasıl olsa iyi reklamlarını yapıyoruz bu arada  Smilegerçi boşunada değil ama neyse

#8
(17/04/2016, 22:34)bossy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  İsabetli bir karar ,inşallah gerçekleşir.Hem pek çok kişiye ekmek kapısı olur,hemde kaliteli bir marka Türkiyemizde üretim yapmış olması sebebi ile ,reklamımızda olur.
***** Hocam ile benide çağırsınlar temel atma törenine, nasıl olsa iyi reklamlarını yapıyoruz bu arada  Smilegerçi boşunada değil ama neyse

gideriz aynen Okeyto

biz otomatik reklamcıyız elde değil ne yapalım Cry

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: