• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Midea Blanc İlk Sıcak Modda Çalışmama Sorunu
#1
Merhaba forum takipçileri. Bu yıl içinde aldığım soğutma da henüz 5 veya 6 sefer çalışan, tayin sebebiyle ilk montaj yerinden sökülüp ikinci yerine takılmak zorunda kalan midea marka blanc serisi klimayı az önce ilk kez sıcak moduna almak istedim. fakat çok az bir fan üflemesinin ötesine geçmiyor. fan modu auto da. dışarısı 10 derece izmir ayrancılar. dış ünite çalışıyor. yaklaşık 30 dk oldu hala sıcak hava üflemiyor sebebi ne olabilir? Soğuk moda aldığımda da normal fan üflemesi oldu sadece dış ünitede bi çalışma göremedim. Sabah tekrar sıcak modda çalıştırayım dedim yine olmadı. Klima henüz 4 aylık bu durumu beni şaşırttı doğrusu. Servis ile irtibata geçirecek beni anlaşılan.

#2
İç ünite fanı ısıtma modunda sıcak gaz iç üniteye gelmeden üflemeye başlamaz. Bu tüm klimalarda böyledir, serin üfleyip rahatsız etmemesi için. Eğer ki sizin dış ünite devreye girip, ısıtma 5-10 dakika içinde başlamıyorsa, iki sebep olabilir. 
 Ya kompresör devreye girmiyor. Dış fan dönebilir kompresör girmez. Bu düşük bir olasılıklar, kart arızası vs olacak. Dış üniteyi çalışırken yakından dinlerseniz, kompresör sesi fark edilir. İnverter de ilk kalkışta vites değiştirilmiş gibi inceden kademeli vınlama sesi duyarsınız. Bu ses varsa kompresör devrede demektir. 
İkinci olarak malesef gaz demek zorundayız. Çok acı olan en sık yaşanan olaydır. Montaj anında sıkılan rekorlar dan olur genelde kaçak. Tabi kide %1-2 olması normaldir. Ama malesef bizde çok yaşanıyor. Gaz kaçağı varsa, öncelikle kaçak tespit edilip, onarılmalıdır. Sonrasında 1 saat vakum işlemi mutlaka yapılmalı ve cihaz üzerinde yazan gaz miktarı dijital terazi ile, gaz tüpü ters çevrilerek grmanjında gaz şarjı yapılmalıdır. Ne eksik, nede fazla.  İşin bu kısmı bizde, gaz kapağından daha sorunlu. Çok kişi uymuyor bu prosedüre, kafasına göre takılıyor. Şansınız açık olsun diyelim. Bu konuya dikkat edin. Bilinçli olun, ve bu gaz verme işini çekinmeden nasıl yapılacağını sorun. Olaki şekil bu değil, bu konuda ısrarcı olun. Geri dönüşler çok daha zor oluyor bilginiz olsun.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Hemen sıcak hava vermesini beklemiyordum zaten. Biraz zaman geçmesini bekledim fakat bayağı zaman geçmesine rahmen sıcak hava alamamak belli ki bir soruna işaret ediyor. Bakalım yarın gelicek arkadaşlar buca dan hem ilk hem ikinci kurulumu yapan Midea nın yetkilendirdiği bir firma. Elemanların ilk kez başında duramayacağım. Ama hanımı bilgilendirdik. Umarım garanti dışı sayılacak bir durum ortaya çıkarmazlar ki bu zor. Sorunumuz gaz ise kurulum da kaynaklanan bir sorun var demek ki. Onu da kitabına uygun yapacaklarını umuyorum.

#4
Sorun şimdilik çözüldü. Dış ünite ile iç üniteden gelen boruların birbirine bağlandığı ek yerini arkadaş o kadar çok sıkmış ki bu sıkmadan kaynaklı çatlamadan gaz kaçırmış. Tabi başlarında bulunamadığım için vakum uygulamadan cihaza özel gramajı tespit ederek tekrar gaz basılmış. Şimdilik bir sıkıntı yok.

#5
Havşa kopması ,çatlaması vs olabilir tabiki de.. Ama yanlış anlamadıysam yine vakum es geçilmiş. Diyecek bir şey bulamıyoruz artık. Geçmiş olsun diyeklim..Yapacak bir şey yok.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
(02/11/2016, 10:39)memcho Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Hemen sıcak hava vermesini beklemiyordum zaten. Biraz zaman geçmesini bekledim fakat bayağı zaman geçmesine rahmen sıcak hava alamamak belli ki bir soruna işaret ediyor. Bakalım yarın gelicek arkadaşlar buca dan hem  ilk hem ikinci kurulumu yapan Midea nın yetkilendirdiği bir firma. Elemanların ilk kez başında duramayacağım. Ama hanımı bilgilendirdik. Umarım garanti dışı sayılacak bir durum ortaya çıkarmazlar ki bu zor. Sorunumuz gaz ise kurulum da kaynaklanan bir sorun var demek ki. Onu da kitabına uygun yapacaklarını umuyorum.
Nasıl hocam performansı nasıl ısıtması soğututması tüketimi aydınlatırsanız sevinirim

#7
Soğutma tam istediğim gibi bir sıkıntı yok. Isıtmayı henüz tecrübe edemedim lakin iyi olacak gibi görünüyor. Malum havalar izmirde bi öyle bi böyle zaten garanti dolunca hiçbir yeri aramadan direk mbirol bey ile irtibata geçip gerekli bakım vs işleri ile ilgili onlarla çalışacağım.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: