• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Manyetik alanla su ısıtma
#1
Bu günlerde yeni duyduğum bir su ısıtma sistemi hakkında bende bir merak uyandı. Manyetik alanla su ısıtmak. İşin mantığını çok kavrayamadım .Sanki indüksiyon akımı oluşturmak gibi geldi bana. Mekanizmanın yapısı yüksek güçlü bir mıknatıs ile bir disk veya elektrik motoru rotoru tarzı bir mekanizmanın yanına veya üzerine bakır borudan bir bobin sarıp,diski elektrik motoru ile çevirip,borunu içinden geçen su ısınıyormuş..Youtube ta bir kaç video buldum.İlginç bir konu.Ama verim nedir ,çok bir bilgi yok..Buda bu işin biraz pişmişi galiba..


Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
Umarim deneyen arkadaslar vardir bunu. Gercekten cok ilginc ama elektrik harcayan yalnizca motor ve su pompasi var. Verim konusu cok onemli tabi hersey orda bitiyor.

#3
(23/02/2016, 01:31)rotasiz_45 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Umarim deneyen arkadaslar vardir bunu. Gercekten cok ilginc ama elektrik harcayan yalnizca motor ve su pompasi var. Verim konusu cok onemli tabi hersey orda bitiyor.

Ben bir manyetik rotor bulayım deneyeceğim,ama klima gibi olacağını sanmıyorum hiç.Belki rüzgar ile mekanik enerjiyi ısı enerjisine döndürmede bir araç olabilir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#4
Bunu bulan kişinin haberleri daha 2014 yılında çıkmaya başlamış ama her nedense şöyle bir patlama yapacak derecede duyulmamış. En azından kullanan birileri olsada yorumları alsak.

#5
Bu kişi yapmış 60 derece su sıçaklığı elde ediyor.


Burdakide 70 derece elde ediyor.


Bir yıldan fazladır bu sistemi araştırıyordum hatta yapmayı düşündüm ama kalorifer sisteme bağlı olarak çalışan sistem göremediğim için o zamanlarda denemedim ama şimdi yapanlar var
zamanım pek olmadığından deneme şansım olmadı, Hatta ısı pompasını yapmadan önce bunu yapmak istiyordum
şimdi yapanlar var 70 derece su sıçaklığı elde ediyorlar.

#6
Isı pompası ile 85 dereceye de çıkabilirsiniz.Çıkan var zaten biliyorsunuz.Ama 85 derece için R134 kullanmanız gerekir.Bu da verim kaybı demektir. Yani işin özü 70 derece değil,ürettiğin ,ısı enerjisi karşısında ne tükettiğin . Isı pompasının avantajı nedir.Verimlilik,kesin olan bir şey var,min COP 3..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
En azindan su sistemin cop degeri klimalardan dahami yuksek yoksa dusukmu bunu netlestirebilsek ugrasmaya deyip deymiceni anlariz. Soyle cop 10 falan olsa ilk ben yaparim valla

#8
Denemek lazım 1kw motorla başlamak lazım, Birde eve oda termostatı takılması tüketimde faydası olacaktır böyle sistemlerde bence gerekli bu sistemler 5 dakikada bir devreye girer,
Birde motor ses sorunu var apartmanda gece çok ses yapar ancak müstakil bir evde olur.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: