• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Lg beko marka dış ünite komp hakkında
#1
Arkadaşlar merhaba 
Bir yakınımdan kenarda duran klima sistemini hediye olarak aldım zamanında komp arızalı denilip dış ünite kenara ayrılmış ve bnde komple aldım dışarda bi kaç test yaptım ama komprosör çalışıyor hava basımı da var sistem sağlam diye bnde eve montaj ettim gaz basımı için birinle anlaştım o arkadaşta o klimanın motorunu bir zamanlar sıfır değiştirmiş sonralarda hesapta termik açıyormuş falan dedi bana bende gaz bastırmadan önce evde çalıştırdım 30 dk sonra dış fan pervanesi durdu ve 30 dk daha o şekilde çalışmaya devam etti sonrasında kapattım klimayı dış üniteye dokunduğumda komprosör tarafı baya ısınmıştı ama termik kesmedi sizce bu komp arızalı mı ondan mı ısınıyor ?

#2
Öncelikle 30 dakika bir klima gazsız çslıltırılmaz. Kompresör de soron yoksa da sorun çıkartırursınız. Gaz olmayınca kompresör yağ basar sisteme..
İkinci olarak ise sistemde gaz, olmadan sağlıklı bir test mümkün değil. Kompresörü çalışıyur olması sağla dır anlamına gelmez.
Bir araba düşünün marşa bastınız çalıştı.,, Bu o aracın motorunun sağlam olduğu anlamına gelmez. Yola çıkması, yük, yokuş gerekir ki sağlıklı olduğu anlaşılsın.
Yani klimanız on kompresörü sağlam mı değil mi test için yük lazım. Gaz da bu yükü sağlar.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Hocam merhaba dediğiniz gibi klimacı çağırıp vakum sonrası gaz basımı yaptırttım ek olarak bir gün öncesi dış üniteyi söktüm motor koduna bakmak için lg 26 bin btu ama dış kasa 24 bin btu kapasitöre baktığımda 40+1,5 vardı ve motoru araştırdım 55 uf olması gerekiyormuş soğutma pervanesininde üzerinde 6uf yazıyor ama 1,5 bağlanmış bende 55+6 kapasitör aldım taktım sonrasında gaz basımı yapıldı ve cihaz sorunsuz çalışmaya başladı yalnız ampermetre olmadığı için akıma bakamadık birde klima çalıştığında sıcakta iken 5dk bir dış ünite komple stop edip bir süre bekliyor tekrar start alıyor o esnada iç ünitedin defrost ışığı sandığım ikaz ışığı yanıyor bunun sebebi ne olabilir acaba ?


(04/10/2020, 00:04)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Öncelikle 30 dakika bir klima gazsız çslıltırılmaz. Kompresör de soron yoksa da sorun çıkartırursınız. Gaz olmayınca kompresör yağ basar sisteme..
İkinci olarak ise sistemde gaz, olmadan sağlıklı bir test mümkün değil. Kompresörü çalışıyur olması sağla dır anlamına gelmez.
Bir araba düşünün marşa  bastınız çalıştı.,, Bu o aracın motorunun sağlam olduğu anlamına gelmez. Yola çıkması, yük, yokuş gerekir ki sağlıklı olduğu anlaşılsın.
Yani klimanız on kompresörü sağlam mı değil mi test için yük lazım. Gaz da bu yükü sağlar.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: