• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 4
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Kumtel daylux 12 ve 9 luk farki
#1
Selam bir sorum olacak mbirol ustama bende daylux 9000 ve 12000 btu klima var bunlarin dis unite kompresorlerinin ayni oldugunu 12ligin biraz hizlandirilmis olarak calistigini soylemistiniz. Soyle bir durum var iki klimada 28 dereceye set ettigimde 9 luk daha gurultulu calisiyor. 12likte bu ses yok oysa ayni kompresorler var ve daha hizlandirilmis oldugu icin 12lik daha gurultulu olmasi gerekmez mi ? bu sebepten ben servis cagirayim mi? Sesi videoya aldim dinlerseniz sevinirim. http://dosya.co/p35o6voybyff/IMG_1636.MOV.html.

#2
(12/01/2017, 00:22)gktgknk Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Selam bir sorum olacak mbirol ustama bende daylux 9000 ve 12000 btu klima var bunlarin dis unite kompresorlerinin ayni oldugunu 12ligin biraz hizlandirilmis olarak calistigini soylemistiniz. Soyle bir durum var iki klimada 28 dereceye set ettigimde 9 luk daha gurultulu calisiyor. 12likte bu ses yok oysa ayni kompresorler var ve daha hizlandirilmis oldugu  icin 12lik daha gurultulu olmasi gerekmez mi ? bu sebepten ben servis cagirayim mi? Sesi videoya aldim dinlerseniz sevinirim. http://dosya.co/p35o6voybyff/IMG_1636.MOV.html.

İkisi de aynı kompresör. Ama kullanım alanı,ortan koşulları vs de önemli. Burada karşılaştırma yaparken kompresör hızları aynımı ona bakmak lazım. İki makinenin çalışma sırasındaki amper lerini ölçerek aynı devirde oluk olmadığı tespit edilebilir. Servise başvurabilirsiniz tabiki de. Sonuçta iki makinenin yaşı, markası aynı. Deviri bırakın normal şartlarda bile kısyaslanabilmesi gerekir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: