• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klimayı priz veya 3lü ile kullanma
#1
İyi günler , klima taktırdım ısıtma için kullanacagım , yer denizli. sürekli kullanılacak. Klima kendinden fişli 
Baymak elegant prime 12.000 btu. Prizi yeniledim Schneider ile degiştirdim. 

Elimde kalitesi meşhul sıfır elektrikçilerin kendi el yapımı ttr kablo 3x2.5 mm kalınlığında kafa kısmı makel olan 3 lü var.

klimayı 3 lü ile kullanma sebebi şu prize yakın olan yerde akvaryum var o yüzden klima ile birlikte 2 wattlık akvaryum iç filtresi ve 50 wattlık akvaryum ısıtıcısı kullanılacak.  Fazla elektrik tüketmiyorlar. 

Sizce 2.5 mm lik 3 lü ile mi kullanmalıyım yoksa kalınlığı 0.8 ile 1 mm arası olan aşağıdaki resimdeki yanmaya dayanıklı marka  3lülerden biri ile mi kullanmalıyım . 

Yada direkt priz ile mi ? Baymak servisi buat tavsiye etmiyorum topraklama sürekli aktif olacagı için yıldırım düşmelerinde kart yanabilir dedi , fişsiz olanlarda bile fiş tavsiye ediyorum dedi . 3 lü ile kullanacaksan 2.5 mm kablo ile kullan diyor. Elektrikçilere soruyorum buat en iyisi diyor , ısınma yapabilir zamanla 3 lü yada priz diyor . Yani kafam allak bullak.  

Priz ile sorun olmayacaksa akvaryum a elektrigi diger prizden 6-7 metrelik 3 lü alıp evin ortasından kablo döşemekten başka çarem yok . Yani çok ters oluyor.

   

#2
Düzeltme ; Resimdeki brennenstuhl eko line 3g1.5 mm kabloya sahip

#3
Baymak servis saçmalamış. Topraksız mı kullanılacak klima. Ne alaka. Yıldırım düşeceği zamanı bilip filimi çekeceksin.
Seyyar kullanmak zorunda iseniz elinizdeki 3*2,5 olanım kullanın, hazırlar da kalite çok düşük.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#4
Kesinlikle katılıyorum , Yıldırım konusunda. Uyurken fiş mi çekecegım mesela . . klimanın kendi kablosu 3g 1.5 mm. Klima kablosu ile Aynı kalınlıkta olan brennenstuhl marka 3 lüye yaklaşımınız nedir . 16a ve Sanırım 3600 watt. Klima ısınmada 0.97 kW tükettiği yazıyor. Akım olarak 5.90A ortalama (1.5-8 arası) yazmakta Elimdeki 2.5 mm olanı iade etmek zorunda kaldım . Topraklama kablosu zedelenmiş.

#5
Kalite üründe 3*1,5 yeterli olur 12 lik klima için. Yanlız fişi sürekli sök tak sağlıklı değil klima için. Ark yapar sürekli.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
(16/09/2019, 23:52)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kalite üründe 3*1,5 yeterli olur 12 lik klima için. Yanlız fişi sürekli sök tak sağlıklı değil klima için. Ark yapar sürekli.

Teşekkürler ilginiz için. Dikkate alacağım

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: