• Toplam: 13 Oy - Ortalama: 4.15
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili Konu Kapalı

Klima tavsiyesi 2015
#21
İyi akşamlar arkadaşlar. Akşamları işten eve geldikten sonra yaktığımız ufo yüzünden 220 lira gelen elektrik faturasından sonra bir inverter klima alma kararımız kolay oldu.aslında doğalgaz hattıda var evde ama tesisatını evimize döşetmedik. Öncelikle sizce doğalgaz mı mantıklı olur yoksa güzel bir klimamı? Bugünde daikindan eksper için geldiler.. 12000 lik ucu ucuna 25 m2 amerikan mutfak(oturma odası+mutfak)alanımıza iyi gelir dediler. Biz diğer odalarıda ısıtsın sogutsun biraz dedik..sogutmada sıkıntı olmaz ama ısıtmak istiyorsanız 18000 lik önerdiler. Tegora serisinden 18000 yada shiradan en azından 14000 lik uygun olur dediler. Klimayıda diğer odalarında etkilenmesini istediğimiz için kapı karşısında daha iyi olacagını söylediler de biz diğer duvara koymak istiyoruz da kapıyla aynı duvarda olan klima diğer odalarada etki eder değil mi? Daikindede %15 indirimli peşin fiyatına 9 taksit imkanı var. sizce 4000 tl'ye değer mi daikin shira,tegora?
Evimiz ara katta.sağ solundada binalar bitişik. Alt katımızda şuan kimse yok.çok güneş alan bi yer değil. Atkadaşlar tavsiyeleriniz nedir bana?

#22
(14/01/2015, 21:54)fktanik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Selam, öncelikle forumunuz hayırlı olsun. Sevindim böyle bir forum açtığınız için.

Ben ***** abimiz ve mbirol ustaya danışarak Airfel ve Auer klima aldım. İkisi de çok iyi. Sağolsunlar.

***** abimiz ve mbirol ustaya kendi evime de almak için marka model danışmıştım. Evimiz jeotermalli olduğundan sadece yazın kullanacağım diyerek model arama işini askıya almıştım. Ancak bir iki kez jeotermal arızalınca (arıza giderildi hemen) klima almak şart oldu dedim. Bir kaç gün arızalanırsa çoluk çocuk ayvayı yeriz.
Benim Mitsubishi Electric 12000Btu klimam vardı. Salonu soğutmuyor diyerek satmıştım. - ***** çok kızdı bana ama Smile  -


Benim salona yetecek özellikte en az 18000 BTU 3000-3500 TL civarı kaliteli sessiz bir klima tavsiyesi istiyorum. Haier önermişti arkadaşlar ancak yarın tayin falan olursam her önüne gelene oynatmak istemem klimamı.

Ayrıca Klimanın yeni yeri resimdeki yer olursa sorun olur mu?


http://i1009.photobucket.com/albums/af21...7ed706.jpgSaygılar..

teşekkür ederiz fktanik kardeşim hoş geldiniz.

ama bir konuda ikaz edeyim sizi.. öncelikle ***** değil ***** lütfen Big Grin

***** olsam bir köyde kalırım ben 9 köyden kovuldumSmile

şunuda ekliyim köylüyüz ama kadıköylüyüz aynı zamandada FENER liyiz Big Grin

tanışma faslını geçtik gelelm kulak çekmeye.

e tabi kızdım sana o kliman kaç tane memleket dolaştı kendinizi yazdınız. hemde her sökülüşte vakumsuz vs takılmış demiştiniz.

ME firması garantisi bitsede klimanıza el attı ücretsiz.. ve siz o zaman benim artık me klima var dediniz.


yahu sen krigamine yi sattın resmen. nasıl kızmam sana...tamam krigamine değildi ama FA serisi ozamanın krigaminesi idi. incelersen zaten aralarında çokta fark olmadığını görürsün krigamine ile...

eskiden fiyat olarakta arasında çok fark yoktu dolar düşüktü ME çok daha güzel kampanyalar yapıyordu. beniim 3-4 yüzliram eksik geldiği için almadığıma yanarım hala o klimayı.

size daha öncede dedim çok ararsınız o klimayı ne alırsanız alın  onun kalitesinde olmayacak dedim. bari buraya yazmasaydınızda beni konuşturtmasaydınız.


ama gende iyi olmuş yazmanız güzel bir açıklamada buradan yapalım herkes faydalansın.


şimdi size dediğim gibi klimayı ihtiyaca göre almak önemli.

ve en önemliside kullanmasını bilmek lazım. çünkü siz aç kapa kullanıyorsunuz klimayı.

bu inverterin yanlış kullanım şeklidir birçok kişi bu şekilde kullnıyor...

isterse odaya göre tam kapasite seçilsin gende bu kullnım yanlıştır


şimdi gelelim ufak kapasite meselesine. orayı o klima serinletirmiydi serinletemezmiydi bağlantılı olarak Birola sataşayım. ben diyorum dondururdu bile.
mbirol usta atıp tutmasın kullanmasını bilen adama ufak klimayı veririm der herzaman. kendiside ufak klima kullanır evinde 2 adet.

burada demek istediğiyse nedir nedemek istiyor kullnmasını bilen adama ufak klima veririm derken?

inverter klimayı devamlı çalıştıracak adama korkmadan veririm ufak klima diyor usta...

itirazı varsa 5 tutsun bende eski mesajını basayım buraya.demişmi dememişmi.

ama siz ne yaptınız sabah kapattınız akşam eve gelince açtınız klimanızı e izmir burası yanılmıyorsam birde üst kat felandınız. e hamam olmuş evi 5 dk da nasıl soğutsun o klima.

kendinizde diyorsunuz güzel soğuk üflüyor ama odaya yetmiyordu diyorsunuz.

ben size buradaki mantığı iyice anlattım.. eğerki o klimayı kapatmasaydınız şimdi alt segment klima almak zorunda kalmazdınız demiştim.

ben gene idda ediyorum eğerki klimanız bozuk değildi ise (ki bozuk değildi eskiden ılık üflüyor diyordunuz servis el attıktan sonr buz gibi üflemey başaldı dediniz) o klima oraya duman atırtırdı. ama maalesef alınmayında.... bizler klima kullanmayı bilmiyoruz.

bende bir çok zaman yanlış kullanımıma dayalı yorumlar bile yaptım anlattım bunları hep.

ustalar diyordu inverter klima tasarrufludur ben diyordum inanmıyorum. ölçmek için 3 adet wattmetreli priz aldım onları bile uzun süre kullanmadım.

Zart Forum de cengizumur arkadaş var. ufak klasik klima ile 30m2 salonunu soğutuyor kaçlık klima derseniz 7000 btu.

bende arkadaşa inanıyordum. sebepse ısıtmada klimayi bir kaç kez ölçtüm 6-700 watt tüketiyordu değerler doğru idi. bende bunu kafama yazarak yazında tasarruf yapmaz düşüncesindeydim.


gel zaman git zaman mitsubishi electric i yazın mecburen büyük alanda çalıştırmak zorunda kaldım sebepse

Annem, Allah düşman başına vermesin. kanser tedavisi gördüğünden dolayı odasındaki klima onu çarpıyordu.

dedim annemdem değerlimi klima bozulursa bozulsun. açtım klimayı bir baktım 85m2 yi. klima yavaş yavaş serinletmeye başladı. (daha öcede bir kez kapıları açık bırkaıp klimayıda kapatmayı unutup evden çıktığımızda ödüm kopmüştu döndüğümüzde ev serindi ama y abişe olduysa diye çok korkmuştum)

hastaneye gittiğimiz günlerdede odadaki daikini kapatıyordum 100m2 kırabiliyordu klima.

(ben bir kez daha kimse denemesin diyorum. hele deneyip birde yanlış kullanırlarsa hiç sorumluluk kabul etmem diyorum. kimse yanlış anlmasın varken bile cimrilik yapan inasnların saldırğ çamur attıklarınıda gördük.  çünkü bunu duyanlardan aşırı çıkarına düşkün olanalrda ''tenzihli konuşuyorum dikkat edin yanlız'' hemen diyor koca evi hem ısıtayım hem soğutayım.

olmaz öyle şey. serinletiyor diyorsam kırıyor diyorum. ısıtmada hele dahada zayıf olur yani olmaz.geneldede çizimle yardımcı olmaya çalışırım bu gibi durumlarda..... yani bu yüzden az kavgalarda çıkmadı ama sonra evi uygun olup deneyenlerde doğruymuş demek zorunda kaldı o yazılarıda işleyebilrim buraya.

ama ben demiyorumki bakın benim dediğim doğrudur. öyle dersem bu söylem işin mühendislik ustalık kısmına terbiye dışı konuşmak olur. hiç bir zaman işin gerçeği göz ardı edilmemeli bizler ekonomi durumuna göre davranıyoruz bunuda belirtiyorum hep. bazı saldırganlarla iddia etmiş olsamda dedikelrim ayıd edilmeli hat yaptığım zamanlarda özürmü diledim herzaman. )


devam edersek zor geçen o yaz aylarından sonra dedim iyi dayandı bu klima. daha sonrada ben elimde olan cihazları kullanmaya başladım hatta bir klimamında elektrk kablosunu kesip fişli hale getirdim ölçebilmek için.

diğer sene yazında yani 1 yıl sonra tarihhleri net hatırlyamıyorum şimdi. gördümki ME kendisni 250-200 watt a kadar kısıyor hatta o senenin sonbaharında 180 200 watları vs gördüm.

işte ozaman inverterin mantığına inandım cengizumur beyle ayrı düştüm bunuda yazdım.

şimdi iyice anlayınki sizdeki klimada oraya duman attırırdı. olay kullanmasını bilmek.

diğer taraftam gelirsek klasik klimalara... hiç sevmem aslında ama çokta iyi klimalardır bence kaldırılmaması gerekir.

çünkü ani soğuk ve sıcak arayan kısa süreli kullanım için şarttır. sizdeki aurerlerde benzer mantıkla çalışıyor. onun için sizin tarzınızda kulnaım yapan arkdaşlara şart klasik klimalar.

yeni serimdeki durumda fark etmez. takabilirsiniz orayada dahada iyi gibi geldi bana orası yanlış görmediysem gözlerim çok iyi değil.

marka konusunda zaten siz biliyorsunu nelerin alınıp alınmyacağını artık Smile

#23
(15/01/2015, 22:17)Nakrim Nickli Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar arkadaşlar. Akşamları işten eve geldikten sonra yaktığımız ufo yüzünden 220 lira gelen elektrik faturasından sonra bir inverter klima alma kararımız kolay oldu.aslında doğalgaz hattıda var evde  ama tesisatını evimize döşetmedik. Öncelikle sizce doğalgaz mı mantıklı olur yoksa güzel bir klimamı? Bugünde  daikindan eksper için geldiler.. 12000 lik ucu ucuna 25 m2 amerikan mutfak(oturma odası+mutfak)alanımıza iyi gelir dediler. Biz diğer odalarıda ısıtsın sogutsun biraz dedik..sogutmada sıkıntı olmaz ama ısıtmak istiyorsanız 18000 lik önerdiler. Tegora serisinden 18000 yada shiradan en azından 14000 lik uygun olur dediler. Klimayıda diğer odalarında etkilenmesini istediğimiz için kapı karşısında daha iyi olacagını söylediler de biz diğer duvara koymak istiyoruz da kapıyla aynı duvarda olan klima diğer odalarada etki eder değil mi? Daikindede %15 indirimli peşin fiyatına 9 taksit imkanı var. sizce 4000 tl'ye değer mi daikin shira,tegora?
Evimiz ara katta.sağ solundada binalar bitişik. Alt katımızda şuan kimse yok.çok güneş alan bi yer değil. Atkadaşlar tavsiyeleriniz nedir bana?


tegoradan uzak durun shira iyidir. ayrıca Mitsubishi electric kampanyası var onda göz atın..

bir üst mesajımı okuyun tek klim aile ev ısınmaz ancak 16,17,18 derecelerdeyken idare edebilrisiniz dış hava sıcaklığı. akşam da 12-13 derecelerde seyredrse 10 derece altına düşmezse eh işte diyebiliriz.


ayrıca haier klimalarada bakınız güç açısından. sizin 2 klima almanız daha mantıklı buray apaintten bir çizm yapın atın evinizin çizimini odam m2 hol genişlikleri vs tam olsun tekra bakalım.

#24
(15/01/2015, 14:38)alikaplan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: slm kolay gelsin engin bilgilerinizden yararlanmak için bir sorum olacak mitsubishi kırimine fh35 klimam vardı yetmediği için şikayet edip değişim yapılmasını istedim servis değişim yaptı yeni klima olarak kirimine ef50 verdi oda 20-25 m2 arası bu klima buraya yüksek gelmez mi diye sorduğumda ef42 versek ortam ısınmayacak diye cevap verdiler oda çatı katı yalıtımsız termal kamera ölçümlerinde kuzey cephe duvar 10 tavan 7 yer 5 diğer duvarlar 10-12 derece çıktı fh35 kullanırken sizce bu değerlere göre ef50 gereklimiydi ef 42 yeterlimiydi?birde elektrik sartifiyatı yakınmı olur bu iki klimanın şimdiden teşekkürler?

hoş geldiniz.

çok fark etmez ef 42 ile ef 50 arasındaki durum.

ama gördüğümce sizde bir hata yapmışsızın hakiki krigamine değiştirilirmi kardeşim diyeceğim sizede.


kaç derecede kullanıyordunuzda ısıtmıyordu klimanız. ayrıca devemlı çalışıyormuydu. bunlara bir cevap verin size zahmet.

#25
28 fan 4 de anca ortamı ılıtıyordu 24 saat açık 2 aydır ısıtmayan klima gerçek bir klima olsa ne olur süs diye mi tutayım siz de bi cevap verin bir zahmet

#26
(15/01/2015, 23:45)alikaplan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 28 fan 4 de anca ortamı ılıtıyordu 24 saat açık 2 aydır ısıtmayan klima gerçek bir klima olsa ne olur süs diye mi tutayım siz de bi cevap verin bir zahmet

ön bilgi açısıdan bir zahmet dedim.

biz ne sorularla karşılaşıyoruz onun için mazur görün lütfen. amacım kimseyi kırmak değil. öyle gördüyseniz özür dilerim.

bence ilginç bir durum keşfi servis yapmadımı acabada orayı ısıtamamış o klima.

ben kendi tecrübeni aktarayım size. 2 yıl boyunca 28m2 de 12lik me ile ısındık çatı katı ve yalıtımsızdı yalıtım sonrada yapıldı.

klimada şimdiki zamanı düşünürsek sf serisi yani sizin klimanızdan alt model.

#27
Hocam eke koydum fotoyu. 25 m2 olan odaya koyucaz. 2 olasılık var koymamız için. Oradada belirttim. Sizce neresi uygun olu konum olarak. Birde sizce kombi mi mantıklı olur yoksa klimamı. 2 kişilik çocuksuz bir aileyiz

Klima Forumu

#28
birader o resimi şu resimle http://i.imgur.com/rQK6nHP.jpg


değiştirebilirmisiniz sayfadan taştıSmile

mesajınızın düzenle şıkkına giriniz.

direkt resminiz seçip siliniz

sonrasını

şu şekilde tarif edeyim.

linki yapıştırıyoruz http://i.imgur.com/mSd5Pbh.png

linki sağ tıklayıp seçiyoruz Klima Forumu

Klima Forumu

ok işareti bulunan resim butonuna tıklıyoruz.

Klima Forumu

anında bu şekilde resmimiz oluşuyor. ok dedikmi.

Klima Forumu

mesaj yazdığımız kutuda bu şekilde beliriyor.

mesajı gönderdikmide resimimiz gözüküyor.

dikkat edilmesi gereken konu şuan için boyutlar olabilir belki.

onunla ilgili sorun olursa onunda çözümünü yapacağız. çünkü bu durum Zart Forum de bile hala sorun devam ediyor oradada.

evet benim diğer forumda çözülmüş basit bir forum olsada amerikan şirketi çözmüş bunu ama diğer durumlar kısıtlı oradada işte. asp sisteminde bile Zart Forum çözmemiş. bir çok forumdada büyük format bozulma durumları oluyor hala.

ama biz çözücez hocam bunuda olmadımı başka bir yolu var resim küçültme işleminin 2 kademeden geçsede onu uygulama açıklmasını yapacağım eğerki sorun yaşarsak. sonra açıklayacağım bunu.

#29
(15/01/2015, 14:38)alikaplan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: slm kolay gelsin engin bilgilerinizden yararlanmak için bir sorum olacak mitsubishi kırimine fh35 klimam vardı yetmediği için şikayet edip değişim yapılmasını istedim servis değişim yaptı yeni klima olarak kirimine ef50 verdi oda 20-25 m2 arası bu klima buraya yüksek gelmez mi diye sorduğumda ef42 versek ortam ısınmayacak diye cevap verdiler oda çatı katı yalıtımsız termal kamera ölçümlerinde kuzey cephe duvar 10 tavan 7 yer 5 diğer duvarlar 10-12 derece çıktı fh35 kullanırken sizce bu değerlere göre ef50 gereklimiydi ef 42 yeterlimiydi?birde elektrik sartifiyatı yakınmı olur bu iki klimanın şimdiden teşekkürler?

Ortam ısısını görmeden çatı kat için yorum yapmak çok kolay değil.Ama ben şahsen 24 saat sürekli açık kullanacaksam 42 serisini alırdım.Bu tarz alanlarda sıkıntı 12 yetmez 18 fazla gelir olayı ile karşılaşıyoruz.İdeal olanın çözümü var işte ME de.Galiba stok yoktu sanırım..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#30
(16/01/2015, 00:10)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15/01/2015, 23:45)alikaplan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 28 fan 4 de anca ortamı ılıtıyordu 24 saat açık 2 aydır ısıtmayan klima gerçek bir klima olsa ne olur süs diye mi tutayım siz de bi cevap verin bir zahmet

ön bilgi açısıdan bir zahmet dedim.

biz ne sorularla karşılaşıyoruz onun için mazur görün lütfen. amacım kimseyi kırmak değil. öyle gördüyseniz özür dilerim.

bence ilginç bir durum keşfi servis yapmadımı acabada orayı ısıtamamış o klima.

ben kendi tecrübeni aktarayım size. 2 yıl boyunca 28m2 de 12lik me ile ısındık çatı katı ve yalıtımsızdı yalıtım sonrada yapıldı.

klimada şimdiki zamanı düşünürsek sf serisi yani sizin klimanızdan alt model.
Siz de kusura bakmayın servis keşif yaptı hemde 2 defa normalde yetmesi gerekiyor ıvır zıvır dediler geçen soğuklarda klima hiç durmadı tam kapasite çalıştı zaten ondan sonra şikayetvar.Com sitesine bir şikayette bulundum o gün aradılar sorunumu çözdüler normalde temmuz 2014 de aldım klimayı Son 2 aydır kullanıyorum buna rağmen istanbuldan aradılar değişim yaptılar servis ve klima şikayeti olmadığı için uzun araştırmalardan sonra bu modeli ve markayı aldım ama biraz sıkıldım bu klima işinden servet değerindeki klima istenileni yapamadı ona sıkıldım hemde bu 2 defa oldu


Konu Kapalı


Konuyu Okuyanlar: 8 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: