• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima özellikleri
#1
mbirol abi klima özlekkilerinde v pam i pam nedir ne işe yarar?

#2
(06/02/2018, 12:44)erdemvrgn Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  mbirol abi klima özlekkilerinde v pam i pam nedir ne işe yarar?

Bildiğim kadarıyla pam'in yanına bu v-i gibi takıları general klima kullanıyor, işin biraz marka boyutu yani, diğerlerinde yok general var diye bir durum söz konusu değil, pam  ise inverter kontrolü ile ilgilidir, akım dalga formunu sinüs dalga şekline ayarlayarak kayıpları azaltıp verimlilik artırmaya amaçlayan bir özelliktir.

#3
Çok derin konular. Frekans kontrol şekilleri kısaca . 
PAM (Pulse Amplitute Modulation ) Darbeli Genlik modülasyonu
PWM (Pulse Width Modulation ) Darbeli Genişlik modülasyonu

Pulse darbe ,vurma gibi anlama geliyor.  Bunu basite indirgeyelim. Her yiğidin yoğurt yemesi farklı olur. Davulcular da farklı ritim atarlar. Ama hepsi adamı oynatır. Kanını kaynatır. İnverter de böyle bir şey . İnverter de hız kompresör hız kontrolü transistörleri tekikleyerek oluşturulur. Bu tetiklemeyi Ahmet amca farklı bir vuruş ile yapıyor, Mehmet amca farklı yapıyor. Hangisine sorsan benim ki daha iyi diyor. Birisi de ben arada bir ara gaz gaz atıyorum diyor. Kim ne anlatırsa anlatsın ,tüketiciyi aslında hiç ilgilendirmiyor bu işler. Tüketiciyi ilgilendiren ise ,tüketim,performans ,konfordur. Gerisi hikaye .tabi birde uygun fiyat. 
 Ha şunu da söyleyelim ,bunların hiçbiri gizli saklı teknolojiler değil. İcadı mucidi kalmamış bu işlerin. Bakmayın siz o kataloğlarda yazanlara .Bu gün isteyen istediği sistemi kullanabilir. en basit 15-20 dolarlık fanlarda bile kullanılıyor zaten bu sistemler. 

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: