• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima Aşırı Su Boşaltımı
#1
Merhaba , özel bir firmada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışmaktayım. Küçük bir sistem odamız var burada White WestingHouse marka bir klima var ve 7/24 17 derecede çalışıyor. Son 3 aydır odanın yanında duran bidon hızlı dolmaya başlıyor ve 2 günde bir sabahları yerdeki suları temizlemek zorunda kalıyorduk. Son bir haftada ise akan su hemen hemen katlandı. 10Lt lik bidon koyduk, dün koyduğum bidon bugün doldu sabah yine taşmış olarak buldum. Bunun sebebi nem vs diyorlar.  Olağan bir durum mudur bu ? Yoksa bir servis çağırmalımıyız ya da bizim yapabileceğimiz bişey varmı filtreleri temizlemek gibi.

#2
(29/06/2017, 12:16)ilkeff Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba , özel bir firmada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışmaktayım. Küçük bir sistem odamız var burada White WestingHouse marka bir klima var ve 7/24 17 derecede çalışıyor. Son 3 aydır odanın yanında duran bidon hızlı dolmaya başlıyor ve 2 günde bir sabahları yerdeki suları temizlemek zorunda kalıyorduk. Son bir haftada ise akan su hemen hemen katlandı. 10Lt lik bidon koyduk, dün koyduğum bidon bugün doldu sabah yine taşmış olarak buldum. Bunun sebebi nem vs diyorlar.  Olağan bir durum mudur bu ? Yoksa bir servis çağırmalımıyız ya da bizim yapabileceğimiz bişey varmı filtreleri temizlemek gibi.
Tamamen normal bir durum. Özellikle de nem oranı yüksek bir şehirde iseniz çok normal. Odaya olabildiğince taze hava girişini engelleyebilirseniz, su azalabilir. Taze hava demek, hava içinde bulunan nemin içeriye girmesi demektir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
mbirol bey merhaba, işyeriniz varmıdır?? varsa adresi verebilirmisiniz, ziyaret etmek istiyorum...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: