• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Klima almak istiyorum yardım.
#1
Merhabalar ben evime yeni bir klima almak istiyorum bunun içinde sizlerin yardımını istiyorum
1.Klima için istediğim özellikler öncelikle antibakteriyel ve nem oranını ayarlayabilmeli filtreleri güçlü olmalı babam akciğer hastası olduğu için bunu özellikle istiyorum
Hem ısıtma hemde soğutma amaçlı uygun fiyatlı hem serviste hemde uzun ömürlü orta dereceli klima istiyorum
2.Iki odanın birleşimi olmaktadır.
Odalardan biri 13m2 diğeri 14m2 toplamda 75m3 alan.
Ev eskidir yalıtım yoktur duvarlar eski tip tuğla ile örülmüş fazlası ile kalındır
Iki odanın birleşimi demiştim bir oda Doğuya bakmakta diğeri ise güney cepheye bakıyor.
Pencerelerim ısı camdır
Bütçem çok fazla değil uçuk birsey düşünmüyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.

#2
1. Madde yi geçin. Öğle bir klima yok. Reklam olarak yazılıyor hepsi. Klima hijyenik olmaz. Anti bakteriyel de olmaz. Bakteri türleri üreerse onları da yok edemez. Nem kontrolu yapamaz. 
 Ne yapacağız pekiyi derseniz. Klimanızı temiz tutacaksınız. Hastalık durumu önemli ise sık sık bakım yapılacak. Klimada toz birikmesi önlenecek. 
 Bu konuda klima katalogları da yazanların hepsi hikayedir. Biz nerede ise tüm marka model de bakım için söktüğümüzde görüyoruz ki işlere toz mantar yuvası. Bunlarda en ideali olan Sharp plazmature diye bir seri di, onuda gördük. Bu işin tek çözümü sık aralıklarla bakım. Yada klima kullanmayacaksınız. Özel hastalık durumunda. 
 Hem az (çok az) yaksın, hemde ucuz olsun yok hocam. Böyle bir makine arıyorsanız en uygun fiyat süper seri makine LG titan. 3500-4000 TL aradı 12 lik. Alın duman attırırım evi. Az yakar çok kaçar. Muadilleri 6-7 bin TL bu makinenin. 
 13+14 bu iki oda birleşik mi. Ortasına nasıl koyacaksınız onu anlamadım. Bir çizim yapıp atarsanız. 
 73 m3 x180 =13140 btü çıkar ortalama izalasyon da. Orada da 12 lik mi olsun 18 lik i sorusu çıkıyor ortaya. Arada 1000 TL fiyat farkı çıkıyor orta sınıf klimalarda.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Ortadaki duvar kaldırıldı sadece desen amaçlı çok az çerçeve duvar var 12 lik yetmeyecek 18 binlik bir kaç öneri klima verirseniz sevinirim.

#4
(05/10/2017, 11:32)Qweerty Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ortadaki duvar kaldırıldı sadece desen amaçlı çok az çerçeve duvar var 12 lik yetmeyecek 18 binlik bir kaç öneri klima verirseniz sevinirim.

18 lik uygun fiyat baş ağrıtmayacak makine Airfel Daylux Vessen. Gibi Midea üretim daikin garanti 3000,TL lerde. 
 Yine sigma Comfort serisine kullanabilirsiniz uygun fiyatlı. 17000 btü dür ama sf ile çok rahat yeter. Fiyatlar kampanyada 2800 TL lerde idi. Şu an internette uygun fiyat bulabilirsiniz belki. Ama bayi de fiyatlar yükseldi. 
 Biraz üstünde Sigma plus,  Gree Lomo, York Sierra serileri var. 3600-4000 TL. Tam 18 lik makineler. Birde LG Siruis internette uygun fiyat bu ara. 18 lik ler 3500-3800 TL lerde satılıyor. Plazma vs var. Ben çok inanmasam da. 

Benim size tavsiyem ise 4000 TL lere çıkabiliyorsanız. LG TİTAN 12 alın. Süper makine. 12 lik yazdığına bakmayın, bir çok 18,lik makineden daha performanslı dır.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: