• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Kiriş Yanı veya Dar Alan Klima Montaj Yeri Hakkında Yardım Ricası (Resimli)
#1
   Merhaba arkadaşlar, uzun süredir bir klima almak için bu forumdaki değerli bilgilerden faydalanıyordum, hepinize teşekkür ederim ve bugün sonunda Airfel LTXN25U 9000 BTU bir klima alarak bir yardımınızı rica etmek için kaydolmaya karar verdim. 

Klimanın kurulacağı oda uzun ince bir oda ve toplamda yaklaşık 16.5 metrekare, biraz hesap kitap yaptım 9000BTU yeter diye düşündüm naçizane. Bu iç ünitenin boyutları da duvardaki yere uygun.

Resimlerde işaretlediğim yerlerden saatin olduğu alana takılmasını istiyoruz. 80cm'lik bir alan ve klima yazan ölçülerine göre 72cm civarında. Ancak daha önce odayı gösterdiğimiz bir usta klima dış ünitesinin sol tarafa takılabileceğini söylemişti. Pencere o taraftan açıldığı ve yine o tarafta yan odada balkon bulunduğu için ulaşmak kolay olur diye. Dış ünite sola takıldığında ve iç ünite sağ tarafa kurulduğunda arada 2,5 metreye yakın bir yer olacak borular odaya dış ünite tarafından girerse ve perdenin altındaki alandan geçecek. 

Sizce böyle mi kurdurayım veya böyle kurdurulabilir mi yoksa dış ünitenin de olduğu sol tarafta kirişin yanına mı. Bu sefer de acaba kirişin bir zararı olur mu diye düşünüyorum, biraz aşağı alınarak kurulabilir ama kirişin zararı olmasa bile oda 6,5x2,5 gibi ölçülerde ve doğrudan 2,5 metre uzaklıktaki duvara üflemesi gerekecek klimanın. İlginize ve paylaştığınız bilgilere teşekkür ederim. Bu işle profesyonel olarak uğraşırken burada bilgi paylaşan ve bilgi edinmeye emek harcayan herkese emekleri ve azimleri için teşekkür ediyorum, kendinizi yetiştirmek için vakit harcadığınız için.

Klima Forumu

Klima Forumu

Klima Forumu

Klima Forumu

Klima Forumu

#2
Öncelikle tavsiyem kesinlikle klimayı yan duvara takmayın  Hiç bir konfor sağlayamazsınız . Kirişte te montaj olur Kirişte zarar verecek bir şey yok, 4 tane dubel vida . 7mm lik uçla deliniyır zaten. 
 Kiriş yüksekliği ywtesiz kalabilir belki  Onda da bir ahşap parça kullanarak çözüm üretebiklrsiniz  Klima montaj örnekleri olan konumuz var forum da  orada buna benzer montaj resimlerimiz var  
 Kolon üzerine montaj iyi olur  ama sadede bakır boru değil birde su gideri var  Onuda düşünmek lazım . Su yukarıya doğru çıkmaz  . 

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: