• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Kırık serpantin ve gaz kaçağı
#1
Herkese merhaba, bugün karsilastigim bir sorun ile alakalı olarak yazmak istiyorum. Dış ünite serpantininde yani peteklerinde ufak tefek kırılmalar mevcut, azot testinde uzun süre bırakma şansımız olmadı ama ortalama 2 saat test edildi ve kacak bulunamadı. Ardından 2 saat de gaz basılıp çalıştırıldı. Soğut ma performansında bir sorun yok ve sabunlu su testi de yaptık cihaza herhangi bir sorun yok ancak kırıklar çok küçük olduğu için gözle görülemeyecek kadar az bir kacak mi var acaba? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

#2
Bu ezikleri sebebi nedir acaba. Bir iki fotoğraf olsa daha iyi olurdu yorumlama için. Sistemde gaz kaçağı olmuş mu acaba. Ezik ile kırılma arasın da fark var. Kırılma varsa bugün olmasa da ileride o kısımda çatlama olma olasılığı yüksek. Kondanser de sürekli Yüksel basınç ve yüksek ısı var. Bu da malzeme direnci düşük bir yer varsa patlama yaptıracaktır ileriye yönelik. Dediğim gibi bir iki resim olsa idi daha iyi olurdu.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Sistemde daha önce gaz kaçağı olmuş ancak kaynak ile kacak bölgesi kapatılmış. Kaynak yapan kişi ise test basıncında 3 gün azot basılı durdu diyor. Benim şüphem; fark edilemeyecek miktarda olan kacak uzun vadede cihazın performansını etkileyecektir. Uzun vade dediğim ise 15-30 gün civarı.
Kılcal kaçaklar için 3 gün azot testi iyi bir süre mi, yani kacak olsaydı şuana kadar anlar miydik?

#4
(23/07/2018, 08:50)İklim35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Sistemde daha önce gaz kaçağı olmuş ancak kaynak ile kacak bölgesi kapatılmış. Kaynak yapan kişi ise test basıncında 3 gün azot basılı durdu diyor. Benim şüphem; fark edilemeyecek miktarda olan kacak uzun vadede cihazın performansını etkileyecektir. Uzun vade dediğim ise 15-30 gün civarı.
Kılcal kaçaklar için 3 gün azot testi iyi bir süre mi, yani kacak olsaydı şuana kadar anlar miydik?

Doğru gözlem yapıldı ise 3 günlük test çok rahat yeterli bir süre.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Teşekkür ederim üstad...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: