Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları
#1
İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınlarına İlişkin Önemli Bir Yargıtay KararıArkadaşlar halka açık işletmelerde yapılan müzik yayını ile ilğili olarak bu günlerde Müyap vs gibi kuruluşlarla işletmeler arasında büyük sorunlar oluşuyor.Ve bir çok olay mahkemeye taşınmış durumda.Bu konu işletme sahiplerini çok zora sokuyordu. Bugün İzmir Ticaret odasından gelen bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Detaylar aşağıda.Artık işletmelere Radyo ve TV den yaptıkları müzik vs. yanından dolayı dava açılamayacak ve açılan davalarda düşmüş olacak. Bu tarz hak iddasını Radyo ve TV lere dava açarak arayabilecek müzik icra eden kişi yada kuruluşlar..
Alıntı:Sayın Üyemiz,


 
Çeşitli meslek kollarında faaliyet gösteren üyelerimiz, işletmelerinde yaptıkları müzik yayınları ile ilgili uzun yıllardır ciddi sorun yaşamaktadırlar.
 
Yaşanan bu sorunların çözülmesi için Oda olarak çeşitli çalışmalar yapıyor, müzik meslek birlikleri ile üyelerimizin anlaşmalar yapmalarını sağlıyor ve konuyu yakından takip ediyoruz.
 
Bu konuda yaşanan hukuki bir gelişmeyi de bilgilerinize sunmak istiyoruz.
 
İşletmeler tarafından halka açık mahallerde radyo ve televizyon yayınlarının müşterilerine dinlettirilmesi ve/veya izlettirilmesi hallerinde, Meslek Birlikleri tarafından durumun tespit edilerek  dava edildiği görülmektedir.
 
Konuyla ilgili olarak Yargıtay 19. Dairesi’nin 03.06.2015 tarih ve 2015/2215 E. Ve 2015/2303 K. Sayılı  “Radyo ve TV yayınlarının halka açık yerde dinletilmesi”ne ilişkin vermiş olduğu kararda (ek); işletmelerin bir müzik eserini, radyodan yapılan yayın ile umumi mahalde müşterilerine dinletmekten ibaret olan eyleminde, fonogram yapımcısı ve icracı sanatçılar yönünden mali hakların ihlalinden bahsedilmeyeceği…, hak sahiplerinin ancak yayın yapan radyo ve televizyon kuruluşlarından şikayetçi olabileceği” yönündedir.
 
Bununla birlikte, Yargıtay 19. Dairesinin aldığı bu karar; işletmelerin radyo ve TV yayınları üzerinden dinlettikleri/izlettikleri eserler nedeniyle meslek birlikleri tarafından halihazırda  işletmeler haklarında açılan davaları kendiliğinden sona erdirmemektedir.
 
Yargıtay’ın emsal teşkil edeceğini düşündüğümüz bu önemli kararı incelemelerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
İzmir Ticaret Odası.pdf   müzik+yayını+yargıtay+kararı.pdf (Dosya Boyutu: 28.93 KB / İndirme Sayısı: 640)

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları konusu
İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları Konusunun Etiketleri Etiketler İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları klima, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları fiyatı, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları al, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları tavsiyesi, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları arızası, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları nasıl çözülür, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları 2015, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları kalitelimi , İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları nedir, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları izle, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları , İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları resimli anlatım, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları ne işe yarar, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları sistemleri , İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları problemi, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları ne demek, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları nerden alınır, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları videosu, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları paylaşımları, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları en iyi fiyat, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları en ucuz, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları hakkında, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları nedir, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları bul, İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları konusu
İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları Konusunun Linki Direk Link
İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları Konusunun HTML Kodu HTML Link
İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları Konusu BBCode Linki BBCode Link
İşletmelerde Yapılan Radyo/Tv Yayınları Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"