Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ?
#1
Buradan ısı pompası hakkında genel bilgi verelim. Isı pompası nedir,çalışma prensini nedir.Nasıl çalışır..

Isı pompası piyasa da şu anda en çok konusu olan model,havadan suya ısı pompasıdır.Havadan suya ısı pompasının en yakın örneği Heatpump ısıtma dediğimiz klima sistemidir.Klimalar havadan havaya ısı taşıyan makinelerdir. Aslında hepsinin adı ısı pompası.. Klimalarda ilk zamanlar "Heat Pump " diye adlandırdığımız sistemin zaten Türkçesi "Isı Pompası" .Havadan suya ısı pompasının adı artık ISI POMPASI olarak kazındı hafızalara.Bundan sonraki kullandığımız ısı pompası ismi,havadan suya için diyelim.
 Isı pompası nasıl çalışır?
Sistem tamamen klima alt yapısıdır. Split sistemler de inverter kullanılıyor artık.1 iç ve 1 dış üniteden oluşuyor sistem.Dış üniteler,klima dış üniteleri ile bir farkı yok.Tüm çalışma sistemi aynı.Bir kompresör,serpantin ,fan motoru,elektronik kart kontrol sistemi gibi ana bileşenler klima ile aynı yapı.Isı pompasını klimadan ayıran kısım ise iç ünitedir.Klima iç ünitesine dışarıdan pompalanan sıcak gaz ,serpantin ve fan aracılığı ile iç ortama aktarılır.Isı pompasında ise dış üniteden gönderilen sıcak gaz ,iç ünitede plaka eşanjör aracılığı ile suya aktarılır ve sirkülasyon pompası ile ısınan su radyatörlere gönderilir.Radyatörlerde iç ortama ısıyı taşır.

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? konusu
Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? Konusunun Etiketleri Etiketler Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? klima, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? fiyatı, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? al, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? tavsiyesi, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? arızası, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? nasıl çözülür, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? 2015, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? kalitelimi , Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? nedir, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? izle, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? , Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? resimli anlatım, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? ne işe yarar, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? sistemleri , Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? problemi, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? ne demek, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? nerden alınır, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? videosu, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? paylaşımları, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? en iyi fiyat, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? en ucuz, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? hakkında, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? nedir, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? bul, Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? konusu
Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? Konusunun Linki Direk Link
Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? Konusunun HTML Kodu HTML Link
Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? Konusu BBCode Linki BBCode Link
Isı Pompası Nedir,Nasıl çalışır ? Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"