• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

ifyıl gt25 sorunsalları
#1
ustalarım kolay gelsin. ifyıl gt25 birbuçuk yıl oldu alalı. aldğım günden beri sorun yaşıyorum. baca terlemesi yapıyor yerde ziftli göllenmeler var. ne servis anlıyor ne firma anlatabiliyor. düz baca alüminyum tarzı standart boru kısa olarak dışa açıldı. iç mekan kazanı diye aldık burnumuzdan getirdi. pelet her zamanki kullandığım pelet. alet boğuluyor hava borusundan kıvılcım atıyor nefes alamıyor. kül boşaltma kolları sıkışmış durumda ve çekemiyorum. yanma odasında devamlı boğulmalar yaşarken şimdi ayalarla oynadık ama bir miktar azalma dışında birşey göremedim. sıkışan kolları rahatlamıyorum. nasıl çözebilirim yada çözemezsem ne önerirsiniz  haklarım neler firma garanti 2 yıl.
herkese yalovadan selamlar

#2
Yalova ya bizden de selamlar.
Baca terlemesi baca ısısının düşük olmasından kaynaklanır. Uzun baca, soğuk ortamda kalan baca, düzensiz yanma dan dolayı baca da yoğuşma olup, akma yapabilir. Baca direk dışarıya, soğuk yere çıktı ise terler. Bunun çözümü, soğuk yerde kalan bacaya izolasyon yapılması ile çözülür.
Uzun baca mesafesi için çözüm, bacayı kısaltmak yada izolasyon.
Benim tahminim ise sizinde anlattığınız üzerine düzensiz bir yanma var gibi.
Kullandığınız marka hakkında daha önce de forumda şikayet oldu. Firma yetkilileri müşteriye çözüm sunmak yerine bizi avukat VS ile tehtit etti geçmişte.
Sonuç olarak şu var ki, kazanda yanma düzensizliği varsa bu işi çözüm üretmeleri gerekir. Uygulamada yanlış varsa uygulamacıya düzeltirmeli.. Pellet te sıkıntı varsa, numune pellet grtrip test ederler. VS vs. Ama bir şekilde çözüm üretmeleri gerekir.
Siz yazılı olarak talepte bulunun. Ve süreci yazılı kayıtlı olarak (servis forumu vs) sürdürün. Çözüm bulunmuyor ise, tüketici hakem heyetine baş vurmanız yeterli olur.
Tabiki de öncelikle satın aldığınız yer, servis ve sonrasında üretici firma ile dialoğ kurum çözüm aramak.
Yakın zamanda Bayburt tan bana bir kişi ulaştı, aynı kazan serisinden, 55 derecenin üstü e çıkaramamışlar 25 kw kazanı. 140 m2 kullanım alanında. Sanırım orada da düzensiz bir yanma var.

Bu arada harbi kolunun sıkışma sebebide terleme den kaynaklı. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın, ne marka kazan olurda olsun, terleme yaparsa sürekli, kısa sürede kazan çürür delinir.
Sizn kazanın kontrol sistemine yabancı olduğum için ayarlar konusunda yardımcı olamıyorum. Ama genel prensip olarak, yakıt miktarı ile hava miktarı orantısı iyi kurgulanmalı. Bazen pellet in yapısına göre hava ayarı değişiklikler gerekiyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: