• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Gree U-Crown Isıtmada Sıra Dışı Çalışma Mantığı
#1
Merhaba,

Geçtiğimiz kış Gree U-Crown klimaları ısıtma amaçlı kullanmaya başladım. Alım aşamasındaki birinci amacım ısıtma, ikincisi ise soğutmaydı. Fakat aşağıda detaylarını aktaracağım durum nedeniyle hiç istemesemde çok büyük heves ile aldığım cihazları iade etmek zorunda kaldım. Isıtma için kullanacaklara bir fikir vermesi açısından paylaşma ihtiyacı hissettim. Soğutmada wattmetre ile bir gözlem yapamadığım için, soğutmadaki mantığına ilişkin bir bilgim bulunmuyor. Bu konunun sonuçlanması çok zaman aldı. En kısa hali ile aktarmaya çalıştım.

Özet:
Gree U-Crown ürünleri ısıtmada set sıcaklığına yaklaştıkça kendilerini katalog verilerindeki alt değerlere doğru kısmaya çalışmıyor ve yüksek watt değerlerinden(800, 1150 vb) set sıcaklığına eriştiklerinde doğrudan kapatıyorlar. Bu durum yüksek elektirik tüketimine neden oluyor.

Isıtmada oda kapılarını açarak hizmet alanlarını genişleterek de gözlemledim. Cihazları ayrı ayrı zamanlarda 3 gün boyunca 7/24 çalıştırdım. Kapı açık durumda 9'luk klimanın günlük tüketimi(Set 24°C) 14 kWh'nın altına, 18'lik te ise tüketim(Set 22°C) 18 kWh'nın altına hiç düşmedi. Her iki klima için 3 günlük dilimde günde sadece 1 er kez dur/kalk yaşandı. Bu değerler Antalya kış şartlarında elde edildi.

Sayısız videodan sadece bir kaçı:
https://youtu.be/SOL1aMKMbkE (14. dakika itibari ile 20 saniye kadar izlemeniz yeterli)(830 wattan kendini kapatıyor)
https://youtu.be/Bse7n9u1Oas (25. saniyeden sonda 10 saniye kadar izlemeniz yeterli)(1150 watttan kendini kapatıyor)

İlk olarak bayi ile görüştüm ve konuyu distribütöre aktardı. Distribütör de yaptıkları kontrollerde aynı durumu gözlemlediğini belirtti. Gree'ye konuya ilişkin kayıt açtılar ve takip ettiler. Uzun bir bekleyiş sonucunda Gree'den yanıt geldiğini ilettiler. Yanıt ise ""Gree U-Crown özel tasarım bir cihaz ve başka markalarda benzeri yok. Ürün mantıksal olarak doğru çalışıyor. Bize ilettiğiniz çalışma şeklinden bizim haberimiz var. Ancak neden böyle çalıştığını size açıklayamayız.". Sonuç olarak bu cihaz böyle çalışıyor noktasına geldik.

Normalde inverter cihazların set sıcaklığına yaklaştıkça kademeli olarak kendilerini kısmaları ve mümkün olan en uzun süre boyunca minimum tüketim seviyesinde kalmaları beklenir. Bu şekilde hem ortam sıcaklığını sabit tutmaya çalışırlar hemde tüketimi en aza indirmiş olurlar. Minimum tüketim ile maksimum konfor sağlanmış olur. Gree U-Crown'un ısıtmadaki çalışma şekli inverter klima mantığı ve katalog verileri ile örtüşmüyor. Tabiki kullanılan ortamına ve şartlara bağlı olarak tüketim rejimi farklı olacaktır ama cihazın set sıcaklığına ulaşırken kendini hiç kısmaya gayret göstermemesi şartlardan bağımsız olarak çalışma mantığının farklı olduğunu zaten gösteriyor.

Aşağıdaki değerleri markaların kataloglarından aldım. Bende ilk okuduğumda minimum rakamlar dikkatimi çekmişti ve satın almamda da etkili oldu. Gree U-Crown, aynı kategorideki diğer markaların minimum değerlerinin bile altında tüketimi destekliyor olarak görünüyor. Alım yaptığım zaman Panasonic Ethera ile karşılaştırma yapmıştım.

Gree U-Crown için değerler;
9'luk Isıtma (Min~Nominal~Maks.)  100~800~1630 watt
18'lik Isıtma (Min~Nominal~Maks.) 200~1420~2400 watt

Panasonic Ethera için değerler;
9'luk(KIT-Z25-TKE) Isıtma (Min~Nominal~Maks.)  180~710~1260
18'lik(KIT-Z50-TKE) Isıtma (Min~Nominal~Maks.) 340~1440~2530

Benim gibi ısıtma için alacak yada kullanan arkadaşlara bir kaç naçizane önerim olabilir. Soğutmada geçen yaz wattmetre henüz almamış olduğum için bir gözlem yapamadım. Bahsi geçen durum soğutma da var mı yok mu bilmiyorum.

- Eğer cihazı ihtiyaç durumunda kısa süreli olarak ısıtma maksadı ile kullanıyorsanız, zaten bu bir sorun oluşturmayacaktır. Hangi markayı alırsanız alın kısa süreli kullanımlarda yüksek elektrik tüketimi olması gayet normal.
- Herkesin bütçe açısından az yada çok kavramı farklı. Sürekli kullanım(7/24) durumunda gelecek elektrik faturası(benim örneğim 7/24 kullanımda 9'luk için 420 kWh, 18'lik için 540 kWh gibi aylık tüketim çıkıyor) sizin için her durumda(iklim ve ev şartlarına göre tüketim değişken olacaktır, ben ılıman iklim bölgesindeki tüketim öngörümü paylaşıyorum) kabul edilebilir ise, tercihinizi gönül rahatlığı ile Gree U-Crown yönünde yapabilirsiniz. Cihaz parasının hakkını fazlasıyla verecektir. Sınıfında tek.

Gree U-Crown kullandığım süre boyunca sahip olmaktan çok mutlu olduğum bir üründü. Son ana kadar bir çözüm olur diye bekledim. Fakat olmadı. Isıtmadaki sıra dışı çalışma mantığı her şeyi değiştirdi.

#2
Premium serisi bir model için gerçekten hoş olmayan bir durum. Gree Lomo serisi kullanıyorum. Sadece soğutmada kullandım. 3 adet 12000btu, bir adet 18000btu iç ünite 42000btu dış üniteye bağlı. Elektrik tüketiminde sorun görmedim ama ısıtmada hiç kullanmadım. Gree u-crown serisi almayı planlıyordum ancak wind-free özelliğinden dolayı Samsung tercih ettim. 2 adet 12000btu, bir adet 18000btu. Gree'ye göre farklı çalışıyorlar. inverter özelliğini tam olarak hissettiriyor. 25 derecede bir adet 12000btuyu oturma odasında açık bırakıyorum. tüm pencereler kapalı iç kapılar açık şekilde oturma odası serin, diğer odalar ılık oluyor. yaz sıcağından etkilenmiyorum. Salon oturma odasına göre en uçta kalıyor. Orada oturacağımız zaman 25 derece 18000btuyu açıyorum. Diğer 12000btu klima yatak odasında. Bunu çok çalıştırmıyorum. Yatmadan önce açıp oayı soğutup geri kapatıyorum. Oturma odası tam karşısında olduğu için oradaki klima bu odayı serinletmeye yetiyor.

Gree Lomo vs. Samsung Wind-free ?
Ev kullanımı için Samsung Wind-free bence çok daha iyi. iğer klima ile boyun ve omuz ağrısı çok oluyordu ve klima ayarını bir türlü tutturamıyordum ya çok soğuk oluyordu ya da ortam belli bir ısıya ulaşınca kendini kısınca kötü koku geliyordu. Aç kapa yaparak kullanmak zorunda kalıyordum. Ama Samssung Wind-free de çok rahatım. inverter özelliğini tam hissettiriyor. Rahatsız da etmiyor. Kendini kıstığını hiç ölçmeye gerek kalmadan farkedebiliyorsunuz.

#3
(22/06/2020, 18:13)igotek Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Premium serisi bir model için gerçekten hoş olmayan bir durum. Gree Lomo serisi kullanıyorum. Sadece soğutmada kullandım. 3 adet 12000btu, bir adet 18000btu iç ünite 42000btu dış üniteye bağlı. Elektrik tüketiminde sorun görmedim ama ısıtmada hiç kullanmadım. Gree u-crown serisi almayı planlıyordum ancak wind-free özelliğinden dolayı Samsung tercih ettim. 2 adet 12000btu, bir adet 18000btu. Gree'ye göre farklı çalışıyorlar. inverter özelliğini tam olarak hissettiriyor. 25 derecede bir adet 12000btuyu oturma odasında açık bırakıyorum. tüm pencereler kapalı iç kapılar açık şekilde oturma odası serin, diğer odalar ılık oluyor. yaz sıcağından etkilenmiyorum. Salon oturma odasına göre en uçta kalıyor. Orada oturacağımız zaman 25 derece 18000btuyu açıyorum. Diğer 12000btu klima yatak odasında. Bunu çok çalıştırmıyorum. Yatmadan önce açıp oayı soğutup geri kapatıyorum. Oturma odası tam karşısında olduğu için oradaki klima bu odayı serinletmeye yetiyor.

Gree Lomo vs. Samsung Wind-free ?
Ev kullanımı için Samsung Wind-free bence çok daha iyi. iğer klima ile boyun ve omuz ağrısı çok oluyordu ve klima ayarını bir türlü tutturamıyordum ya çok soğuk oluyordu ya da ortam belli bir ısıya ulaşınca kendini kısınca kötü koku geliyordu. Aç kapa yaparak kullanmak zorunda kalıyordum. Ama Samssung Wind-free de çok rahatım. inverter özelliğini tam hissettiriyor. Rahatsız da etmiyor. Kendini kıstığını hiç ölçmeye gerek kalmadan farkedebiliyorsunuz.


Merhaba,

Haklısınız. Yaşadığım bu deneyimden sonra Gree ürünlerine kendi adıma mesafeliyim. Almak isteyenler için tercih kendilerine aittir. Güle güle kullansınlar.
Gree ilgili konuya ilişkin olarak bir çözüm üretir, diğer kullanıcılar da tüketime ilişkin izlenimlerini paylaşılar ve çözüm üretildiğini görürsem o zaman bu fikrimi değiştiririm.
Gree Lomo ile ilgili olarak bugüne kadar çok olumlu görüş okudum. Kesin olan şu ki orta segmentte gayet iyi yer edinmiş başarılı bir ürün. Gree markasına beni yönlendiren en önemli parametrelerden biri de Lomo serisiydi.

Samsung ile ilgili olarak "Gree'ye göre farklı çalışıyorlar. Inverter özelliğini tam olarak hissettiriyor." diye yazmışsınız. Bunu tam olarak anlayamadım. Biraz daha detaylandırabilir misiniz?.

Klimanızdan gelen kötü kokuya ilişkin olarak ise;

1 - Klimanızın bakımını yaptırarak temizletebilirsiniz. Bu sorunun ortadan kalmasına yardımcı olacaktır.
2 - Ben Gree U-Crown cihazları kullanırken koku geldiğinde iç sıcaklığı 1 °C düşürüyordum. Böylelikle yeniden devreye giriyordu. Klima kendini kapatıp fan modunda çalışmaya devam ettiğinde koku gelmeye başlıyordu. Nedeni ise iç fanın nemli kalması ve sonrasında kir/küf/bakteri oluşması.
3 - Soğutma ve Nem Alma kullanımı sonrasında mutlaka klimanızı fan modunda bir süre çalıştırın. Bu şekilde cihaz iç ünitede biriken nemi tahliye edecektir. Ama bu şekilde kullanıma cihazlar ilk bağlandığı gün itibari ile başlamak gerekiyor. Şimdiden sonra fan modunda çalıştırmanız iç ünitede daha fazla birikme olmasının önüne geçilmesini yardımcı olacaktır. Kokunun ortadan kalkmasına faydası olamayacaktır. Gree U-Crown'da X-FAN isminde bir fonksiyon vardı. Bu aktif edildiğinde Soğutma ve Nem Alma sonrasında cihazı kapatırsanız iç ünite içindeki nemi temizlemek için 2 dakika kadar fan modunda çalışıyor ve sonra kendini kapatıyordu. Bu fonksiyon var ise aktif ederek deneyebilirsiniz.

Samsung Wind-Free için ise bir kaç sorum olacak;

1 - Wind-Free fonksiyonunu ortam ayar sıcaklığına eriştikten sonra mı aktif ediyorsunuz? yoksa doğrudan Wind-Free ile mi çalışmaya başlıyor?
2 - Klima havadan havaya ısı pompası olarak çalışıyor. Büyük bir odada en uç köşenin sıcak/soğuk havaya ulaşması için fanın güçlü üfleme yapması gerekiyor. Sizin gözlemlerinize göre Wind-Free aktif olduğunda havayı verimli olarak ne kadar uzağa kadar üfleyebiliyor?
3 - Wind-Free aktifken klimanın tüketimini öçme imkanınız olduğunda saatlik öngörülen elektrik tüketimini paylaşabilir misiniz. Normalde cihazlar düşük fanda en yüksek tüketimi gösteriyorlar. Acaba Samsung'da bu durum farklı mı.

İyi günler.

#4
(24/06/2020, 12:13)uguler Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22/06/2020, 18:13)igotek Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Premium serisi bir model için gerçekten hoş olmayan bir durum. Gree Lomo serisi kullanıyorum. Sadece soğutmada kullandım. 3 adet 12000btu, bir adet 18000btu iç ünite 42000btu dış üniteye bağlı. Elektrik tüketiminde sorun görmedim ama ısıtmada hiç kullanmadım. Gree u-crown serisi almayı planlıyordum ancak wind-free özelliğinden dolayı Samsung tercih ettim. 2 adet 12000btu, bir adet 18000btu. Gree'ye göre farklı çalışıyorlar. inverter özelliğini tam olarak hissettiriyor. 25 derecede bir adet 12000btuyu oturma odasında açık bırakıyorum. tüm pencereler kapalı iç kapılar açık şekilde oturma odası serin, diğer odalar ılık oluyor. yaz sıcağından etkilenmiyorum. Salon oturma odasına göre en uçta kalıyor. Orada oturacağımız zaman 25 derece 18000btuyu açıyorum. Diğer 12000btu klima yatak odasında. Bunu çok çalıştırmıyorum. Yatmadan önce açıp oayı soğutup geri kapatıyorum. Oturma odası tam karşısında olduğu için oradaki klima bu odayı serinletmeye yetiyor.

Gree Lomo vs. Samsung Wind-free ?
Ev kullanımı için Samsung Wind-free bence çok daha iyi. iğer klima ile boyun ve omuz ağrısı çok oluyordu ve klima ayarını bir türlü tutturamıyordum ya çok soğuk oluyordu ya da ortam belli bir ısıya ulaşınca kendini kısınca kötü koku geliyordu. Aç kapa yaparak kullanmak zorunda kalıyordum. Ama Samssung Wind-free de çok rahatım. inverter özelliğini tam hissettiriyor. Rahatsız da etmiyor. Kendini kıstığını hiç ölçmeye gerek kalmadan farkedebiliyorsunuz.


Merhaba,

Haklısınız. Yaşadığım bu deneyimden sonra Gree ürünlerine kendi adıma mesafeliyim. Almak isteyenler için tercih kendilerine aittir. Güle güle kullansınlar.
Gree ilgili konuya ilişkin olarak bir çözüm üretir, diğer kullanıcılar da tüketime ilişkin izlenimlerini paylaşılar ve çözüm üretildiğini görürsem o zaman bu fikrimi değiştiririm.
Gree Lomo ile ilgili olarak bugüne kadar çok olumlu görüş okudum. Kesin olan şu ki orta segmentte gayet iyi yer edinmiş başarılı bir ürün. Gree markasına beni yönlendiren en önemli parametrelerden biri de Lomo serisiydi.

Samsung ile ilgili olarak "Gree'ye göre farklı çalışıyorlar. Inverter özelliğini tam olarak hissettiriyor." diye yazmışsınız. Bunu tam olarak anlayamadım. Biraz daha detaylandırabilir misiniz?.

Klimanızdan gelen kötü kokuya ilişkin olarak ise;

1 - Klimanızın bakımını yaptırarak temizletebilirsiniz. Bu sorunun ortadan kalmasına yardımcı olacaktır.
2 - Ben Gree U-Crown cihazları kullanırken koku geldiğinde iç sıcaklığı 1 °C düşürüyordum. Böylelikle yeniden devreye giriyordu. Klima kendini kapatıp fan modunda çalışmaya devam ettiğinde koku gelmeye başlıyordu. Nedeni ise iç fanın nemli kalması ve sonrasında kir/küf/bakteri oluşması.
3 - Soğutma ve Nem Alma kullanımı sonrasında mutlaka klimanızı fan modunda bir süre çalıştırın. Bu şekilde cihaz iç ünitede biriken nemi tahliye edecektir. Ama bu şekilde kullanıma cihazlar ilk bağlandığı gün itibari ile başlamak gerekiyor. Şimdiden sonra fan modunda çalıştırmanız iç ünitede daha fazla birikme olmasının önüne geçilmesini yardımcı olacaktır. Kokunun ortadan kalkmasına faydası olamayacaktır. Gree U-Crown'da X-FAN isminde bir fonksiyon vardı. Bu aktif edildiğinde Soğutma ve Nem Alma sonrasında cihazı kapatırsanız iç ünite içindeki nemi temizlemek için 2 dakika kadar fan modunda çalışıyor ve sonra kendini kapatıyordu. Bu fonksiyon var ise aktif ederek deneyebilirsiniz.

Samsung Wind-Free için ise bir kaç sorum olacak;

1 - Wind-Free fonksiyonunu ortam ayar sıcaklığına eriştikten sonra mı aktif ediyorsunuz? yoksa doğrudan Wind-Free ile mi çalışmaya başlıyor?
2 - Klima havadan havaya ısı pompası olarak çalışıyor. Büyük bir odada en uç köşenin sıcak/soğuk havaya ulaşması için fanın güçlü üfleme yapması gerekiyor. Sizin gözlemlerinize göre Wind-Free aktif olduğunda havayı verimli olarak ne kadar uzağa kadar üfleyebiliyor?
3 - Wind-Free aktifken klimanın tüketimini öçme imkanınız olduğunda saatlik öngörülen elektrik tüketimini paylaşabilir misiniz. Normalde cihazlar düşük fanda en yüksek tüketimi gösteriyorlar. Acaba Samsung'da bu durum farklı mı.

İyi günler.
Wind free ile klimalardaki uyku modu arasında çok fark yok. Isı kazancı olna bir ev için mümkündeğil iş yapmaz. Bu bir teknoloji vs değil. tamamen göz aldatmacası. Klimanın flabına delikler delip oradan hava üflemek bir teknolojimi. Görsel show . ha gece yatak odası zaten soğutulmuş ,ve ısı kazancı yok işe yarar mı yarar. Bende daha güzeli var ,klima koridorda çalışıyor ,ne ses var nede hava hareketi. 
 Bu arada aynı konuyu 3 sene önce bizzat Soğutma fuarında samsung stantda tartıştık, onlarda kabul ettiler performans olamayacağını. zaten fan debilerine bakmanız yeter bu konuda . Havadan havaya ısı pompasında hava hareketi olmaması yada min olması ,üretilen ısı enerjisininde min olmasıdır. Ve wind free ısıtmada kullanımı mümkün değil.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Merhaba mbirol bey,

Açıklamanız için teşekkür ederim.

İyi günler.

#6
Konuyu yeniden hortlatayim dedim, gree üretimi cihazların çalışma mantığı hakkında bildiğim bilgileri translateden çevirdim kusura bakmayın:
1. Sıcaklık Parametreleri
◆ İç mekan ön ayar sıcaklığı (Tpreset)
◆ İç ortam sıcaklığı (T amb.)
2. Temel Fonksiyonlar
Enerji verildiğinde, kompresör hiçbir durumda 3 dakikadan daha kısa sürede yeniden çalıştırılmamalıdır. Hafıza fonksiyonunun mevcut olduğu durumda
mümkün, ilk enerji verme için, kompresör enerjisiz hale gelmeden önce duruyorsa, kompresör 3 dakikalık bir gecikme olmadan başlatılacaktır; Eğer
kompresör enerjisiz kalmadan önce çalışıyorsa, kompresör 3 dakikalık bir gecikmeyle başlatılacaktır; ve bir kez başladığında, kompres-
sor, oda sıcaklığındaki değişikliklerden bağımsız olarak 6 dakika içinde durdurulmayacaktır.
(1) Soğutma Modu
① Soğutma durumu ve süreci
Tamb.≥Tpreset soğutma modu devreye girerse, kompresör ve dış fan çalışır ve iç fan ayarlanan hızda çalışır.
Tamb.≤Tpreset-2°C ise, kompresör duracak, dış fanın durması 30 saniye gecikecek ve iç fan ayarlanan hızda çalışacaktır.
Tpreset-2°C<Tamb.<Tpreset ise, ünite önceki modda çalışmaya devam edecektir.
0≤ Tpreset-Tamb olduğunda. < 2°C, iç fan hızı yüksek ise orta fan hızına döner; iç fan hızı orta veya düşükse,
aynı;(bu koşul sadece kompresör çalışırken geçerli olacaktır); iç fan hızı çok yüksekse, aynı kalır;
Tamb.-Tpreset≥1°C olduğunda, fan hızı ayarlanan fan hızına dönecektir;
Bu modda, ters valf açılmayacaktır ve sıcaklık ayar aralığı 16~30°C'dir.

#7
2) Nem Alma Modu
① Çalışma koşulları ve nem alma işlemi
Tamb.>Tpreset ise, ünite soğutma ve nem alma moduna girer, bu durumda kompresör ve dış fan çalışır ve
iç fan düşük hızda çalışacaktır.
Tpreset-2°C≤Tamb.≤Tpreset ise, kompresör orijinal çalışma durumunda kalır.
Tamb.< Tpreset-2°C ise kompresör duracak, dış fan 30 saniyelik bir gecikme ile duracak ve iç fan düşük hızda çalışacaktır.
② Koruma fonksiyonu
Koruma, soğutma modundakiyle aynıdır.
(3) Isıtma Modu
① Isıtma durumu ve süreci
Tamb.≤Tpreset+2°C ise, ısıtma modu devreye girecek, kompresör, dış fan ve ters valf çalışacak, iç fanın durması için 3 dakika gecikecektir.
en son
Tpreset +2°C<Tamb.<Tpreset +5°C ise, ünite orijinal modda çalışmaya devam edecektir.
Tamb.≥Tpreset+5°C ise, kompresör duracak, dış fanın durması 30 sn gecikecek ve iç fan 60 sn düşük hızda üfleyecektir, fan hızı
darbe artık ısı içinde kaydırılamaz.
◆ Bu modda, sıcaklık ayar aralığı 16 ~30°C'dir.
◆ Klima, ortam sıcaklığındaki değişime göre kompresörün çalışma frekansını otomatik olarak ayarlayacaktır.
◆ Ünite, ısıtma modunda kapatıldığında veya ısıtma modundan başka bir moda geçtiğinde, dört yollu vana, daha sonra kapatılacaktır.
kompresör durur.

#8
Kompresör çalışırken (her arıza ve koruma dahil değildir):
a.Dış ortam sıcaklığı≥20°C ve iç fan hızı düşük veya orta olduğunda, fan hızı yüksek olur; iç fan hızı ise
yüksek veya süper yüksek, aynı kalacaktır.
b.Dış ortam sıcaklığı ≤18°C olduğunda, fan hızı ayarlanan fan hızına devam edecektir.
C. 18°C<dış ortam sıcaklığı<20°C olduğunda, mevcut fan hızında çalışır (ayarlanan fan hızı veya yüksek fan hızı); ama ilk çıkarken
ısıtma moduna girdikten sonra soğuk hava önleme, ayarlanan fan hızında çalışacaktır.
② Defrost durumu ve süreci
Ardışık ısıtma işleminin süresi 45 dakikadan fazla veya toplam ısıtma süresi 90 dakikadan fazlaysa ve aşağıdakilerden biri
aşağıdaki koşullara ulaşıldığında, ünite 3 dakika sonra buz çözme moduna girecektir.

#9
(21/12/2021, 11:58)Swerkaan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kompresör çalışırken (her arıza ve koruma dahil değildir):
a.Dış ortam sıcaklığı≥20°C ve iç fan hızı düşük veya orta olduğunda, fan hızı yüksek olur; iç fan hızı ise
yüksek veya süper yüksek, aynı kalacaktır.
b.Dış ortam sıcaklığı ≤18°C olduğunda, fan hızı ayarlanan fan hızına devam edecektir.
C. 18°C<dış ortam sıcaklığı<20°C olduğunda, mevcut fan hızında çalışır (ayarlanan fan hızı veya yüksek fan hızı); ama ilk çıkarken
ısıtma moduna girdikten sonra soğuk hava önleme, ayarlanan fan hızında çalışacaktır.
② Defrost durumu ve süreci
Ardışık ısıtma işleminin süresi 45 dakikadan fazla veya toplam ısıtma süresi 90 dakikadan fazlaysa ve aşağıdakilerden biri
aşağıdaki koşullara ulaşıldığında, ünite 3 dakika sonra buz çözme moduna girecektir.

Merhaba,

Paylaşımınız için teşekkürler.

İyi günler.

#10
Sağolun Uğur bey . Yaklaşık 3 ay önce iklimsadan Sigma exculisive 9000 BTU yeni kasa klimasini aldım araştırmalarım neticesinde soğutma +++ ısıtma +++ değerlerine bakarak aldım. Isıtmada ki gözlemlerim me enviro klimama göre kiyasladim. Me enviro kendisini kisarken gree üretimi Sigma klimam dizinde örnek verdiğiniz gibi kapatıyordu. Aradaki farkı ise me ile ısıtmada ağız sıcaklığı ılık iken Sigma da sıcağa yakın uflemesiydi. Enviro klimam da oda içinde homojen ısı dağılımı olmaması sebebiyle sıcağı pek hissettirmiyor çünkü ağız isisi ılık oluyor bende telafi etmek için kumandadan set derecesini 26 ya aliyordum. Sigma ise odada ki sıcaklık bunaltıcı oluyor. Sigmanin kendisini kapatması çalışma mantığına göre kapatması normal bir durum set+2{ortam ısısı{set+5 şartına göre kısarak calisiyor cihaz ağız sıcaklığı yüksek olduğu ve kullanım alanı da küçük olunca sigmanin kendisini kapatması normal geldi bana ancak tüketim açısından bu bir dezantaj, evim merkezi sistem olduğu için ısıtmada 24 saatlik deneme sürem olmadi. Yazın 24 saat calistirip bide öyle test yapacağım.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: