• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

doğru tercih hangisi
#1
merhaba arkadaşlar, İzmir Urla Özbek'te dubleks 90 metre kare bir evim var. Kışın yılda 1 - 2 hafta gelip kaldığım için kömür ve odun yakan sobam vardı. Bu yıl pandemi ve Deprem nedeniyle düzenli kalıyorum. Şimdi peletli kalorifer sistemi istiyoruz. Bir haftadır şu konuda kararsız kaldık Acaba ev içi kazan mı? yoksa kazan dışarıda mı? Dış kazanda ayrıca kazana kapalı mekan yapmam gerekli, bu masraf ve alan öldürmek demek. Ev içi kullanmak istiyorum ama bunda da acaba gürültü ne olur ve ayrıca ne sorun yaşarım tabi ki uzman görüşü lazım oda sizin olduğunuzu düşündüm. Kazan düşüncem ECA veya kozlusan olacak (kardeşim eca servis olduğu için ) Alt kat acık mutfak ve salon, yatak odalarım yukarıda. Kısaca uzman olarak bina içi kazan mı? Yok sa dış üniteli sistem mi? çihaz ise ben kozlusan 25, Eca olursa 18 kW hangisi? Teşekkürler.

#2
Bu sene pellet kazan soba işinde patlama var özelikle İzmir de.
90 m2 de 15 kW ürün yeterli olur. Kozlusan da 15 kW veta 25 kw iç mekanlarda şu an stok yok. Dış mekanlarda sadece üstüne yağmur yağmasın denirse stoklarda Easypel 17 stok var. Soğuk havada da olsa ateşleme sorunu olmaz. Ama Lidya Compact serisi olursa ev dışı da olsa kapalı alan gerekir. Yada cam balkon vs. Çünkü dış hava 5 derecenin altına düşerse ateşleme soronu olabilir.
Eca lar kendi üretimi drğil, Arı kazan eca ya fason üretim yapıyor. Kötü mü değil. Ama şunu söyleyebilirim, Kozlusan kontrol sistemi farklı. Yazılım kendilerinin. Kazanı kişiselleştirme kolay. Arı kazanda İtalyan panel var, kısıtlı bir ayar var. Birde Arı kazanda 55 derecenin altında çalışma yoktu bildiğimiz kadarı ile.
Evde tesisat veya radyatör varmı acaba. Tesisat radyatör yoksa toplam da min bütçe 20 - 25 bin TL yi bulur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: