• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Dış ünite koruması çatı yapılmalı mı?
#1
Merhaba. Montaj yeni yapıldı dış ünitede damda. Dış üniteyi Korumaya gerek var mı yağmurdan kardan vs. Yararı olur mu üzerine çatı tarzı bir şey yapmanın yoksa gerek yok mu değerli cevaplarınız bekliyorum. Bir de iki sorum daha var. 1. Klima dış ünteye giden boru için duvarda delik açıldı ama kapatmadılar. Ne ile kapatayım deliği alçı olur mu veya harç ile mi kapatsam. 2. Zemin vidalamaya uygun olmadığı için delinme işlemi de yapılmadı çatıda iki priket üzerine indirildi dış ünite şimdi ben dış ünitenin ayaklarına silikon işlemi yapsam bir sıkıntı olur mu hiç sallanmaması için? Bilemedim uzmanlarına sorayım dedim

#2
Kar yağışı yoğun oluyorsa, klima üzerine bir sundurma yapabilirsiniz. Ön ve arka kısım açık kalacak şekilde..Yağmurdan etkilenmez, ama size kalmış. Cihaz da sarılma vs olmaz  Çatıyı delmek çok doğru değil zaten, doğru olmuş delmemek . Silikon yapsanız da zararı yok. Ama silikon zamanla deforme olacaktır.. Hatta birikete tutmaz. Çok isyorsanız NP1 veya kırmızı renkli ısı silikonu kullanım .  Deliği alçı ile doldurabilirsiniz. İsteseniz içerisine biraz da kalekim katın

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Çok teşekkürler ederim şimdiden taam dedklerinizi uygulayacağım. Aklıma şu takıldı duvar monte edilmedi ya dış ünite dama indirildi. Şimdi ben dış ünite montesi için askı apartını falan (dış üntenin üzerine indirilip vidalandığı) o monte malzemelerini istemeli miydin onlardan yoksa bana verilmemesi olması gereken mi zaten?

#4
(19/11/2018, 06:27)tekin410 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler ederim şimdiden taam dedklerinizi uygulayacağım. Aklıma şu takıldı duvar monte edilmedi ya dış ünite dama indirildi. Şimdi ben dış ünite montesi için askı apartını falan (dış üntenin üzerine indirilip vidalandığı) o monte malzemelerini istemeli miydin onlardan yoksa bana verilmemesi olması gereken mi zaten?

Montaj seti diye bir set gelmiyor . Servisten isteseniz verirdi belki   Ama bırakma zorunluluğu yok.. Konsol 50 TL gibi . Çok büyük bir şey değil.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Cok tesekkur ederım cevaplarınız ıcın sag olun

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: