• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Defrost Sonrası Su
#1
Merhaba arkadaşlar
Balkon içine monte ettirdiğim dış üniteden defrost sonrası epeyce bir su akıyor balkon içine. Akşamdan sabaha baya bir su birikiyor. Bugün dolaşırken karşıdaki handa takılı duran üniteye gözüm çarptı. Alt katındaki dükkanın tentesi açık ve hiç ıslak değildi.. O kilimada aynı iklimde çalıştığına göre onunda defrost sonrası su akıtması ve tentenin ıslak olması gerekir diye düşündüm. Sonra birkaç klimanın daha altlarına dikkat ettim onlardada ıslak yok..
Benim montajı yapan ustalar dış üniteden aşağıya sarkan bir tahliye hortumu da eklemişler..
Acaba benim balkon neden ıslanıyor ? Eksik bir parça mı var bende ?

#2
Dış ünite altında pipo tabir ettiğimiz plastik bir parça ve ona takılı hortum varmı. Birde bir çok dış ünitede alt kısımda birden fazla su boşaltım deliği vardır. Pipo takılırsa birine diğerleri tıkanır genelde. Sizde hortum takıp diğerleri tıkanması ise oradan da akıyor olabilir. Birde dış ortam nemli iken, su akıtmaya dış ünite ta çalışıyordur, yada sorunludur.
Dış  ünite resmini koyarsanız daha net bilgi verebiliriz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
çok alçakta olduğu için fotoğraf çekemedim dış ünitenin altında 1 tane plastik su borusuna benzer bir çıkış borusu  var. Sanırım pipo dediğiniz bu boru.  bu boruya iç üniteden getirilen tahliye hortumu gibi bir hortum takılmış ve yaklaşık 1 metre sonra 2 boru birleştirilmiş ve balkondan aşağıya uzatılmış.. Bendeki su sanırım peteklerin eriyen buz suyu.. Bunu toparlamak için klimanın altına tepsi benzeri birşey yapsam su orda toplansa bir sakıncası olur mu ? Ara sıra boşaltırız

#4
Klima altına tava yaptırabilirsiniz. Yaptırdığınız tavaya da alttan bir hortum ağzı kaynattırıp onuda hortumla dışarıya verebilirsiniz. Boşaltma ile başa çıkamazsınız.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: