• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Daikin Shira defrost durumu normal mi?
#1
Arkadaşlar merhabalar,
Forumu takip eden arkadaşların bildiği gibi servisin vakumlamayı sonradan yapmasından dolayı dış ünite mi değiştirmiştim. Malum soğuklar arttı ve bir iki gündür dikkatimi çeken bir durum var. Dış sıcaklık 0 ve civarına yaklaştığında özelliklede akşam saatlerinde, klima ayarım ise 22 derecede auto fan modunda çalıştırdığımda iç ünite yaklaşık üç dakika kadar duruyor ve klima defrosta geçiyor. Yaklaşık saatte bir bunu yaptığı oluyor. Dış üniteme baktığımda da ünitenin çalıştığını ve suların aktığını da gördüm. -15 e kadar ısıtma özelliğine sahip olduğu için açıkçası şüphe ettim. Şuan dereceyi 24 e getirdim ve fan hızınıda yükselttim. Yaklaşık iki saattir defrosta girmedi. Acaba bu normal bir durum mudur?
Evimin durumunu anlatacak olursam eğer, İzmir Güzelbahçe'de denize 70-80 mt mesafedeyim. Salonum kuzey cephede ve dış ünite de denize doğru bakıyor. Klimamın modeli FTXS50K. Bu arada ısıtma ile ilgili problemim yok. -7 derecede bile içerisi ayarladığım 22-24 derece arasında oluyor.

#2
Klimanızı auto fana alınca düşük fanı seçtiği zaman dış ünite basınç düşürmek için dış fanı yavaşlatır sa, dışta buzlanma olup defrosta sık girebilir. Birde izmir son 3-4 gündür çok soğuk ve siz denize yakın olunca nemde çok yüksek. Bu durumda bazen defrost kaçınılmazdır. Önemli olan ısınıyor musunuz. 
Sizin bulunduğunuz yer şu anlamda sıkıntılı.  Arka tarafınız çatalkaya, şu anlar karlı tepeler, soğuk üstünüze iniyor, denizde basıyor nemi. Bu klima için en kötü senaryo.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
@mbirol hocam şuna dikkat ettim, klimayı comfort moduna alınca deftost işlemi daha erken oluyor. Comfort modunu iptal edip fanı orta ayara ayarladım kaç saat oldu deftosta girmedi. Klimamın ısıtma konusunda en ufak sorunu yok. Oldukça memnunum.

#4
Isıtmada klima kullanımı konusu var orada yazdık zaten bunları. En az orta fanda kullanın.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
(28/01/2016, 04:07)Mergunalp Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  @mbirol hocam şuna dikkat ettim, klimayı comfort moduna alınca deftost işlemi daha erken oluyor. Comfort modunu iptal edip fanı orta ayara ayarladım kaç saat oldu deftosta girmedi. Klimamın ısıtma konusunda en ufak sorunu yok. Oldukça memnunum.

bu duruma bu cihazlar kendisi karar veriyor akıllı cihaz bunlar hocam. normal herşey rahat olun. Okeyto

#6
Shira iyidir.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: