• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Daikin sensira 18000 btu bir yıllık deneyim
#1
Herkese merhaba.
Başlıkta görüldüğü gibi, bir yıldır daikin sensira 18000 lik klimayı kullanıyoruz. Almayi planlayanlara(ki almasınlar) referans olması adına bu yazıyı yazmak istedim.

Cihazın ilk montajinda 5 metre boru ve yaklaşık 20 dk vakum yapıldı. Yer mersin. 45 m2 yalıtım iyi olan salonda kullanılıyor. 

Sogutma ısıtma: 50 metrekare salonu gayet rahat sogutuyor. Hatta salon kapıları açılınca yaklaşık 100 metrekareye yakın alan var. Salon rahat soguyor. Diğer odalar ise yaklaşık 2 saatte kırılıyor terletmiyor ama serin de değil. Isıtma konusunda hiçbir fikrim yok. Çünkü bina kaloriferli. Bir kere çok soğuk havada kalorifere destek olarak açıldı. Rahatça ısındı salon. 

Elektrik: bizi fatura açısından tatmin Etti. Günde yaklaşık 16-17 saat civarlari çalıştı ayda 20 gün. Ilk takıldığı haziranda(yaklaşık) 80 temmuzda 120 ağustosta 130 civarı faturaya ekledi. Aşağı yukarı kışın 100-120 civarı fatura gelirdi. 

Ek donanım: ek donanım çok boş desem yeridir. Örneğin sağ sol yönlendirme manuel. 

Ses: ben şahsen eski arçeliklerin sesinden dahi rahatsız olmamama rağmen uyku modunda değil ama 1.fanda bile rahatsız etti. Tabi ses kişiden kişiye değişen is.

Dış ünite sesi: dış unite iç Uniteden daha sessiz. Cidden dibine girince sadece kompresörün hafif cazırtısını duyuyorum. Eger üretim/montaj hatalı değilse dış ünite sizinle komşuların arasını bozmaz.

Genel olarak f/p ürünü kesinlikle Değil. Eğer fiyat daha ucuz olsaydı belki alinabilirdi ama fiyat çok fazla bu cihaz için. Eğer 18 lik cihaz için 6-7 bin civarları olsa bence belki alinabilirdi. Ama bu fiyatta alınacak cihaz değil. Markaya para verirsiniz sadece

Peki biz neden aldık: benim servis montaja gelene kadar haberim yoktu. Aksi halde araştırır alma başka bir şey al derdim. Kendi evim değil bu arada ailemle yaşıyorum. Babam habersiz danışmadan is yapmış. Yoksa ben de araştırır aldırmazdım.

Son söz olarak: Mbirol hocanın da dediği gibi, daikin de shira eco dan aşağı model alınmaz.

#2
Cihazı yakından inceleyin e Japon kalitesi olmadığı anlaşılır. Hatta bir Shira ile karşılaştırılsa gözle Nike fark eder.
Ama kullanım olarak işimizi görmüş, sizi üzmemiş oda iyi yanı bence. Hatta Ba anızda DaiKin aldık, soğutmada yapıyor diye mutlu ise sorun yok.
Biz de aynen sizin gibi düşünüyoruz. Çöptür alınmaz, değil de, bu paraya bu ürün alınmaz. Ama en azından Arç, vest vs bazı ürünler gibi üzmez.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: