• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Bedavadan Isınma
#1
Arkadaşlar böyle bir konu açtığım için bu ne âlemin bir akıllısı sen misin diyebilirsiniz internet ortamında o kadar bilgi mevcut ki insanın yapası geliyor Mesela aşağıdaki linki inceleyebilir misiniz?

Güneş Paneli İle Isınma

Antifriz ile Isınma

Çamaşır Makinesi ile İcat

..

#2
Ali arkadaşım bunların gibi bir çok icatçıyı yıllardır duyarız ,görürüz ,okuruz. Hele ki internet sonrası aşırı türediler.Bazı TV lerde reyting,sanki gerçek habermiş gibi veriyorlar.Ama bilimsel hiç bir veri yok.Bunların anlattıkları zaten hep bilinen teknoloji üzerine .İçat falan yok.Ya baksana elektrikçi midir nedir ,yaptım içat dediği neki ,ulen kabloları bari topla.O adam ne yapmış ki ,teknoloji nedir ki ,zaten nasıl ölçüyor verimi vs. Ne yaptığını bilmiyor.Onun mekanizma kurdum diye gösterdiği elektrik karmaşası şu an teknolojide 100 150 TL lik dijital termostatlarda hazır proğramlı.Ne yapıyormuş,şarteli kapattı mı ,tak diye bütün sistem kapanıyormuş. Len adamlar uzaktan erişimle tık diye açıp kapatıyor. Güneş paneli gibi zamazingo dan kola tenekeleri ile çok güzel oluyor. Oluyor da, o panelden 20 m2 için 20-30 tane lazım.Onun panelle ancak kuş kafesi ısıtılır.

Bu işlerin hepsi hikaye.Enerji yoktan var edilemez,var olan enerji yok edilemez.Her ey den önce bu kanunun dışı bir içat olması lazım.Güneş bedava gibi görünebilir ,ama şu anki son teknoloji güneş panelleri güneş ışınındaki enerjinin %6-7 sini kullanabiliyor. Ama yatırımı hiç konuşan yok.Bakım giderleri cabası..Bakın dünyada petrol fiyatları düştü,elektrikli araçlar gündemden düşecek böyle giderse.

Biz yapı olarak çok severiz icadı,ama çıkan ne sonuçta malesef ki sıfır.Bence asıl uğraşmamız gereken ,mevcut sistemlerde verimliliği arttırma. Kullandığımız enerji kaynağının kayıplarını min. düşürmek.Şu an en güzel ısı transfer sistemi klima.Siz serüvene atılmayın.gerçek olan yalıtım sizin için.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: