• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Basur veya Hemoroid
#1
Merhaba forumdaşlar,
öyle bir zamanda yaşıyoruzki Beslenme ve yaşantımızdan dolayı Basur ve Analfissür(Makat çatlagı) birçok kişide rahatsızlık haline geldi.Bende senelerdir Basur rahatsızlıgı çeken birisiyim ve son 3 Ay önce Analfissür rahatsızlıgıda meydana geldi.Basur konusunda denemedigim İlaç veya Bitkisel kür kalmadı.Bazıları belli bir zaman rahatlatıcı geldi fakat Beslenme düzeni olmayınca ne yapsanız boş malesef.Öncelikle büyük Abdestinizi hergün sabah kalktıktan sonra rahat bir şekilde yapmanızı saglamalısınız.Bunun içinde Minimum 2-3 litre Su içmeli,Yeşillikler yemeli ve Yemeklerinize Yulaf kepegi veya bugday kepegi eklemesiniz.Kepegi yogurt ile birliktede tüketebilirsiniz.Bunları yaparsanız büyük abdestinizi kolaycana yapabildiginizi göreceksiniz.Öncelikle bunu saglamalısınız.

Gelelim basur rahatsızlıgımızı Tedavi etmeye.Şahsen kendi uyguladıgım bir Tedavi şeklini anlatacagım size.
Taze At kestanesini yaprakları ve kabugu ile birlikte ögütüyorsunuz.Tamamen toz haline getirmelisiniz.Ufak bir tas kaba bunu koyup aynı miktarda Aynısefa kremi ile birlikte karıştırıyorsunuz(ben Mecitefendi markasını kullandım).Aynısefa kremi her markada aynı kalitede degil malesef.Ben mecitefendi kremini kullandım içeriginden dolayı.Neyse bu ikisini karıştırıp macun haline getiriyorsunuz.Bu macunu basurun üstüne ve birazda makatın içine dogru sürüyorsunuz.Bunu hergün yatmadan önce sürüp sabaha kadar bırakıyorsunuz.İlk birkaç uygulamada yanma olabilir ama dişinizi sıkacaksınız artık.7 gün ısrarlı bir şekilde bunu yapmalısınız.Yapabilirseniz 10 gün yapın.Göreceksinizki basur rahatsızlıgınızdan eser yok.Tekrar basur rahatsızlıgınız omasın istiyorsanız Kabız olmamaya özen gösterin ve Vitamin P almaya başlayın(Vitamin p nin ne için işe yaradıgını aşagıda yazıda anlayacaksınız).

Basur rahatsızlıgı ile irtibatlı olan Analfissür ve Makat çatlagına gelelim şimdi.Bu rahatsızlıklar birbirine baglı veya sebeb oluyor.Kabızlık çekmeye devam ederseniz illaki makatta yırtık meydana gelecektir.Makatta yırtık olan bilir nasıl berbat birşey oldugunu.Büyük abdestinizi yaparken bagırarak bu işlemi yapıyorsanız nasıl Acılar çekildigini iyi bilirsiniz.Şimdi bu rahatsızlıgımızı nasıl Tedavi edebilir veya kontrol altına alabiliriz onu yazacagım.

2 Ay önce Büyük abdesti esnasında agrı hissettim.Neyse diyerekten üstünde durmadım ama gün geçtikçe Dışkıda Kan ve Büyük abdesti yaparken Agrı oldu.Basurdur diyerekten ultraproct krem sürdüm uyuştursun diye ama fayda etmedi.Ertesi gün hiç çekmedigim kadar Agrı oldu Wc de.Wc esnasında agrıdan bagırdıgım ilk kez başıma geldi.Allah kimseye göstermesin.O olaydan sonra artık çekinerek korkarak Wc ye gidiyordum ve bu yüzden vücut kasıldıgından büyük abdesti zorla yapıyordum.Makat kasları bu yüzden esnekligini kaybediyor ve size Müthiş zorluklar ve Acılar çıkarıyor.Neyse bunun üzerine ben Araştırmaya devam ettim ve Makat kaslarını hem Basuru Tedavi için hemde çatlagı Tedavi için nasıl Esnek hale getirecegini ögrendim.Kilit nokta Vitamin P kullanımıdır.Vitamin P nin tek görevi Varis ve Makat kaslarrının damarlarını esnek tutmaktır.Eger makattaki Damarları esnek hale getirebilirseniz Dışkılama yaparken çok zorlanmayacak ve Basuruda tetiklemiş olmayacaksınız.Makat yırtıgıda olmayacak bu şekil.Ayrıca bu Destek kanamayıda engelliyor.Makatta kanama falan yok artık.Diş etlerim çok kanardı,o da geçti artık.Ben 2 ay önce Solgar'ın Vitamin p destegi Rutin 500mg kullanmaya başladım.İlk 3 hafta sonra Makat bölgesinde etkisini görmeye başladım.Dışkılama işlemi daha kolay gelmişti.Şimdi 2 ay oldu ve o Bölge daha esnek halde ve Basurları hiç hissetmiyorum.Kanamadan eser yok ve yırtıktan düzeliyor.Arkadaşlar bunları yaparken sabırlı ve ısrarlı olmalısınız.Dışkılama yaparken çok sakin olmaya çalışın.Vitamin p yide uzun zaman kullanmalısınızki o bölge artık eski esnekligini geri kazansın ve o halde kalsın.

Akut makat çatlagında ben şöyle bir Tedavi uyguladım.
Procto glyivenol fitili sabah Akşam makata yerleştirin.Bu o bölgeyi uyuşturur.Dışkılama yaparken çok rahat olmalısınız.Olmazsanız makat gerilir ve yırtıkta çogalır.Bu şekil 1 hafta devam ettim ve rahatlama sagladım.Ondan sonra dışkılama rahat olsun diye zeytinyagı sürdüm o bölgeye.Bu şekil Wc dede fazla vakit geçirmedim.

Forumdaşlar bunları uygularsanız İnşallah rahatsızlıklarınızdan kurtulacaksınız.Benim için Ameliyat çözüm degil çünkü tekrar nüksedecek veya o Bölgenin işlevligi bozulacaktı.Senelerdir araştırıyorum ve bu kanım saglamdır.Birde lütfen rica ediyorum konuyu Reklam yapanlar baltalamasın.Mesajlarınızı sildiririm ona göre.Bu paylaşımı rahatsızlıgı olanlara yardımcı olmak için ve yaşadıgımı paylaşmak için yaptım.Hepinize çok geçmiş olsun.

#2
Hadi hayırlısı..
Kesin ***** de vardır..Adamda olmayan hastlık yok..
@*****

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Basurun çözümünü kısa ve öz olarak özetlersek..

"Sofradan doymadan kalkmak" eğer bunu yapıyor isek birçok hastalıktan kurtulmuş oluruz.
Unutulmamalıdırki;"Tüm hastalıkların evi Mide'dir." 
Bunun yanında lifli gıdalar tüketmemiz lazım.
Günde en az 30 dakika yürüyüş.
Bol su tüketmek...
Tuvalet geldiği vakit geciktirmemek...

#4
(13/11/2015, 02:38)Serhat6363 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Basurun çözümünü kısa ve öz olarak özetlersek..

"Sofradan doymadan kalkmak" eğer bunu yapıyor isek birçok hastalıktan kurtulmuş oluruz.
Unutulmamalıdırki;"Tüm hastalıkların evi Mide'dir." 
Bunun yanında lifli gıdalar tüketmemiz lazım.
Günde en az 30 dakika yürüyüş.
Bol su tüketmek...
Tuvalet geldiği vakit geciktirmemek...
Aha da ***** de bunların tam tersi var hep..Yemek dedin mi gece yarısı bile tıkınır.Spor yürüyüş mü ,hiç kaçırmaz..Su işini bilmiyorum.Tuvalete erken mi gider ,geciktirir mi bilmem ama girdimi çıkmıyor.. @*****

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Basurun ilacı ev yemeği ve sulu yemekler.


Sent from my iPad using Tapatalk

#6
(13/11/2015, 02:57)OnurFB1453 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Basurun ilacı ev yemeği ve sulu yemekler.


Sent from my iPad using Tapatalk

İlacını bilmem ,ama acı biber yersen İSYANNNNNNNN!!

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
Basur olduktan sonra ne yaparsanız geçici rahatlama saglar.Heleki basur memeleri oluşmuşsa çeken bilir.

#8
(13/11/2015, 03:01)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(13/11/2015, 02:57)OnurFB1453 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Basurun ilacı ev yemeği ve sulu yemekler.


Sent from my iPad using Tapatalk

İlacını bilmem ,ama acı biber yersen İSYANNNNNNNN!!

rahatsızmısınız ?

#9
Geçmiş Olsun.

#10
(13/11/2015, 03:45)loko Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Basur olduktan sonra ne yaparsanız geçici rahatlama saglar.Heleki basur memeleri oluşmuşsa çeken bilir.

ya loko kardeşim, basur olmayan adammı var neyse söyle... taksit taksit sende ya Börül gibi güç bende söylersem söylerimmi diyorsun... yaz ne bilyorsan. bırak şu kılı işi gücü beni aşağılamaya çalışmak kendine gelince mübah. ben sataştımmı zoruna gidyor. ne işin var len dötümün basuruyla senin sattığın moktan klimalaramı benzettin. @mbirol.. yoksa kendi dötündeki basuru yaramı sandırm maymun hesabı  S17

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: