• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Aura Marka Klima Sadece Turbo Modda Soğutuyor
#1
Aura marka eski tip 12000 btu klimamız var. Sadece turbo moduna alınca dış ünite devreye giriyor ve soğutuyor. Normal soğutma modunda dış ünite devreye girmiyor ama iç ünite normal çalışıyor. Kapasitör arızası olabilir diye parçayı değiştirdim yine aynı sadece turbo modunda soğutuyor ne yapmalıyım. Teşekkürler.

#2
Turbo mod dediğiniz nedir. Fan hızı turbo mu.? Fan turbo hız ise, normal soğutma yavaş, hızlı fan ile tırbo fanda çalışma prensibine fark yok.
Klima bir şekilde soğutma yada ısıtma yapıyorsa zaten kondansatör ile alakası olmaz arızanın.
Klima resmini ve kumandanın resmini koyarsanız şu turbo modu neymiş bakalım.
Soğutmaya aldığınız zaman dereceyi de düşürün iyice test için.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Turboya basınca iç üniteden çıt diye bir ses geliyor sanki elektrik düğmesi açılmış gibi ve dış ünite kompresör devreye giriyor ve gayet güzel soğutuyor iç fan maksimum seviyede üflüyor aşırı soğuttuğu için çocuklar hasta olacak diye korkuyorum. Normal soğutma modunda açtığımda sadece iç fan üflüyor 16 dereceye alıyorum yine aynı dış ünite hiç devreye girmiyor, dış ünitede ne fan ne de kompresör çalışıyor

#4
Sad 
görüntü bu şekilde. turboya basınca ekranda kırmızı turbo yazıyor sanki bir devreyi aktif ediyor dış motorun devreye girdiği iç üniteden gelen çıt sesinden anlaşılıyor. Normal Soğutmada açarsam sadece fan çalışıyor o çıt sesi gelmiyor, dış ünite hiç çalışmıyor.

Ekran Görüntüleri
           

#5
duyduğun çıt sesi klima kartındaki kontağın sesi kompresörü çalıştırmak için ama diğer modlarda devreye girmemesi çok saçma şuan kart arızası gibi gözüküyor sanki

#6
Turbo sadece fan hızını arttırıyor. Belki o arada ortam ısı sensörünü de devre dışı bırakıyor olabilir.
Şöyle bir şey deneyin. Klima iç ünite filitresi altında sağ tarafa doğru, iç ortam ısı sensörü vardır siyah bir kablo. Klima normal soğutma ve fan hızında iken o sensörü elinizle yada sıcak suya koyup biraz bekleyin, bakalım o çıt sesi duyacakmışsınız, dış ünite devreye girecek mi

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
sıcak suya soktum bekledim ama nafile. Daha önce servis de çağırdım söylediğiniz sensörü değiştirdiler ama düzelmedi, sorunu çözemediler öylece kaldı. yine aynı turboda dış ünite devreye giriyor, normal soğutmada sadece iç ünite fanı çalışıyor. ne yapmalıyım acaba ?

#8
(11/08/2020, 03:02)abonedene Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sıcak suya soktum bekledim ama nafile. Daha önce servis de çağırdım söylediğiniz sensörü değiştirdiler ama düzelmedi, sorunu çözemediler öylece kaldı. yine aynı turboda dış ünite devreye giriyor, normal soğutmada sadece iç ünite fanı çalışıyor. ne yapmalıyım acaba ?

Çok saçma bir durum. Büyük ihtimal kart ta sorun var o zaman. Yada takılan sensör kohm u yanlış oldu. 
 Buradan daha, da akla blr şey gelmiyur.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
Teşekkürler iç üniteyi değiştireceğim o zaman başka çare yok gibi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: