• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

ARAKAWA yeni seri Diamond Electric
#11
(10/02/2018, 13:57)Arnege Nickli Kullanıcıdan Alıntı: diamond arakawa myz 12 rv modeli önerdiler bana ustam ev 7 metreye 4 metre 2:60 yükseklik yeterli olur dediler. birde katalogda seer A++ scop A+++ görünüyor burda önemli olan değerler nelerdir hem verim hem ekonomik elektrik tüketimi açısından .... sizin bu klimayla ilgili görüşleriniz neler ev fethiyede daha öncede yazmıştım size üst katımızda ev var ama boş alt kat ev var ama çokta klima kullanıyor sayılmaz birde yalıtım yok evde önerilerinizi bekliyoruz ne zor işmiş bu klima işi derya deniz maşallah Smile

Öncelikle 28 m2 ye 12 lik olmaz. Hani LG Titan benzeri bir makine olsa neyse. 
 Gelelim Diamond Arakawa serisine. Makine Midea üretimi ve giriş seviyededir. Midea Blanc, Airfel, Daylux Vessen, Uğur neyse Diamond Arakawa teknik o arak aynı makinedir. Tek farkı iç ünite tasarımı. A±±± olayı da aldatmaca bir veri. Makine ısıtmada sıcak iklimde A+++ dır. Standart kriterler ise Soğuk iklim şartlarına göre değerlendirilir. Makine orta iklim yani soğuk iklim şartlarında A+ dır. Ayrıca Soğuk iklimde 12 lik kapasiteyi de yakalayamaz. Isıtmada P tasarım yüküne bakın. Orjinal enerji etiketinde yazar bu değerler. 

Siz bu şartlarda 18 lik bir klima seçmeniz gerekir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#12
24000 lik diamond arakawa seri için yetkilisi montaj dahil şuan 7,800 TL  fiyat verdi. Sizce alıp 15 - 20 yıl gözü kapalı kullanılabilir mi ? Yetkilisi klimasını öve öve bitiremedi. Borularının bakırlığından, temizleme filtrelerinin kalitesinden, enerji tasarrufu ve veriminden. Yada enerji tasarrufu çok iyi olup 15 - 20 yıl kullanılabilecek klima önerir misiniz ? Marka adı altında ederinden fazla ücret ödemek istemiyorum çoğu klima markasına. Yardımcı olursanız sevinirim.

#13
(04/01/2019, 00:33)Andermin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 24000 lik diamond arakawa seri için yetkilisi montaj dahil şuan 7,800 TL  fiyat verdi. Sizce alıp 15 - 20 yıl gözü kapalı kullanılabilir mi ? Yetkilisi klimasını öve öve bitiremedi. Borularının bakırlığından, temizleme filtrelerinin kalitesinden, enerji tasarrufu ve veriminden. Yada enerji tasarrufu çok iyi olup 15 - 20 yıl kullanılabilecek klima önerir misiniz ? Marka adı altında ederinden fazla ücret ödemek istemiyorum çoğu klima markasına. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cihaz Midea üretimi ,giriş seviyesi dir. İç ünite kasa biraz farklı sadece. 7800 TL çok fazla para. 

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektro...lsrc=aw.ds

Teknik olarak bu makineden hiç bir farkı yok. Zaten gidin bakın dış ünite etiketinde Midea üretimi diye yazar. Şişirmiş bayi klimayı bayağı. Siz o fiyata Panasonic Etherea 18 lik alırsınız kampanyada.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#14
Şimdi bir araştırma yaptımda. Bodrum da oturmakta olup klimanın kullanılacağı alan 40-45 mt2. Araştırmaarım sonucu  Mitsubishi SRK63ZR-S Klima özellik ve verim olarak bu aralığa göre sanki en iyi seçim.

#15
https://klimaforumu.com/konu-gree-i-shin...8#pid28758

Büyük salon da üstüne klima tanımam diyebilirim.

SRK 63ZR-S süper değil ama iyi makine .Fiyat ta belli tabiki. Arakawa ile karşılaştırmak hata olur zaten bu makineyi.

Panasonic Z71 TKE serisi SRK 63ZR-S den bir tık daha iyidir. Biraz da estetiktir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#16
max 7,800 tl barinda bir makina aradığımdan o örneği verdim. Bu fiyata kadar dediğim mt2 arasında sizin tavsiyeniz hangisidir.

#17
https://youtu.be/f3yyls8GxDQ?list=PLQyRt...HRHvlIXh4d

Benim tavsiyem bu olur

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#18
Tavsiye etmiş olduğunuz klima için bulunduğum yer itibariye temin edilmesi, servis ve sonrası için dezavantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum evlerininde küçük olmasından dolayı duvar tipi klima tercih edeceğim. Dolayısı ile daha önce belirtmiş olduğum kriterler doğrultusunda mitsubishi veya yaygın klimalardan iyi bir tavsiyede bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

#19
(05/01/2019, 17:09)Andermin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiye etmiş olduğunuz klima için bulunduğum yer itibariye temin edilmesi, servis ve sonrası için dezavantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum evlerininde küçük olmasından dolayı duvar tipi klima tercih edeceğim. Dolayısı ile daha önce belirtmiş olduğum kriterler doğrultusunda mitsubishi veya yaygın klimalardan iyi bir tavsiyede bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

Mitsubishi yi tavsiye etmek işin en kolayı . Sizin verdiğiniz linkteki mhi srk63 makine iklimsa nın ürünüdür  Sigma plus ta iklimsa nın ürünüdür . Gree de her bölgede var. Ama gree olmaz derseniz, iklimsa da da Gree ye benzer Haier üretimi salon tipi klima var. 
 Mhi srk63 ün fiyatı marka olarak uygun klima . Yada iklimsa dan Sigma plus 24 de bakın.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: