• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Altus, Samsung, Gree, Demirdöküm, Tronic Kullanıcı Yorumu
#1
Soğutma performansı yüksek enerji tüketimi düşük 24000BTU inver tip klima araştırdım. Kaliteli markaların hepsinin fiyatı şuanda çok yüksek. Bu yüzden kaliteli markaları eledim. Fiyatı düşük olarak nitelendirilecek klimalar arasında inceleme yaptım. Maddi durumunuz elveriyor ise kaliteli markalara yönelmenizi tavsiye ederim.

Bosch: Fiyatı abartı pahalı.
Samsung: Fiyatı abartı pahalı.
Regal: Fiyatı yüksek.
Vestel: Ses seviyesi rahatsız edici derecede yüksek. Enerji tüketimi fazla.
Finlux: Vestel'in yan ürünü ve çok fazla şikayet var.
Arçelik & Beko: Birebir aynı ürünler sadece üzerindeki marka farklı. Fiyat yüksek.
Altus: Arçelik'in yan ürünü. Ses seviyesi düşük, enerji tüketimi düşük.

Altus markasını tercih etim. Arçelik ve Beko ile birebir aynı görünüyor. Aralarında üzerindeki marka dışında hiçbir fark yok. Arçelik, Beko, Altus ve Grundig aynı yetkili serviste işlem görüyor. Yetkili servisin randevuya 5 gün boyunca gelmeyip sürekli ertesi güne ertlemesi çok sinir bozucuydu. Ancak bu durum yetkili servisten kaynaklı ve müşteri hizmetleri çözüm bulmaya çalışıyor gibi gözükse de servise mesaj göndermekten hiçbirşey yapmıyorlar. Yetkili servis heryerde aynı değildir. Bu yüzden pek takılmayın buna. Ancak Arçelik bünyesi altında hizmet veren RAİFPAŞA yetkili servisi rezalet.

Klimanın performansına gelirsek şimdilik güzel çalışıyor. Düşük ses seviyesi, yüksek soğutma kapasitesi düşük enerji tüketimi ile öne çıkıyor. Klima Akdeniz bölgesinde kullanılıyor. 4699 TL'ye kredi kartına tek çekim satın aldım. Taksitli olursa fiyat 100 TL daha fazla oluyor. Bir hafta kadar kullanıp sorun yaşatmazsa aynı üründen bir tane daha almayı düşünüyorum.

***

Kendi evimde Samsung Wind-free wi-fi model inverter klima kullanıyorum. İki tane 12000BTU, bir tane 18000BTU. Çok memnunum. Wind-free olayı bir harika. Forumda Samsung markasını tavsiye etmiyorlar ancak wind-free özelliği yüzünden aldım. Bir adet 12000BTU klima 7/24 sürekli 23 derecede çalışıyor. Salonun kapısını kapalı tutuyorum. (34m2). Otuma odası soğuk diğer her yer ılık-soğuk arası. Salon sadece akşamları kullanılıyor. O zaman 25 derecede açıyorum. Klimaların olduğu alanda oturacaksam klimayı windfree moduna alıyorum. Yatak odasında klimayı ise pek açmıyorum. ama açarsam da wind-free modunda 26 derecede açıyorum. Wind-free mutlaka deneyimlenmesi gereken bir şey.

***

Annemlerde Gree Lomo 42000BTU dış üniteye üç adet 12000BTU, bir adet 18000BTU iç ünite bağlı kullanıyoruz. Enerji tüketimi çok düşük. Az biraz sesli çalışıyor ama olur o kadar. 24-25-26 derecede çalıştırdığımda ilk başta sorun yoktur ama Kendini kıstığı zaman tuhaf bir koku yayıyor ve klimayı ya kapatmak ya da dereceyi düşürmek zorunda kalıyorum. Ayrıca aynı odada uyuyunca her tarafım tutuluyor. 3 yıl boyunca bu sorunu yaşadım ve çözüm malesef yok. Samsung klimalar GREE kadar kaliteli değilmiş ama Samsung klimada ne kötü koku ne de her tarafımın tutulması gibi birşey söz konusu.Uzun vadede ne olur bilemiyorum. Samsung klimaları 3 aydır kullanıyorum.

***

Samsung dışında hiçbir markada wind-free yoktur. Bu yüzden klima açıp aynı odada uyumak isteniyor ise kesinlikle Samsung. Enerji tüketimi düşünülüyor ise GREE çok iyi ancak uzun süreli kullanımda yaydığı kokuya çözüm bulunmalı. Inverter olmasına rağemn on/off klima hissi uyandırıyor. Altus için ise ekonomik ve ideal diyebilirim. Bütçe dostu oluşu ayrı bir olay zaten.

***

5 yıl boyunca Demirdöküm 9000BTU on/off klima kulalndım. Yazın sıcağının bastırdığı zamanalarda 13m2 odayı yeterli soğutma yapamıyordu. Bulunduğum bölgede yaklaşık 2 ay boyunca bu sorun devam ediyordu. En sonunda sattım, kurtuldum.

***

5 yıl boyunca Tronic 12000BTU on/off klima kullandım. Klimanın kumandasına basınca değil bastıktan 3-4 saniye sonra işlev çalışıyor ve bip sesi geliyordu ve bu beni çok rahatsız ediyordu. Soğutma için de çok başarılı değildi. Ortam havasını ılıtıyordu sadece. Servis bunlar böyle deyip geçiştirmişti. Öve öve bitiremedikleri İklimsa'nın bir daha kapısının önünden geçmeme nedenim oldu.

***

Samsung 24000BTU on/off klima kullandım. İkinci el aldığım tek klimaydı. İkinci sahibiydim ve en az üç yıl kullanılmıştı. 50m2 alanı çok güzel soğutup ısıtıyordu ama çok elektrik yakıyordu. İşyerinde kullanmıştım ve elektrik faturası dışında çok memnundum. Klima bende de iki yıl kullanıldıktan sonra işyerini devrederken beraber verdim.

***

Şimdiye kadar bizzat kendimin uzun süre kullandığı markalar hakkında gerçek kullanıcı yorumlarım bunlar. Umarım birilerine faydası olur.

#2
https://fgeurope.com.tr/klimalar/midea-k...reezeless/

https://youtu.be/d_7pE7T-380

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Midea'daki Breezeless teknolojisini bilmiyordum. Çok güzelmiş, beğendim. Bilgi için teşekkürler. Galiba pek reklamı olmadığı için gözümden kaçmış. Samsung wind-free özelliğini öne çıkartarak satışını artırıyor. Midea'nın Samsung'dan çoık daha iyi olduğunu daha önceki yorumlarınızda okumuştum. Fiyatı tabiki Samsung'dan daha yüksek ancak kalite her zaman ön planda tutulmalı.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: