• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Akıllı Klima Tavsiye ?
#1
2 adet 12000 BTU ve 1 adet 18000 BTU klima satın alacağım. İstediğim bazı olmazsa olmaz özellikler var.

Akıllı klima olmalı. Kendini temizleme özelliği olmalı. İnverter olmalı.

Samsung Windfree serisi ve Bosch ilgimi çeken iki marka. Kararsızım. Kullanan varsa tavsiye alabilir miyim ?

#2
Sanırım biraz fazla reklamların etkisşnde kalmışsınız.
Akıllı klima değil WiFi kontrolu klima var.
Kendi kendini temizleyen reklamları yapılsa da, kendini temizlemeyi başaran klima biz daha görmedik.
Bosch un klimalar midea üretimi. Orta sınıfa yakın klimalar. Alınabilir.
Samsung dan uzak durun olur tavsiyem.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Hocam peki Boschdan daha kaliteli diyeceğiniz bir marka model var mı ? Bütçe olarak üç klima için maksimum 15000 tl belirledim. Klimaların kaç btu olacağını sizin vermiş olduğunuz kapasite hesaplamasına göre çıkardım. Ayrıca dairede Bosch servisine keşif de yaptırdım. Sadece soğutma amaçlı kullanacağım. İskenderun Hatay dayım. Burada yazlar çok sıcak geçiyor. Nem de yüksek.

#4
Öncelikle dediğim gibi kendi kendini temizleyen klima yok.
Gree lomo veya Sigma Plus a bakın. WiFi kit takılabilir. 15 000 TL bütçe yeterli.
Extra model derseniz Gree U-Crown inceleyin derim.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Daha önce Tronic, Demirdöküm ve Samsung marka klimalar kullandım. Pek fazla memnun olduğum söylenemez. Her ne kadar iklimsa tarafından övüle övüle bitirilemese de Tronic berbat bir klima markası. Hiç sevemedim. Aldığıma pişman oldum. Samsung klima inverter olmamasından dolayı çok fazla elektrik harcıyordu ama hiç yarı yolda bırakmadı. Demirdöküm ise bazen yeterli soğutma yapmıyordu bazende iç üniteden su akıtıyordu ki ev sinema sistemi bozuldu bu yüzden. Su akıtmasına servis dahi çözüm bulamadı. Eğim var, tıkanıklık yok ancak sorunu bulamamışlardı. Şuanki evimizde ise GREE markasını 3 yıldır kullanıyoruz. Az biraz sesli çalışsa da en düşük fan modu ve gece modunu açınca geceleri rahatsız etmiyor.

İÇ ÜNİTELER: 3 adet LOMO GWH12QC-K3DNB8G/I A++ ve 1 adet LOMO GWH18QD-K3DNB8G/I A++
DIŞ ÜNİTE: GWHD(42)NK3BO (Üzerinde inverter yazıyor.)

12000BTU'luk klimalar odaları gayet iyi soğutuyor. Ancak 18000BTU'luk klima salonu yeteri kadar soğutmuyor. Servis defalara geldi ancak sorun bulamadı. Salon öğleden akşama dek güneş görüyor, çift cam ancak cam alan fazla geniş. Bu yüzden olabilir diye düşündüm. Tek başına 18000BTU olan klimayı açsam ve diğerlerini açmasam dahi durum değişmiyor. Aynı anda 12000BTU klimaların üçünü de açcam soğutma başarılı. Bu sebepten dolayı acaba GREE marka almasam mı diye düşünüyorum. Bu arada salondan dış üniteye olan uzaklık ortalama 13 metre var. Belki de bundandır. Kendi evimde de salon ve dış ünite arası yaklaşık 15 metre mesafe var.

Yakında düğünüm var. Kendi evime taşınacağım ve klima almam gerekiyor. Wifi kontrol sisteminin olmasını istiyorum. En kötü ihtimalle Broadlink smart home ile kumanda kopyalama özelliği kullanarak wifi özelliği kazandırabilirim. Ancak mevcutta wifi özelliği olan bir sistem daha cazip geliyor. Kendi evimde yatak odası klimasını bir yerde konumlandırmalıyım. Oturma odası ve salon klimasını da yanyana konumlandırabiliyorum. yani oturma odası ve salon klimasını multi sistem de kullanma imkanım mevcut. Ancak üç klimayı multi kullanım olanağım yoktur.

Samsung markasının windfree teknolojisi çok ilgimi çekiyordu, ancak çok şikayet oluşu ve sizinde önermemeniz üzerine vazgeçtim. Bosch markasını düşünüyorum ancak Mitsubishi Electric markasını tavsiye edenler de var. Mitsubishi Electric için pek şikayet olmayışı ezbedici bir şey. Ancak Mitsubishi Heavy ile karıştıırp yanlışlıkla ondan almaktan korkuyorum çünkü onun hakkında çok şikayet var. Kalite olarak üst segment bir ürün arıyorum. Sizin tavsiyelerinize önem veriyorum.

#6
Benim gibi elektrik tüketimini merak edenler için biraz inceleme yaptım. Bosch ve Gree markasını kıyasladım ve teknik verilere göre GREE daha az elektrik tüketiyor, ancak Bosch'a göre daha pahalı. Kıyaslama yaparsak da sadece soğutma için alacağımı da gözönünde bulundurunca 5 yılda kendini amorti ediyor. Değer mi değmez mi tartışılır. Elektrik için ödenecek parayı peşinen klimaya ödüyorsunuz. Bu fiyatları kendi sitelerinden aldım. Araştırılarak daha uygun fiyatlar da bulunabilir. Gree U-Crown serisinde wifi özelliği olduğunu bilmiyordum. @mbirol teşekkürler bilgilendirme için. Ayrıca gri renk oluşu da hoşuma gitti, evin dekoruyla uyum sağlıyor. Bu arada incelerken bendeki lomo serisine de wifi kart takılabildiğini öğrendim. İhtiyacı olan olursa diye buraya not olarak ekleyim. Bende araştırıp bizdeki klimalara wifi özelliği ekleteyim.

Gree U-Crown Inverter Wifi Özellikli Klima
12000BTU: Soğutma:1550W, Isıtma:1680W, Fiyat: 6800 TL
18000BTU: Soğutma:2050W, Isıtma:2400W, Fiyat: 8485 TL

Bosch Wifi Özellikli Klima
12000BTU-BEYAZ: Soğutma:1740W, Isıtma:1760W, Fiyat: 5166 TL
18000BTU-BEYAZ: Soğutma:2400W, Isıtma:2350W, Fiyat: 7271 TL

Bosch Wifi Özellikli Klima
12000BTU-SİYAH: Soğutma:1710W, Isıtma:1730W, Fiyat: 6044 TL
18000BTU-SİYAH: Soğutma:2410W, Isıtma:2345W, Fiyat: 7785 TL

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: