• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

21000 Btu Gree A Sınıfı Split Klima Kapak Sorunu.
#1
Photo 
Merhaba,

2012 yılında aldığım 21000 Btu Gree A Sınıfı Split Klima'nın taşınma sırasında dış ünite kart kapağı ve gaz koruma kapağını kaybetmiş (söken usta takmamış) durumdayım. İnternet yada görüştüğüm servislerde bu iki kapağı maalesef bulamadım.

Gree türkiye distribütörü tlc'ye konuyu aktardım lakin yedek parçaları on yıl temin etmeleri lazım ancak verdikleri cevap aşağıdaki şekilde. Bahsedilen firmaya maıl atmama rağmen geri dönüş alamadım. Son çare dış ünitenin alakalı yerlerini kendi imkanlarımla kapadım ama içime pek sinmedi. Gerekli resim ve kod bilgilerini aşağıda vereceğim yardımcı olan olmayan arkadaşlara teşekkür ederim, iyi forumlar.

Merhaba,
 
Şirketimiz 2016 yılından itibaren Gree firmasının distribütörü olarak faaliyet göstermektedir. Tarafımıza iletmiş olduğunuz etiketleri incelediğimizde ilgili ürünün 2012 yılında üretildiği görülmektedir. Dolayısıyla bu ürünlerin ithalatını firmamız gerçekleştirmemiştir. 
Bu sebeple stoklarımızda yer almayan yedek parçalar için yardımcı olamıyoruz. Ancak Nil Klima firması ile iletişime geçerek yedek parçaların temini konusunda bilgi alabilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/WXj1ZP.jpg
https://i.hizliresim.com/odJrgR.jpg
https://i.hizliresim.com/odJrAR.jpg
https://i.hizliresim.com/nb4LAB.jpg
https://i.hizliresim.com/AOj5qz.jpg

#2
Klima Forumu

Arkadaşım öncelikle şunu net olarak ortaya koyalım. Sizin klimayı ithal eden ve bu cihazdan 10 yıl parça temini sorumlusu Airfel (şimdi DaiKin oldu) dir. Zaten cihazınızda yazıyur Airfel diye. 
 
 Çıkma olarak kapak araştırışabilir. Borularınnolduğu yerdeki kapak kısım çok önemli değil, ama elektrik bağlantı kapağı açık kalmasın bence. Elinde eski cihazlar olan bir klimacı istese çözer farklı bir kapak ile.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Elektirik girişini şimdilik muadil bir kapakla halletik hocam sağ ve sol kısımda kalan açıklığı farklı bir malzeme ile kapattım. Boru kısmına band çektirdim şimdilik mecbur böyle devam edeceğiz. Bodrum'da çok yağmur var sanırım sınavı geçti.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: