• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

16 KW ısı pompası
#1
Merhaba. Foruma yeni katıldım. Katıyakıtlı kazan kullandığımız Aydın'daki müstakil 2 katlı  evimizde ısı pompasına geçmeyi düşünüyoruz. 17-18 mt civarında panel radyatör ölçümüz var. Yapılan keşfe göre 16 KW cihaz gerekiyor. Son döviz hareketlerinden sonra fiyatlar bir hayli artmış. Aldığımız tekliflerde Japon grubu markalar, Nibe yüksek fiyatlı çıkıyor. Gree Versati III, LG Therma, Gassero, Arçelik  Alarko Flair, İklimsa'nın sattığı Sigma, De Dietrech daha uygun fiyatlı seçenekler sunuyor. Öncelikle ısı pompasına geçme kararımız  son elektrik zamlarından sonra doğru bir karar mı? Uygun fiyatlı markalarda öncelik sıralaması nasıl olmalı? Gassero  yerli ürünmüş. Ürün kalitesi nasıldır? Satış sonrası hizmette sorun yaşanır mı? F/P ürünü tercih edilebilecek bir ürün var mı?

#2
(12/01/2022, 01:09)lucerna Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. Foruma yeni katıldım. Katıyakıtlı kazan kullandığımız Aydın'daki müstakil 2 katlı  evimizde ısı pompasına geçmeyi düşünüyoruz. 17-18 mt civarında panel radyatör ölçümüz var. Yapılan keşfe göre 16 KW cihaz gerekiyor. Son döviz hareketlerinden sonra fiyatlar bir hayli artmış. Aldığımız tekliflerde Japon grubu markalar, Nibe yüksek fiyatlı çıkıyor. Gree Versati III, LG Therma, Gassero, Arçelik  Alarko Flair, İklimsa'nın sattığı Sigma, De Dietrech daha uygun fiyatlı seçenekler sunuyor. Öncelikle ısı pompasına geçme kararımız  son elektrik zamlarından sonra doğru bir karar mı? Uygun fiyatlı markalarda öncelik sıralaması nasıl olmalı? Gassero  yerli ürünmüş. Ürün kalitesi nasıldır? Satış sonrası hizmette sorun yaşanır mı? F/P ürünü tercih edilebilecek bir ürün var mı?

Öncelikle 16 kW yetmez. 
 Gassero  marka yerli, ürün Gree Versatti III 

Bu gidişle bu elektrik fiyatı ile ısı pompası kullanımı çok sıkıntı. Sizin dediğiniz yerde yıllık min 6 bin kw tüketim olur. Min 12 500 TL toplam tüketim sezonluk.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Cevabınız için teşekkür ederim. Kömür, palet, pirina fiyatları da çok arttı. Böyle olunca elektrikle ısınmakla katı yakıtlı kazanla ısınmak arasında çok fark olmayacak gibi. İki panel pencere altı değil kapatırsam 16 kw yeter diye düşünüyorum. Siz f/p cihaz olarak ne tavsiye edersiniz?

#4
(13/01/2022, 02:22)lucerna Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Cevabınız için teşekkür ederim. Kömür, palet, pirina fiyatları da çok arttı. Böyle olunca elektrikle ısınmakla katı yakıtlı kazanla ısınmak arasında çok fark olmayacak gibi. İki panel pencere altı değil kapatırsam 16 kw yeter diye düşünüyorum. Siz f/p cihaz olarak ne tavsiye edersiniz?

Isı pompası da F/P her zaman Gree üreyş dir bence. Gassro da Gree, Alarko Flair de, Demirdöküm de. Tabi fiyatla beraber hizmette önemli.
 En iyi servis hizmetini ide Gree TLC den alırsınız.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Peki, üstadım LG Therma V split ısı pompası cihaz kalitesi olarak Gree Versati III monoblok veya splite göre nasıldır?

#6
(17/01/2022, 23:43)lucerna Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Peki, üstadım LG Therma V split ısı pompası cihaz kalitesi olarak Gree Versati III monoblok veya splite göre nasıldır?

LG ısı pompası A L I N M A Z
 Daha yırom yapmayayım. Size kalmış gerisi.

Ben ısı pompası alacak olsam param yeyrse Panasonic, yetmezse Gree üretimi alırım.. NOKTA

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
Teşekkür ederim

#8
Üstadım. Daikin 16 KW Split ve monoblok arasında tercih yapmak gerekirse hangisi tercih edilmeli? Neden? Monoblok çok mu pahalı?

#9
(30/01/2022, 17:45)lucerna Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım. Daikin 16 KW Split ve monoblok arasında tercih yapmak gerekirse hangisi tercih edilmeli? Neden? Monoblok çok mu pahalı?

Monoblok pahalı diye bir durum yok. 
 Split in kullanım alanı esmektir. İç tesisat bazen Bodrum kat veya çatı vs de olur. O zaman monoblok için su tesisatı çekmek yerine bakır boru ile split daha pratik olur.splşt in avantajı kılın donma olmaz. İç ortamda çünkü hidro sistem. Monoblok ta ya antifriz kullanılmalı, yada elektriği kesmeyrceksiniz. Dona karşı kendi çalışır sistem.
 Monoblok lar bir çok markada 5 derece daha sıcak su üretebiliyor.. Montaj için bakır boru, vakum vs klima tesisatı na gerek yok. Tesisat uygunsa monoblok tavsiye ederim.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#10
Mbirol Bey,
Bloga yeni üye oldum ve yorumlarınız çok bilgilendirici ve ısı pompası ile ilgili birçok soru işaretimi kaldırdı.
Ayvalıkta, 2 kat, iyi denilecek ısı izolasyonu olan (Bims duvar+taş kaplama, ısıcam, çatıda taşyünü izolasyon) 2 kat nette 120m2 evimizde 12 mttül radyatör döşeli durumda. Kollektör sistemi ile dağılıyor peteklere.
Evin dışına monoblok sistem kurulacak düşüncesiyle hatlar çekildi.
Ancak marka ve kapasite konusunda tereddütte kaldım.
Görüştüğüm bir firma Gassero önerdi 12kW 34.000 TL ama sadece ısı pompası bedeli bu, diğer ek malzemeler montaj yok. 
 Öncelikle 12kW yeterli gelirmi, yoksa 16kW mı seçmeliyim tasarruflu bir sarifyat için. Gassero italyan olduğunu söylediler, siz Gree ya da Panasonic(tabii bütçeye bağlı) öneriyorsunuz. Sistem olarak nasıl birşey kurmalıyım, hangi kapasitede bir ısı pompası ve marka öneriniz.
Ayrıca siz Ayvalık'ta iş yapıyormusunuz.
Saygılarımla

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: