• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

toshiba ras 13skvp2 performansi
herkese selamlar. gecen yil toshiba ras 13 skvp2 klimayi güç tuketimleri, verdigi ısı değerlerini ölçüp test ederek burada paylaşmış tim. bugun yine küçük bir test yaptim. test yapmamdaki amaç klima performansi ne kadar iyi olduğu ve ozellikle yeni çıkan r32 li klimalara gecsem mi diye düşünürken yaptım.
simdi gelelim teste
dış hava 6 derece ve hafif yağmurlu 2km ruzgar hizi var.
iç odam 22.5, test icin klimayi 27 setledim fan manuel max. aldim. 62.5- 62.8 derece ağız cikis sicakligina ulaştı.
geçen yil yaptığım testde dış hava 2 derece diydi sanirim. o zaman 60 derece agiz sıcaklığı vardı.
neyse daha sonra fani manuelde biraz kistim fani %30 lara aldigimda 70 derecenin üzerinde agiz sicakligina ulaştı. cok sicak olunca fazla bekletmedim ama tahminim 70 in uzerine biraz daha çıkardı.
unutmadan klima normal daisekia degil, süper daisekia dir. 3 daiseki modeli vardir. normal daisekia, süper 6 daisekia ve süper 8 daisekia var. bendeki süper 6 diye geciyor.
merak ettigim şu yeni cikan r32 klimalar bundan daha iyi ısı verirmi. ozellikle panasonic z35 cok merak ediyorum

(18/12/2018, 17:56)veli125 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: herkese selamlar. gecen yil toshiba ras 13 skvp2 klimayi güç tuketimleri, verdigi ısı değerlerini ölçüp test ederek burada paylaşmış tim. bugun yine küçük bir test yaptim. test yapmamdaki amaç klima performansi ne kadar iyi olduğu ve ozellikle yeni çıkan r32 li klimalara gecsem mi diye düşünürken yaptım.
simdi gelelim teste
dış hava 6 derece ve hafif yağmurlu 2km ruzgar hizi var.
iç odam 22.5, test icin klimayi 27 setledim fan manuel max. aldim. 62.5- 62.8 derece ağız cikis sicakligina ulaştı.
geçen yil yaptığım testde dış hava 2 derece diydi sanirim. o zaman 60 derece agiz sıcaklığı vardı.
neyse daha sonra fani manuelde biraz kistim fani %30 lara aldigimda 70 derecenin üzerinde agiz sicakligina ulaştı. cok sicak olunca fazla bekletmedim ama tahminim 70 in uzerine biraz daha çıkardı.
unutmadan klima normal daisekia degil, süper daisekia dir. 3 daiseki modeli vardir.  normal daisekia, süper 6 daisekia ve süper 8 daisekia var. bendeki süper 6 diye geciyor.
merak ettigim şu yeni cikan r32 klimalar bundan daha iyi ısı verirmi. ozellikle panasonic z35 cok merak ediyorum

Benim hiç 70 derece üfleyen makinem olmadı... Açıkça şunu da belirtelim ki 55 derece üzeri ısı R410 in iyi değil . Klimanın basma hattı yüksek basıncı görmek isterdim ben şahsen . Yüksek basın 35 barları geçtiğini tahmin ediyorum.. Aslında bu kadar basınç Yükselmesine klima izin vermemesi gerekir  Bunu da gerek kompresör hızını düşürerek, gerekse dış ünite fan devrini kısarak basıncı 30 ların üzerine çok çıkaramaması gerekir . Kimse yanlış anlamasın  bu benim bir tezim değil  İncelerseniz göreceksiniz R410 gazlı hiç bir hava-su kaynaklı ısı pompası 55 derecenin üzerine çıkmaz  
 Tabi ölçümü nasıl, ne tip bir termometre ile de yaptığınız önemli  Bizimle 1-2 fotoğraf paylaşırsanız sevinirim.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

(18/12/2018, 20:06)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18/12/2018, 17:56)veli125 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: herkese selamlar. gecen yil toshiba ras 13 skvp2 klimayi güç tuketimleri, verdigi ısı değerlerini ölçüp test ederek burada paylaşmış tim. bugun yine küçük bir test yaptim. test yapmamdaki amaç klima performansi

unutmadan klima normal daisekia degil, süper daisekia dir. 3 daiseki modeli vardir.  normal daisekia, süper 6 daisekia ve süper 8 daisekia var. bendeki süper 6 diye geciyor.

Benim hiç 70 derece üfleyen makinem olmadı... Açıkça şunu da belirtelim ki 55 derece üzeri ısı R410 in iyi değil . Klimanın basma hattı yüksek basıncı görmek isterdim ben şahsen . Yüksek basın 35 barları geçtiğini tahmin ediyorum.. Aslında bu kadar basınç Yükselmesine klima izin vermemesi gerekir  Bunu da gerek kompresör hızını düşürerek, gerekse dış ünite fan devrini kısarak basıncı 30 ların üzerine çok çıkaramaması gerekir . Kimse yanlış anlamasın  bu benim bir tezim değil  İncelerseniz göreceksiniz R410 gazlı hiç bir hava-su kaynaklı ısı pompası 55 derecenin üzerine çıkmaz  
 Tabi ölçümü nasıl, ne tip bir termometre ile de yaptığınız önemli  Bizimle 1-2 fotoğraf paylaşırsanız sevinirim.

Kıskandım şimdi benimde 70 derece üfleyen cihazım olmadı servis müdürü ölcümlerinde  56 derece yi gördük 10 dk sonra belki yükselirdi içerisi ısınmaya başlayınca ama ilk 10 dk yüksek fanda çıkan sonuç bu

yanlış anlaşılmasın gerçek ısı 62.8 hata payı 0.5 derecedir.  hatta 62 düz de diyebiliriz. bu değeri dış ısı 6, iç oda ısısı 22.5 iken klimayı tam kapasite 10 amper çekerken fan da manuel max da iken aldım.
 gelelim 70 ve üzeri nasıl aldıgıma. 70 dereceyi fanı manuel kısarak aldım. yani araba radyatörünün önünü kapatırsanız ne olur aşırı hararet ve sonuç conta yakma. işte bende o yüzden çok kısa süre 70i gördüm hemen fanı max.a aldım biraz daha beklesem sanki 75e kadar çıkacak gibiydi. o yüzden 70i  baz almayalım Big Grin
 bugun geçti yarın zaman olursa aynı testi tekrar yaparım.

(18/12/2018, 23:20)veli125 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yanlış anlaşılmasın gerçek ısı 62.8 hata payı 0.5 derecedir.  hatta 62 düz de diyebiliriz. bu değeri dış ısı 6, iç oda ısısı 22.5 iken klimayı tam kapasite 10 amper çekerken fan da manuel max da iken aldım.
 gelelim 70 ve üzeri nasıl aldıgıma. 70 dereceyi fanı manuel kısarak aldım. yani araba radyatörünün önünü kapatırsanız ne olur aşırı hararet ve sonuç conta yakma. işte bende o yüzden çok kısa süre 70i gördüm hemen fanı max.a aldım biraz daha beklesem sanki 75e kadar çıkacak gibiydi. o yüzden 70i  baz almayalım Big Grin

Yani klima üflerken önüne bir set mi koydunuz. Klima üfleme ısısı olarak 72 aldınız. Yani siz bir nevi çıkan ısıyı topladınız .
 Yinede serbest üflemede 62 derece çok yüksek. Ha kısa bir süre üfler sonra cihaz kısar kendini orası ayrı bir durum.

(19/12/2018, 00:49)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18/12/2018, 23:20)veli125 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: yanlış anlaşılmasın gerçek ısı 62.8 hata payı 0.5 derecedir.  hatta 62 düz de diyebiliriz. bu değeri dış ısı 6, iç oda ısısı 22.5 iken klimayı tam kapasite 10 amper çekerken fan da manuel max da iken aldım.

Yani klima üflerken önüne bir set mi koydunuz. Klima üfleme ısısı olarak 72 aldınız. Yani siz bir nevi çıkan ısıyı topladınız .
 Yinede serbest üflemede 62 derece çok yüksek. Ha kısa bir süre üfler sonra cihaz kısar kendini orası ayrı bir durum.

yok, set koymadım. klima tam kapasite çalışırken fanı manuel olarak kıstım. fanı minimum'a getirdim. serpantinden hava az geçtiği için haliyle çok ısındı. 
 62 derece iken hiç bir şey yapmadım klimada, fanda maksimum kapasite çalışıyordu. kısa süre çalışıp cihaz kendini kısma olayıda tabiki setlediğim ısıya gelirse elbette kısacaktır.  yani oda 22.5 iken 27 set ledim. setlediğim ısıya yaklaştıkca kendini kısacaktır. burada amacım zaten cihaz kendini kısmadan maksimum çalışırken ne kadar ısı üflediğidi.
 aslında birazda yeni nesil r32 klimalar çok iddalıya,geçmeye değermi diye test ettim.
 tabi birde panasonıc iç ünitede yumurta pişirme videosunu bilirsiniz.

bugun akşam 8 de tekrar resim çekmek için test ettim. hava sıcaklıgı dünkü sıcaklık ile hemen hemen aynı
resimleri ekledim tabi dünkü sıcaklıga nasılsa ulaşmadı Smile psikolojik olabilir belki Big Grin
dış ortam 6
ev içi 23.8
klimayı 30'a setledim.
agız çıkış sıcaklıgı 60.3e çıktı

video da vardı ama yükleyemedim.

fanı manuel kısmadıgım için 70 lere çıkmadı Smile

oX9PX2.jpg

ZXJgXA.jpg

qdR1p5.jpg

Videonuzu Youtube yükleyip buraya link atın.

bu soğuklarda klima isitmaz diyenlere. maşallah allah nazardan saklasin aşırı memnunum. havada nem az olunca 2 gündür buzlama degil belirtisi dahi yok. masallah tam gaz yoluna devam ediyor. fan 5 kademeli. ben devamli fan kademe 1 de kullaniyordum. bir kac gundur havalar soguyunca fan2 aldim. kumanda 23 set. oda sicakligi 23 net. klima 300,400w larda ekonomik sekilde devam ediyor. tabi en buyuk artim evimde yalıtım var. klima takmadan önce içten köpük yapip uzerine alcipan yaptim. inanilmaz faydali. bu arada arkadaslarda 2 kisi lg titan12k kullaniyor. ikiside klima zorlanmis. ikiside 27set edip odayi 23,24 yapabiliyormus. gecede bolca defrosa giriyormus. 
yarinda size 1 gunde kac kw yaktigini yazacağım 

4jl5yq.jpg

LG ler neden 27 de kullanıyor.
Sanırım sizdeki izolasyon onlarda yok. 27 de kullanırsa klimayı, kompresör tapa gaz yapar. Ondan sonra da defrors kaçınılmaz. Birde dışarı da - 10 iken 23 dereceyi beğenmiyorler mı ki 27 yapıyorlar.
Hocam iş kullanım farkı. Klima performans farkı değil. Sizin 23 dereceniz ile onların hissettiği 23 derece farklı mı.

Bu arada İzmir şu an - 1 leri gördü. Panasonic Z25 halen 380-400 watlarda üfleme ısısı 38 lerde. Defrost yok. Emiş ısısı 26-27 aradı gidiyor. Set sıcaklık 24. 40-50 m2 ye hitap ediyor. Sıfır izalasyon. Klimaya en uzak kenar köşe 22 derece halen. Dğb itibari ile 24 saatlik tüketim 9 kW larda.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: