Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Su Kaynaklı Isı pompası
#1
Su Kaynaklı Isı Pompası Avantajları[/size]

[size=medium]Her kullanıcı birbirinden bağımsız olarak soğutma ve ısıtma yapabilir.  Her kullanıcı harcadığı kadar enerji bedeli öder  İç dekorasyona uygun yatay-dikey-konsol tip ünitelerle çözüm imkanı sağlar.  Kullanıma uygun şekilde kolaylıkla kapasite artırımı ve azaltılması mümkündür.  Yüksek verim, düşük enerji harcaması sayesinde minimum kullanım maliyeti sağlar.  Düşük bakım maliyeti vardır.  Komple devre dışı kalmaktan korunma sağlar]b-Yatırımcı AçısındanÖn yatırım sadece kule, küçük bir kazan ve izolasyonsuz tesisat borularıdır.  Ana cihazlar kullanıcılar tarafından alınabilir. ( ilk yatırımda avantaj )  Bina dışında sadece soğutma kulesi olacağı için görünümü bozan çok sayıda ünite kullanılmaz.  Her kullanıcı bağımsız olarak ısıtma ve soğutma yapabilir.  Farklı sistemlerin bir arada kullanılmasını ortadan kaldırır.  Türkiye ve Dünya'da denenmiş bir teknolojidir.  Bu konforu sağlayabilmek için gerekli ilk yatırım maliyeti, alternatiflerine göre minimumdur.  4 borulu fancoil konforunu daha ekonomik olarak kullanma imkanı verir.c-Uygulama AçısındanBasit,iki borulu su hattı uygulaması ile 4 borulu sistem konforu sağlar. (Aynı anda ısıtma ve soğutma)  İzolasyona ihtiyaç duyulmaz. (Çevrimsuyu sıcaklığı 15°C'nin altına düşmediğinden, izolasyon gerekmez.)  Tesisat sistemi bakır borulu bir sistem olmadığından, kaynak problemi yoktur.  Her kullanıcı iç dizaynına göre yerleşim yapabilir.  Geniş kanal şaftlarına ihtiyaç yoktur.  Dış ünite olmadığından binada yerden tasarruf sağlar.
 
 Sistem Bakım Masrafları
4 Borulu fancoil 1,4
VAV Merkezi sistem   1,2
VAV Paket klima  1,1
Su kaynaklı ısı pompası 1,0
(ASHRAE standartlarına göre)
Soğutma Modu
 
Soğutma kulesi devrede, kazan kapalıdır. Tüm zonlar soğutma ihtiyacında ve soğutma esnasında açığa çıkan enerji kule, yer altı veya toprak altı borulaması ile atılır. Bu esnada çevrim suyu ısınır.  Kule set edildiği değeri tutturacak şekilde devreye girip çıkar. (genelde 25°C yada 30°C)
Ara
Cevapla
#2
Klima Forumu

Klima Forumu

Klima Forumu

Klima Forumu  Klima Forumu
 
 
Ara
Cevapla
 Su Kaynaklı Isı pompası konusu
Su Kaynaklı Isı pompası Konusunun Etiketleri Etiketler Su Kaynaklı Isı pompası klima, Su Kaynaklı Isı pompası fiyatı, Su Kaynaklı Isı pompası al, Su Kaynaklı Isı pompası tavsiyesi, Su Kaynaklı Isı pompası arızası, Su Kaynaklı Isı pompası nasıl çözülür, Su Kaynaklı Isı pompası 2015, Su Kaynaklı Isı pompası kalitelimi , Su Kaynaklı Isı pompası nedir, Su Kaynaklı Isı pompası izle, Su Kaynaklı Isı pompası , Su Kaynaklı Isı pompası resimli anlatım, Su Kaynaklı Isı pompası ne işe yarar, Su Kaynaklı Isı pompası sistemleri , Su Kaynaklı Isı pompası problemi, Su Kaynaklı Isı pompası ne demek, Su Kaynaklı Isı pompası nerden alınır, Su Kaynaklı Isı pompası videosu, Su Kaynaklı Isı pompası paylaşımları, Su Kaynaklı Isı pompası en iyi fiyat, Su Kaynaklı Isı pompası en ucuz, Su Kaynaklı Isı pompası hakkında, Su Kaynaklı Isı pompası nedir, Su Kaynaklı Isı pompası bul, Su Kaynaklı Isı pompası konusu
Su Kaynaklı Isı pompası Konusunun Linki Direk Link
Su Kaynaklı Isı pompası Konusunun HTML Kodu HTML Link
Su Kaynaklı Isı pompası Konusu BBCode Linki BBCode Link
Su Kaynaklı Isı pompası Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"