• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

#1
1950 Lİ YILLARDAN BERİ DAIKIN; DÜNYA?NIN ISITMA, SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA PAZARLARINDA HER ZAMAN ÖNEMLİ BİR OYUNCU OLMUŞTUR.
Önceliği daima çevre, kalite ve inovasyona veren Daikinin; Japonyada bulunan merkezinde önemli üretim tesisleri ve yüksek teknolojili Ar-Ge merkezleri vardır.
Daikin tarihinde birçok icat ve teknolojik yeniliğe imza atmıştır. 1950li yıllarda dünyanın ilk paket tipi klima ve ısı pompası, 1960larda ilk multi split klima sistemi, 1982de VRV klima sistemi gibi birçok yeniliğin öncüsü olmuştur.
DAIKIN ÖNCÜLÜK EDER
Daikin Industries Ltd. ürünleriyle Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrikanın başlıca talep ve gereksinimlerini karşılamak için 1973 yılında, Belçika Ostendde Daikin Europe N.V.yi kurdu.

2006?da McQuay, J&E Hall ve AAF gibi isimleri bünyesinde barındıran Asyalı HVAC devi OYL Industries Bhd.yi satın alarak Daikin; merkezi sistemler, soğutma gibi alanlarda ürün gamını geliştirmiş, Japonya ve Avrupadaki konumunu daha da güçlendirmiş, Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında önemli bir yere sahip olmuştur. 2011de Türkiyenin iklimlendirme sektörünün büyüyen isimlerinden Airfeli satın alarak Afrika, Orta Doğu ve Asya pazarları için önemli bir üs elde etmiştir.Daikin; enerji tasarrufuna, çevre bilinci ve güvenliğine bağlılık konusunda kendi alanında küresel bir liderdir. Bu alandaki uluslararası ve ulusal yönetmeliklere uymakta, hatta daha erken davranmaktadır.


1998'te Daikin Europe, Avrupa'nın ISO 14001 sertifikasi olan ilk iklimlendirme üreticisi olmuştur ve bütün yan şirketlerinden de tüm iş süreçlerinde ISO 14001 gerekliliklerini karşılamasını beklemektedir. Bunun da ötesinde 2002'de Daikin Europe, AB'nin "Tehlikeli maddelere kısıtlama" ve "Çöp, Elektronik ve Elektrik eşyalar" ile ilgili yönetmeliklerine kendi önceden hazırlığı yapılan yanıtını formüle etti. (RoHS) ve (WEEE) direktifleri.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: