• Toplam: 13 Oy - Ortalama: 4.15
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili Konu Kapalı

Klima tavsiyesi 2015
Abi üzenmeden yazdığın uzun cevap için teşekkürler. Mbirol ustaya da cevaplar için teşekkürler

*****, bir forumda Shira önermiştin. Halen geçerli mi?

Bir de daha önce de söylemiştim, Daikin bayisi " Daikinlerin de iç ve dış ünitesindeki o petekler ve borular aliminyumdur " demişti. Hemde baya baya ısrar etmişti.

Haier Brezza 24 bin için mbirol usta iyi fiyat verirse düşünebilirim aslında. M26

4bin TL üstü biraz yüksek aslında. 2020'de Green Kartımla Allahın izniyle Amerika'ya yerleşeceğim(işler yolunda giderse). Klimayı götüremeyeceğim malesef Cool

Bu yüzden tamam karar veriyorken Amerika işinden dolayı o kadar para fuzilimi olur diyorum.

(16/01/2015, 02:19)Nakrim Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam biz 25 m2'lik mutfaklı odaya kuracagımız kesin. Sizin 2 olarak işaretlediğiniz oda. Mutfagın oda kısmına kapıya yakın düşünüyoruz. Fırın ocak derken btu değerlerini arttırabilecek seylerde var. Burayada mı 12000'lik ? Bundan fazla derseniz aklımda 14000'lik shira yada 18000'lik tegora vardı. Özellikle sormak istediğim hole ve gittiği kadar diğer odalara gidebilmesi için klimayı kapı karşısına mı koydurmalıyım yoksa kapıyla aynı duvarda olsa yine gidecek olan hava gider mi? Acıkcası bize estetik olarak kapıyla aynı duvarda olması daha hoş oluyor vede hava karsı duvara vuruyor direk bize değil, öbür türlü üfürdüğünde koltuk karsıda oldugundan bize gelecek ama kapıyı karsısına alacak. Gerci shiralar sanırım direk üflemiyor ama yorumunuz nedir? Bu klima konusundada acemiliğimi sorularımla belli ediyorumdur heraldeSmile

Nakrim arkadaşım, ilk resimdeki benim işaretlemeden önceki sizin demiş olduğunuz yerleremi taktırmak istiyorsunuz klimanızı. eğer oraları düşünüyorsanız odaya çok fayda sağlamaz klimanız. mutfak sonuçta yemek pişerken sıcak olur bence 1 olarak işaretlediğim yere taktırın klimanızı. gene unutacaktım diğer mesajdada belirtmemişim size 2 klima şart.  mbirol ustada belirtmiş iki klima. hatta mutfağın olduğu odaya 9luk yeter demiş

eğer tek klima olacak olursa 14 veya 18 lik demiş ama salonda boğulur nekdar kapı açı olsada 18000 btu klima mutfağada etkisi olacağını çok sanmıyorum. 14000 inde olacağını sanmıyorum 14  veya 18lik takılsa oralara çabuk kısacak. mecburen derece yükselteceksiniz kışın yazınsa dereceyi düşürürseniz salaonda donarsınız. ama klimacı mbirol usta burada sonuçta bir bildiği varsa bir görüş daha alalım sizde rahat olun.

salonda estetik açısında orta yer için 9000 yeter.  daikin tegorayı kesinlikle aklınızdan çıkartın.

daikin iyidir ama coanda effect moduna çok güvenmeyin çarpar o sistemde.. annemlerde sharp var ondada aynı mod var am akrşısına geçince çarpıyor yinede.

acemilik normal sonuçta bizde sora sora biraz bişeler öğrendik halada soruyorum Goz

(16/01/2015, 02:25)fktanik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Abi üzenmeden yazdığın uzun cevap için teşekkürler. Mbirol ustaya da cevaplar için teşekkürler

Bir de daha önce de söylemiştim, Daikin bayisi " Daikinlerin de iç ve dış ünitesindeki o petekler ve borular aliminyumdur " demişti. Hemde baya baya ısrar etmişti.

Haier Brezza 24 bin için mbirol usta iyi fiyat verirse düşünebilirim aslında.  M26

4bin TL üstü biraz yüksek aslında. 2020'de Green Kartımla Allahın izniyle Amerika'ya yerleşeceğim(işler yolunda giderse). Klimayı götüremeyeceğim malesef  Cool

Bu yüzden tamam karar veriyorken Amerika işinden dolayı o kadar para fuzilimi olur diyorum.

Est. gözüm.

shira geçerli güzel klimadır. daikin bayi kesin bilgisizdir.. daikin kondenser ve evaperatör bakır çünkü.. alüminyum olan finlerdir.

yani bakın erimiş olan bölümler her kalimada alüminyumdur. önemli olan gazın dolaştığı boruların bakır olması.

Klima Forumu

http://i.imgur.com/j6TCX2K.jpg

Vallahi nedesemki abd için... bence abd ye gidene kadar parasıda çıkar o klimanın ama tabiki hesap sizindir hakkaınızda hayırlıs neyse o olsun cümlesiyle Smile yapın hesabınızı olmazsa haierede bakarsınız. sonuçta siz kışın çok kullanmıyacaksınız. yaz için geos bile alsanız olur. ama ben oray genede 24000 lik almam. 18liği geçmem 18liği bile almam aslındada. hadi Birol12 lik ufak diyor 14lükten yukarı çıkmam.

(16/01/2015, 02:25)fktanik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Abi üzenmeden yazdığın uzun cevap için teşekkürler. Mbirol ustaya da cevaplar için teşekkürler

Haier Brezza 24 bin için mbirol usta iyi fiyat verirse düşünebilirim aslında.  M26

4bin TL üstü biraz yüksek aslında. 2020'de Green Kartımla Allahın izniyle Amerika'ya yerleşeceğim(işler yolunda giderse). Klimayı götüremeyeceğim malesef  Cool

Arkadaşım Shira Daikin markası için standart bir seri,(biz Tegora yı Daikin olarak kabul etmiyoruz)iyi makinedir ve borular bakırdır Evaparatör ve kondenserde,serpantin finleri alüminyumdur,tabi bu bütün klimalarda böyle.(sang,arç vs ler hariç tabi)

Daikin Shira liste fiyatı 8000 TL,alabileceginiz en damping fiyat 7000 TL olur bence..

Haier Brezza ve Nebula orta sınıf üstü makineler.Haier de GEOS SERİSİ var kampanya da 24 luk inv. 3075 TL.Ama iyi ,daha yüksek kalite makine derseniz Brezza ve Nebula..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

(15/01/2015, 02:05)yaşın Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın 9 köy hocam .. haier ile ilgili mesajınız için teşekkürler..  Mitsubishi ile ilgili sormak istiyorum ..keşif ekibini çağırdım sözde bugun gelecekti ,gelmedi.. şu mitsubishi ile ilgili memnuyiyetsizlik bildiren arkadaşların yorumunu okudum. bir de satıcı benim klima konusunda çok bilgisiz oldugumu düşünüp saçma ve çelişkili şeyler söleyince ve kuzey cepheyle ilgili deneyleriini de okuyunca sana danışmak istedim.  ..odam maximum 15 metre kare ..kuzey- batı cephe ..odanın iki tarafı açık yani dışarıya bakıyor (açık tarafın biri batıya biri kuzeye bakıyor) ..arakat .. ama yalıtım iyi değil..iklim akdeniz iklimi mersin ..sıcaklık kışın soğuk döneminde bile genelde sıfır ile artı 5 derece arası .. çok ender eksiye düşer ...yani çok soğuk günlerin gecesinde  ortalama sıcaklık 2-3 derece olur..Klasik uyduruk bir klimam var ısıtmadığı için şimdi tekrar aynı sorunu yaşamak istemiyorum ...

şimdi sana sormak istediğim modeller şunlar

deluxe power inverter  msz sf25ve      fiyat  2900 tl

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 3071 -8530-11601

KW : ...................... 0.9 - 2.5 -3.4
                                enerji sınıfı ................ A++
                                 seer :.......................  7.6

Isıtma  :   min-nominal-maks  btu :................3412 -10919- 13990

KW :.................1.0-3.2-4.1
                      enerji sınıfı   .........................A+
                          scop  ..............................  4.4

Bu serinin   sf35ve   si :       fiyat  3290

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 3753 -11942-12966

KW : ......................1.1-3.5-3.8
                                 seer :.......................  7.2

ısıtma  :   min-nominal-maks  btu :................4436-13649-15696

KW :.................1.3-4.0-4.6

Bir de bir üst seri Kirigamine Zen serisi var

msz ef25ve .....      fiyat    3190

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 4095-8530-11601

KW : ...................... 1.2 - 2.5 -3.4
                                enerji sınıfı ................ A+++
                                 seer :.......................  8.5

ısıtma :   min-nominal-maks  btu :................3753-10919-14331

KW :.................1.1-3.2-4.2
                      enerji sınıfı   .........................A++
                          scop  ..............................  4.7

msz ef35ve  :     fiyat   3640

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 4777-11942-13649

KW : ...................... 1.4-3.5-4.0

ısıtma  :   min-nominal-maks  btu :................6142-13649-18767

KW :.................1.8- 4.0- 5.5
                          scop  ..............................  4.6

şimdi ısınmada sorun yaşamak istemiyorum ama gereksiz yere de abartılı davranmak istemiyorum ..özellikle kapasiteye takıldım .. 25 ler mi  35 ler mi  diye .sen hangi kapasite ve hangi modeli önerirsin ? teşekkür ederim ..sf25 için fiyatı 200 tl daha düşürmüştü ..sanırım diğerleri için de yapar ..yani fiyatlar 200 tl daha inebilir..

Bu mesajı gözümden kaçırmışım. 2. sayfada kalmış

haier ile ilgili mesajınız derken yanlış anlaşılmasın normal buaradki mesajdan bahsediyoruz bzim mbirol kıldır özelden haieri kötüledi felan derde neme lazım Tongue geçendede albani abimizle öyle bir karışıklıl olmuştu.

gözüm ben sf 25 gözüm kapalı alır geçerim bakın benistanbulda 7. kat.. çatı katında oturuyorum.. 16m2 odada 2 kış en basit midea üretimi zibro marka klima kullandım yalıtım çok iyi değil çokta kötü değil.

eğerki yarım kat bodrumu ve giriş katınıda sayarsa ben 9. kattayım. klima kuzey cephede asılı. bu klima bile canavar gibi ısıttı.

sf seris ise zaten bu bu klimadan çok üstün bir ürün. bakın mersinli kiral33 var Zart Forum de bugün yarın gelir burayada haber verdim kendisine. dhde yazıyorsanzı oradanda özel mesajla ulaşabilrisiniz kendisine.

o arkadaşta sanrım 15m2 gibi çocuk odasında... daha basit HJ serisi 9 luk kullanıyor ve memnun. ona önerirkende kokrmuştum inanın yeni çıkmıştı o seri ozaman. arkadaşta heavy e karar vermişti bir baktım HJ almış resimleri yayınlamıştı. bakmaış heavy lere plastiği elde kalıyordu demişt.

ama siz garantide kalmanız için sf serisi alın.. sanırım kiral33 arkadaş ortada bir odada kullanıyordu klimasını.

düşünürsek mersininde buraya göre avantajı var. bence yeter 12000 btu büyük gelir 15m2 ye.

param var diyorsanzıda zevk sizin ef seriside alabilirsiniz. ama anlattığınıza göre fazla para vermek istemiyorsunuz bencede akılcı seçim sf serisi. 2700 e de veriyorlarsa fiyatta iyi bence. eğerki yok bana yetmez diye düşünüyorsanız 35 sf alırsınız karar sizin artık kavurur ortalığı oda. fazal gelir bence ama bir keşif yapılsın hele.

satıcı kolay koaly kandıramaz sizi korkmayın okadar. baştan söylersiniz özenli olmaları hakkında.

(16/01/2015, 03:07)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(16/01/2015, 02:19)Nakrim Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam biz 25 m2'lik mutfaklı odaya kuracagımız kesin. Sizin 2 olarak işaretlediğiniz oda. Mutfagın oda kısmına kapıya yakın düşünüyoruz. Fırın ocak derken btu değerlerini arttırabilecek seylerde var. Burayada mı 12000'lik ? Bundan fazla derseniz aklımda 14000'lik shira yada 18000'lik tegora vardı. Özellikle sormak istediğim hole ve gittiği kadar diğer odalara gidebilmesi için klimayı kapı karşısına mı koydurmalıyım yoksa kapıyla aynı duvarda olsa yine gidecek olan hava gider mi? Acıkcası bize estetik olarak kapıyla aynı duvarda olması daha hoş oluyor vede hava karsı duvara vuruyor direk bize değil, öbür türlü üfürdüğünde koltuk karsıda oldugundan bize gelecek ama kapıyı karsısına alacak. Gerci shiralar sanırım direk üflemiyor ama yorumunuz nedir? Bu klima konusundada acemiliğimi sorularımla belli ediyorumdur heraldeSmile

Nakrim arkadaşım, ilk resimdeki benim işaretlemeden önceki sizin demiş olduğunuz yerleremi taktırmak istiyorsunuz klimanızı. eğer oraları düşünüyorsanız odaya çok fayda sağlamaz klimanız. mutfak sonuçta yemek pişerken sıcak olur bence 1 olarak işaretlediğim yere taktırın klimanızı. gene unutacaktım diğer mesajdada belirtmemişim size 2 klima şart.  mbirol ustada belirtmiş iki klima. hatta mutfağın olduğu odaya 9luk yeter demiş

eğer tek klima olacak olursa 14 veya 18 lik demiş ama salonda boğulur nekdar kapı açı olsada 18000 btu klima mutfağada etkisi olacağını çok sanmıyorum. 14000 inde olacağını sanmıyorum 14  veya 18lik takılsa oralara çabuk kısacak. mecburen derece yükselteceksiniz kışın yazınsa dereceyi düşürürseniz salaonda donarsınız. ama klimacı mbirol usta burada sonuçta bir bildiği varsa bir görüş daha alalım sizde rahat olun.

salonda estetik açısında orta yer için 9000 yeter.  daikin tegorayı kesinlikle aklınızdan çıkartın.

daikin iyidir ama coanda effect moduna çok güvenmeyin çarpar o sistemde.. annemlerde sharp var ondada aynı mod var am akrşısına geçince çarpıyor yinede.

acemilik normal sonuçta bizde sora sora biraz bişeler öğrendik halada soruyorum Goz
Hocam bizim evde geçen vaktimiz paso mutfaklı odada.o yüzdende klimayı başka yere düşünmüyoruz. Evlendim evleneli dibindeki oda olan salona bikaç kere girdimSmile krokide hangisi ne odası tam belirtmemişimde mutfağın oda kısmına komşu yer salon; koridorun en ucu yatak odası, onun dibindede çocuk odası ama o odada en az 2 yıl depo görevi görürBig Grin demem o ki en kullanışlı yer olan mutfaklı odanın 2 tarafınada klimayı kutucukla koydum. Hangi taraf daha mantıklı olur? Bide 9000'liğin bile yeterli olabileceğinden bahsetmişsinizde 25 m2 orası. Ayrıca şimdi ısıtma için olduğu kadar yazın soğutmasıda önemli.

(16/01/2015, 03:53)***** Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(15/01/2015, 02:05)yaşın Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın 9 köy hocam .. haier ile ilgili mesajınız için teşekkürler..  Mitsubishi ile ilgili sormak istiyorum ..keşif ekibini çağırdım sözde bugun gelecekti ,gelmedi.. şu mitsubishi ile ilgili memnuyiyetsizlik bildiren arkadaşların yorumunu okudum. bir de satıcı benim klima konusunda çok bilgisiz oldugumu düşünüp saçma ve çelişkili şeyler söleyince ve kuzey cepheyle ilgili deneyleriini de okuyunca sana danışmak istedim.  ..odam maximum 15 metre kare ..kuzey- batı cephe ..odanın iki tarafı açık yani dışarıya bakıyor (açık tarafın biri batıya biri kuzeye bakıyor) ..arakat .. ama yalıtım iyi değil..iklim akdeniz iklimi mersin ..sıcaklık kışın soğuk döneminde bile genelde sıfır ile artı 5 derece arası .. çok ender eksiye düşer ...yani çok soğuk günlerin gecesinde  ortalama sıcaklık 2-3 derece olur..Klasik uyduruk bir klimam var ısıtmadığı için şimdi tekrar aynı sorunu yaşamak istemiyorum ...

şimdi sana sormak istediğim modeller şunlar

deluxe power inverter  msz sf25ve      fiyat  2900 tl

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 3071 -8530-11601

KW : ...................... 0.9 - 2.5 -3.4
                                 seer :.......................  7.6

Isıtma  :   min-nominal-maks  btu :................3412 -10919- 13990

KW :.................1.0-3.2-4.1

Bu serinin   sf35ve   si :       fiyat  3290

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 3753 -11942-12966

KW : ......................1.1-3.5-3.8
                                 seer :.......................  7.2

ısıtma  :   min-nominal-maks  btu :................4436-13649-15696

KW :.................1.3-4.0-4.6

Bir de bir üst seri Kirigamine Zen serisi var

msz ef25ve .....      fiyat    3190

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 4095-8530-11601

KW : ...................... 1.2 - 2.5 -3.4

ısıtma :   min-nominal-maks  btu :................3753-10919-14331

KW :.................1.1-3.2-4.2
                          scop  ..............................  4.7

msz ef35ve  :     fiyat   3640

soğutma   min-nominal -maks btu :.............. 4777-11942-13649

KW : ...................... 1.4-3.5-4.0

ısıtma  :   min-nominal-maks  btu :................6142-13649-18767

KW :.................1.8- 4.0- 5.5
                          scop  ..............................  4.6

şimdi ısınmada sorun yaşamak istemiyorum ama gereksiz yere de abartılı davranmak istemiyorum ..özellikle kapasiteye takıldım .. 25 ler mi  35 ler mi  diye .sen hangi kapasite ve hangi modeli önerirsin ? teşekkür ederim ..sf25 için fiyatı 200 tl daha düşürmüştü ..sanırım diğerleri için de yapar ..yani fiyatlar 200 tl daha inebilir..

Bu mesajı gözümden kaçırmışım. 2. sayfada kalmış

haier ile ilgili mesajınız derken yanlış anlaşılmasın normal buaradki mesajdan bahsediyoruz bzim mbirol kıldır özelden haieri kötüledi felan derde neme lazım Tongue  geçendede albani abimizle öyle bir karışıklıl olmuştu.

gözüm ben sf 25 gözüm kapalı alır geçerim bakın benistanbulda 7. kat.. çatı katında oturuyorum..  16m2 odada 2 kış en basit midea üretimi  zibro marka klima kullandım  yalıtım çok iyi değil çokta kötü değil.

eğerki yarım kat bodrumu ve giriş katınıda sayarsa ben 9. kattayım.  klima kuzey cephede asılı. bu klima bile canavar gibi ısıttı.

sf seris ise zaten bu bu klimadan çok üstün bir ürün. bakın mersinli kiral33 var Zart Forum de bugün yarın gelir burayada haber verdim kendisine. dhde yazıyorsanzı oradanda özel mesajla ulaşabilrisiniz kendisine.

o arkadaşta sanrım 15m2 gibi çocuk odasında... daha basit HJ serisi 9 luk kullanıyor ve memnun. ona önerirkende kokrmuştum inanın yeni çıkmıştı o seri ozaman. arkadaşta heavy e karar vermişti bir baktım HJ almış resimleri yayınlamıştı. bakmaış heavy lere plastiği elde kalıyordu demişt.

ama siz garantide kalmanız için sf serisi alın.. sanırım kiral33 arkadaş ortada bir odada kullanıyordu klimasını.

düşünürsek mersininde buraya göre avantajı var. bence yeter 12000 btu büyük gelir 15m2 ye.

param var diyorsanzıda zevk sizin ef seriside alabilirsiniz. ama anlattığınıza göre fazla para vermek istemiyorsunuz bencede akılcı seçim sf serisi. 2700 e de veriyorlarsa fiyatta iyi bence. eğerki yok bana yetmez diye düşünüyorsanız 35 sf alırsınız karar sizin artık kavurur ortalığı oda. fazal gelir bence ama bir keşif yapılsın hele.  

satıcı kolay koaly kandıramaz sizi korkmayın okadar. baştan söylersiniz özenli olmaları hakkında.

Es.a  ***** hocam ; geçen hafta keşif ekibi gelmişti .bana kuzey cephe oldugu ve yalıtım iyi olmadıgı için 12000 lik önerdi.   Sana sormak istediğim  9000 liğin yeterli geleceği yere  12000 lik alırsam ne tür dezavantajı olur ?elektrik sarfiyatı açısından çok farkeder mi ? veya inverterin çalışma sistemi açısından bir dezavantaj olur mu ? bir ikinci sorum da ; klimanın taşınması yani sökülüp başka eve takılması klimanın performasına veya herhangi bir şeyine zarar veriyor mu ? bir ay kadar sonra taşınma durumu var da ...teşekkürler

(21/01/2015, 21:42)yaşın Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Es.a  ***** hocam ; geçen hafta keşif ekibi gelmişti .bana kuzey cephe oldugu ve yalıtım iyi olmadıgı için 12000 lik önerdi.   Sana sormak istediğim  9000 liğin yeterli geleceği yere  12000 lik alırsam ne tür dezavantajı olur ?elektrik sarfiyatı açısından çok farkeder mi ? veya inverterin çalışma sistemi açısından bir dezavantaj olur mu ? bir ikinci sorum da ; klimanın taşınması yani sökülüp başka eve takılması klimanın performasına veya herhangi bir şeyine zarar veriyor mu ? bir ay kadar sonra taşınma durumu var da ...teşekkürler

Ve. A. S.

Yaşin kardeşim. ben şahsen 9luk alırım 12lik almam hele krigamine alıcaksam hiç almam 12lik. gözlerim karıştı listenize bakarken iyiceSmile ama keşfede karışmam hata olur. sonrasında ben suçlanırım.

konfor açısından çok fazla bir şey fark etmez hele hele şimdiki klimalrda zaten 1000er btu aşağı çektiler. teknik değerleri çok incelemiyorum gerçi gözerim seçmiyor. çokta zorlayacağını sanmam ama. normal havalarda çok durabilir klima. buradaki verilere bakınca nominal 13648 düşmemiş eskiye göre aynı galiba. mesela kış aylarında gündüz bile bazan 20-22 dereceleri görüyoruz gece 13-15 olabiliyor o havalarda durur tahmin ediyorum klima sık sık büyük olduğundan.

Arkadaslar tekrar merhaba,ben klimamım aldım..Mitsubishi Electric MSZ-SF50EV aldım..artık iyimi ettim yoksa kötümü bilmiyorum kullanıcaz bakcaz.Karar vermemde tavsiyelerinizin,yardımlarınızın çok faydası oldu,ilginiz için tekrar tesekkür ederim.Görüşmek üzere.

(22/01/2015, 11:27)Gokhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar tekrar merhaba,ben klimamım aldım..Mitsubishi Electric MSZ-SF50EV aldım..artık iyimi ettim yoksa kötümü bilmiyorum kullanıcaz bakcaz.Karar vermemde tavsiyelerinizin,yardımlarınızın çok faydası oldu,ilginiz için tekrar tesekkür ederim.Görüşmek üzere.

hayırlı olsun bendede ona yakın krigamine zen ef50 var yaklaşık değerleri aynı klimayı kaç m2 de kullanacaksınız?

Konu Kapalı

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: