• Toplam: 6 Oy - Ortalama: 3.67
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili Konu Kapalı

Klima Tavsiyesi 2020
      Arkadaşlar merhaba , foruma yeni katıldım. Sayenizde klimalarla alakalı bilgi sahibi oluyorum fakat kafam allak bullak oldu. Ankarada yaşıyorum ve salona (25m2 ) klima istyoruz. Arçelik vestel vs eledik , lg samsung vs de aynı şekilde. Sanıyorum anladığım kadarıyla en iyi ya da orta sınıflar Mitsubishi, gree,ge,airfel,alarko,sharp,toshiba,sigma vs . Karar veremedik sizin gibi bilgi sahibi olmadığımız için. Bütçe max 5000 tl. 12lik yeterli olur diye düşünüyorum. Servis problemi olmasın , çünkü tv de öyle bir sorun yaşadık. Konuyla alakalı yardımınızı rica ederim.

Merhabalar,
Çatı dubleks evimin salon ve mutfak bulunan çatı katına bir klima arayışı içindeyim. Çatı izolasyonu ve yalıtım var ancak yine de yazın ısınıyor haliyle. Şekildeki gibi klima hem 30 m2 lik odayı hem de kapı açık bırakıp evin giriş holü ve mutfağı da serinletebilsin istiyorum.

Daikin 8700 TL (wifi kontol aparatıyla birlikte),  samsung ise 7700 tl fiyat aldım. Gönlüm özellikle windfree (havayı dağıtarak klima çarpmasını önlüyor) özelliği ve tarasımı bakımından 2020 model samsung dan yana. Samsung 24 binlik iken Daikin 18binlik, ikisinin de A++ soğutma verimliliği var, klima ısıtma için kullanılmayacak sayılır. Merak ettiğim yeni samsung klima sessizlik bakımından beni tatmin eder mi, 24 binlik klima bu mekana fazla mı gelir, elektrik tüketimi bariz şekilde artar mı 24 binlik olursa? Bu knoularda bir fikir verebilirseniz çok memnun olurum.

Klimanın;

Kullanılacak Yerin Alan (m2): 30 (salon) - 55 (kapı açık)
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2.7
Bölge/Şehir/İlçe: Marmara / Kocaeli / İzmit
Kullanılacak yer /Güney /Doğu/
Çatı katı
Ev /İş yeri: ev
Kişi Sayısı:2
Ekstra Isı kaynağı:
En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:
Tahmini Bütçe:7.000-10.000
Düşünülen Klima Modeli:

Samsung 24000 BTU Wind-Free Premium Plus 24 000 lik
Daikin Sensira FTXF50A 18 000 lik

(08/06/2020, 22:03)siyahprenses Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(04/06/2020, 02:25)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle 25 m2 hiç bir yalıtım yok,hatta sıva yok bir evde 12 lik Midea ile donmadıysanız bile klima büyük başarı göstermiş. Aklı olan klimacı 25 m2 çatı katı olsun ,etrafı korunaklı olsun yine 12 lik vermez oraya. 
 ME FH 25 bile Enviro AP 50 den daha üstün makine ,Enviro AP 50 gerçek 18 bile değil.  FH kalmadı zaten stok yoktur .Olsa da deli paralar. 
 Bütçeniz bu kadar iyi ise Size MHİ SRK 50 ZSX derim , Hatta 35 ZSX bile uçurur orayı.  ME LN ler bile bu performans ta değil.  
 Daikin Shira Plus Bir FH veya Bir mhi ZSX asla olamaz . Daikinda performans makine yok malesef ki bu sınıfta. Ururu sarara yı da kim alabilir onu bilmiyorum.

Gree Fairy 18 de orada iyi iş yapar 6500 TL.
 Midea da şu an Oasis serisi kalitesi 18 lik makine yok. Midea Blanc giriş sınıfı gibi.
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Kararsız kaldık aslında, bütçemiz yok kredi ile alacağız klimayı ama almışkende bir daha değiştirmeyelim ve ısıtsın istiyorduk. Galiba 10000tl üstünde kredi çıkmayacak bankadan, ondan dolayı şimdi daha ucuz modellere bakıyoruz da lg dual 18000lik (dual plus mı eco mu onu söylemedi sadece dual dedi satıcı) 5700tl dedi, bir diğeri fujitsu lt serisi (18000lik) 9500tl demişti. Bu klimalar hakkında ne dersiniz?

Tekrar uğraştıyorum sizi ama bide bunlara ek olarak daha uygun fiyatlı hangi klimaları önerirsiniz ?

LG alınmaz. Arç üretimi. Sıradan bir makine.
 Fujitsu LT içşn de o para çok fazla. Marka istiyorsanız mhi srk 50 ZS-W alın.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

(08/06/2020, 22:15)sahin.nazim Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol hocamın tavsiyesi ve yardımları ile gree fairy 12 lik klima aldık, sağolsun ürünün alımından kurulumuna kadar bizzat ilgilendi. Kendisine yardımları için çok teşekkür ederim. Cihaza gelince henüz çok yeni ama çok kısa sürede evi soğutuyor ve sesi gayet iyi neredeyse duymuyorsunuz. Bu arada kurulumu İstanbul Pendik'ten Üntek firması yaptı gerçekten de ellerine sağlık çok temiz bir iş çıkardılar.

Klimanız hayırlı olsun. İyi servis arkadsşlara da rast geldik mi seviniyoruz. Gree ile ilgili her zaman ulaşabilirsiniz bize.

(08/06/2020, 22:26)sercan13 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba , foruma yeni katıldım. Sayenizde klimalarla alakalı bilgi sahibi oluyorum fakat kafam allak bullak oldu. Ankarada yaşıyorum ve salona (25m2 ) klima istyoruz. Arçelik vestel vs eledik , lg samsung vs de aynı şekilde. Sanıyorum anladığım kadarıyla en iyi ya da orta sınıflar Mitsubishi, gree,ge,airfel,alarko,sharp,toshiba,sigma vs . Karar veremedik sizin gibi bilgi sahibi olmadığımız için. Bütçe max 5000 tl. 12lik yeterli olur diye düşünüyorum. Servis problemi olmasın , çünkü tv de öyle bir sorun yaşadık. Konuyla alakalı yardımınızı rica ederim.

Azcık daha artırın bütçeyi, sizi Gree G-tech li yapalım. 5800 TL kampanya fiyatı var. Tedarik konusunda yardımcı oluruz. Düzgün bir montaj olursa Gree Servis gerektirmez desek yeri var.

(09/06/2020, 01:38)Opuslandia Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Çatı dubleks evimin salon ve mutfak bulunan çatı katına bir klima arayışı içindeyim. Çatı izolasyonu ve yalıtım var ancak yine de yazın ısınıyor haliyle. Şekildeki gibi klima hem 30 m2 lik odayı hem de kapı açık bırakıp evin giriş holü ve mutfağı da serinletebilsin istiyorum.

Daikin 8700 TL (wifi kontol aparatıyla birlikte),  samsung ise 7700 tl fiyat aldım. Gönlüm özellikle windfree (havayı dağıtarak klima çarpmasını önlüyor) özelliği ve tarasımı bakımından 2020 model samsung dan yana. Samsung 24 binlik iken Daikin 18binlik, ikisinin de A++ soğutma verimliliği var, klima ısıtma için kullanılmayacak sayılır. Merak ettiğim yeni samsung klima sessizlik bakımından beni tatmin eder mi, 24 binlik klima bu mekana fazla mı gelir, elektrik tüketimi bariz şekilde artar mı 24 binlik olursa? Bu knoularda bir fikir verebilirseniz çok memnun olurum.

Klimanın;

Kullanılacak Yerin Alan (m2): 30 (salon) - 55 (kapı açık)
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2.7
Bölge/Şehir/İlçe: Marmara / Kocaeli / İzmit
Kullanılacak yer /Güney /Doğu/
Çatı katı
Ev /İş yeri: ev
Kişi Sayısı:2
Ekstra Isı kaynağı:
En/Boy/Yükseklik Ölçüsü:
Tahmini Bütçe:7.000-10.000
Düşünülen Klima Modeli:

Samsung 24000 BTU Wind-Free Premium Plus 24 000 lik
Daikin Sensira FTXF50A 18 000 lik

Arkadaşım markalara takılmış sınız, bence yanlış yolda gidiyorsunuz. Samsung şikayetleri bir okuyun öncelikle. Winfree falan hikaye. Öğle bir soğutma sisteminde performans olmaz. Ancak soputulmuş bir yatak odasında belki yatarken iş yapar. Daikin da ise dediğiniz model gerçek anlamda bile DaiKin değil. Daikin Shira evo bile kırılmış daikin.
 Eger marka makine alacaksanız Mhi srk 50 ZS-W veye ZSX serisine bakın. 
 24 lük rahatsız eder 30 m2. Diğer tarafları etki büyük klima almakla değil, klimayı uzun süre kullanmakla olur.

(09/06/2020, 01:53)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(08/06/2020, 22:26)sercan13 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba , foruma yeni katıldım. Sayenizde klimalarla alakalı bilgi sahibi oluyorum fakat kafam allak bullak oldu. Ankarada yaşıyorum ve salona (25m2 ) klima istyoruz. Arçelik vestel vs eledik , lg samsung vs de aynı şekilde. Sanıyorum anladığım kadarıyla en iyi ya da orta sınıflar Mitsubishi, gree,ge,airfel,alarko,sharp,toshiba,sigma vs . Karar veremedik sizin gibi bilgi sahibi olmadığımız için. Bütçe max 5000 tl. 12lik yeterli olur diye düşünüyorum. Servis problemi olmasın , çünkü tv de öyle bir sorun yaşadık. Konuyla alakalı yardımınızı rica ederim.

Azcık daha artırın bütçeyi, sizi Gree G-tech li yapalım. 5800 TL kampanya fiyatı var. Tedarik konusunda yardımcı oluruz. Düzgün bir montaj olursa Gree Servis gerektirmez desek yeri var.

Yok okadar çıkamam . Ayrıca belliki gree satıcısısınız ve bundan para kazanıyosunuz. Ben daha objektif birkaç öneri bekliyorum

(28/05/2020, 01:21)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(27/05/2020, 15:41)muratx Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol hocam ;

yukarıda benzer özelliklere prestig 9000 veya green önermişsiniz , bahsettiğiniz alet Lg Prestige As-w0966mmfo 8600 mi acaba, green de hangi modeli almalıyım , teşekkürler..

evet lg prestij model o ,zaten başkası yok. Gree 12 Fairy olabilir. G-tech te özel bir seri

mbirol hocam. Sizin tavsiyenizle Lg Prestige As-w0966mmfo model klima sipariş verdim internetten. Bana gelen ürün ASNW096MMF5. Bu iki klima aynı mıdır? Sanırsam bana gelen standart plus modeli. Son olarak LG Prestige klima enerji seviyes A sınıfı. Hiç + sı yok. 6-7 yıl önce üretilen bir klima olmasına rağmen yine de tavsiye eder misiniz?

(09/06/2020, 01:47)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(08/06/2020, 22:03)siyahprenses Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Kararsız kaldık aslında, bütçemiz yok kredi ile alacağız klimayı ama almışkende bir daha değiştirmeyelim ve ısıtsın istiyorduk. Galiba 10000tl üstünde kredi çıkmayacak bankadan, ondan dolayı şimdi daha ucuz modellere bakıyoruz da lg dual 18000lik (dual plus mı eco mu onu söylemedi sadece dual dedi satıcı) 5700tl dedi, bir diğeri fujitsu lt serisi (18000lik) 9500tl demişti. Bu klimalar hakkında ne dersiniz?

Tekrar uğraştıyorum sizi ama bide bunlara ek olarak daha uygun fiyatlı hangi klimaları önerirsiniz ?

Hocam ben de sizin tavsiyenizle LG Prestige 9000 btu aldım. Arçelik üretimi sıradan bir makine yazmışsınız.

(09/06/2020, 01:47)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(08/06/2020, 22:03)siyahprenses Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Kararsız kaldık aslında, bütçemiz yok kredi ile alacağız klimayı ama almışkende bir daha değiştirmeyelim ve ısıtsın istiyorduk. Galiba 10000tl üstünde kredi çıkmayacak bankadan, ondan dolayı şimdi daha ucuz modellere bakıyoruz da lg dual 18000lik (dual plus mı eco mu onu söylemedi sadece dual dedi satıcı) 5700tl dedi, bir diğeri fujitsu lt serisi (18000lik) 9500tl demişti. Bu klimalar hakkında ne dersiniz?

Fijutsuda LT kodlu makina süper inverter diye geçiyor onun sadece 9 luk ve 12 liği var 12 liğin fiyatıda sitesinde 10.500 tl sizin 18 LT dedeğiniz LF aslında benimde kullandığım bir klima bende general 18 lfca kullanıyorum generalde lfca fujitsuda lf olarak geçiyor canavar gibi makina 18 lik ama ısıtmada 31 000 btu ya kadar çıkıyor 22 lik gibi bir makina 18 lf

Konu Kapalı

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: